Dziś jest: Wtorek 06 czerwca 2023, Imieniny: Pauliny, Norberta .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2012
Opublikowano: 2012-11-15

Nowy wóz strażacki

    Nowoczesny samochód ratowniczo – gaśniczy typu ciężkiego został zakupiony na potrzeby działań Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie.

    Ze względu na częste akcje ratunkowo – gaśnicze Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie oraz mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo nie tylko mieszkańców gminy Szczuczyn, ale również środowisko przyrodnicze oraz strażaków ochotniczo biorących udział w jakże niebezpiecznych i nie rzadko zagrażających życiu czynnościach ratunkowych, zakup nowoczesnego samochodu ratowniczego wydaje się oczywistym. Teren działania w/w jednostki nie ogranicza się do samej Gminy Szczuczyn – strażacy dysponowani są do likwidacji zagrożeń m.in. środowiska naturalnego przed występowaniem oraz rozprzestrzenianiem się pożarów i innych klęsk żywiołowych, a także usuwania ich skutków na terenie powiatu grajewskiego oraz województw: podlaskiego i warmińsko – mazurskiego.

    Posiadane do tej pory pojazdy ratownicze były już mocno wyeksploatowane, stąd też zaszła konieczność zakupu nowego sprzętu strażackiego, który przyczyni się do poprawy skuteczności i efektywności prowadzonych działań. Ponadto zakup nowoczesnego samochodu ratowniczo-gaśniczego znacząco wpłynie na wzrost bezpieczeństwa obsługiwanego przez jednostkę rejonu oraz przyczyni się do skrócenia czasu trwania akcji ratunkowych.

    Nowy wóz strażacki został zakupiony dzięki zaangażowaniu Burmistrza Szczuczyna Artura Kuczyńskiego i pracowników Urzędu Miejskiego w Szczuczynie, a także Prezesa OSP w Szczuczynie Roberta Łepkowskiego oraz przy współfinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Gminy Szczuczyn i Nadleśnictwa Rajgród.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 3607

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe