Dziś jest: Wtorek 06 czerwca 2023, Imieniny: Pauliny, Norberta .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2012
Opublikowano: 2012-12-18

OBWIESZCZENIE BURMISTRZA SZCZUCZYNA

o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego odcinka trasy linii 400 kV Ełk - Łomża na terenie Gminy Szczuczyn wraz z prognozą oddziaływania na środowisko

więcej

Opublikowano: 2012-12-13

I Gwiazdkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Kobiet

    Wissa zajęła II miejsce w I Gwiazdkowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej Kobiet w Mońkach

    W niedzielę 9 grudnia w hali SP nr 1 w Mońkach odbył się I Gwiazdkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Kobiet Pod Patronatem Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. W turnieju udział wzięło 8 drużyn z naszego województwa, które zostały podzielone na 2 grupy.

więcej

Opublikowano: 2012-12-13

Warsztaty w MDK Szczuczyn

    Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury oraz Miejski Dom Kultury w Szczuczynie zorganizowali w dniu 10 grudnia 2012 Warsztaty Mikołajkowe Rękodzieła Nowoczesnego prowadzone przez Panią Agnieszkę Adasiewicz.

więcej

Opublikowano: 2012-12-13

Mikołajki w Szczuczynie

    W sobotę 8 grudnia w hali sportowej odbyły się Mikołajki 2012 zorganizowane przez Miejski Dom Kultury oraz Bibliotekę Miejską w Szczuczynie.

więcej

Opublikowano: 2012-12-11

Życzenia Świąteczne

 

 

 

 

Niech te święta Bożego Narodzenia
przyniosą nam wiele radości,
Niech uśmiech zagości w domach,
A samotność odejdzie w niepamięć.
Niech ogarnie nas ciepło wigilijnej świecy …

Niech dobry Bóg namaluje
szczęście na naszych twarzach,
a miłość dotyka nas delikatnie, lecz bez ustanku ...
Niech marzenia płyną wysoko w górę
i spełniają się...

Wszystkiego najlepszego
z okazji Świąt Bożego Narodzenia
i zbliżającego się Nowego Roku

więcej

Opublikowano: 2012-12-11

WSPÓLNY PRZETARG NA ENERGIĘ

    Trzy spółki energetyczne złożyły oferty w przetargu na grupowy zakup energii dla trzech samorządów z powiatu grajewskiego oraz 12 samorządowych spółek i instytucji. Swoje oferty złożyły: Energa – Obrót, PKP Energetyka S.A oraz PGE Obrót S.A. Spośród nich najtańsza okazała się oferta spółki PKP Energetyka S.A., za łączną kwotę brutto 845.559,03 zł.

więcej

Opublikowano: 2012-12-10

Pechowa niedziela.

    Dzisiejszy dzień niestety zaczął się pechowo. Około godziny 4.30 kierujący pojazdem ciężarowym „nie zmieścił się” na rondzie stanowiącym skrzyżowanie ulic Szczuki i Kilińskiego. Wjechał na chodnik i cudem mieszcząc się pomiędzy drzewami wyhamował na ścianie budynku Poczty, gdzie mieści się zastępcza siedziba Urzędu Miejskiego w Szczuczynie. Auto było nieobciążone ładunkiem i dzięki temu w wypadku nikt nie ucierpiał. Zniszczenia ograniczyły się do części ściany budynku i przedniej zabudowy pojazdu. Zaalarmowana jednostka OSP w Szczuczynie podjęła czynności zabezpieczające. Wezwani na miejsce pracownicy UM ocenili zniszczenia wewnątrz budynku. Te niestety okazały się poważniejsze niż wyglądało to z zewnątrz. Szczęśliwa w tej nieszczęśliwej sytuacji była niewątpliwie godzina wypadku. W dni codzienne za tą ściana pracują trzy osoby. Policja ustala okoliczności i przyczyny całego zdarzenia.

więcej

Opublikowano: 2012-12-06

Andrzejkowa Noc w Bibliotece

    Z 30 listopada na 1 grudnia Biblioteka Miejska w Szczuczynie zorganizowała dla dzieci i młodzieży aktywnie udzielających się w bibliotece noc andrzejkową. Były wróżby i zabawy andrzejkowe, wspólna kolacja, dyskoteka oraz „kino nocnych marków”.

więcej

Opublikowano: 2012-12-04

Burmistrz o śmieciach…

    W związku z licznymi pytaniami, w tym kierowanymi również drogą mailową postanowiłem przedstawić, a przede wszystkim przybliżyć wszystkim zainteresowanym temat zmian, które nas czekają w odniesieniu do szeroko rozumianej gospodarki odpadami. Uprzedzam, iż nie da się tego tematu ująć w trzech krótkich zdaniach, a przebrnięcie przez złożoność zagadnienia będzie sporym wyzwaniem, szczególnie czasowym. Mimo to zachęcam!

więcej

Opublikowano: 2012-11-27

Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska

    Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Białymstoku w załączeniu.

więcej

Opublikowano: 2012-11-27

ZMIANA MIEJSCA TARGOWEGO!

    W związku z rozpoczęciem prac budowlanych w rejonie dotychczasowej lokalizacji Targowicy Miejskiej w Szczuczynie od dnia 4 grudnia (wtorek) 2012 r. odbywać się ona będzie w miejscu zastępczym, do czasu oddania do użytku nowoczesnego targowiska, którego budowa weszła już w fazę finalną.

więcej

Opublikowano: 2012-11-26

Warsztaty mikołajkowe z rękodzieła nowoczesnego

    Plakat informujący o warsztatach mikołajkowych z rękodzieła nowoczesnego

więcej

Opublikowano: 2012-11-26

Wyróżnienie dla Biblioteki Miejskiej w Szczuczynie

    Dnia 21.11.2012r. w Budynku Urzędu Marszałkowskiego odbyła się Konferencja Bibliotek Publicznych województwa podlaskiego pt. „Razem możemy więcej – partnerska współpraca bibliotek w środowisku lokalnym”. Podczas konferencji ogłoszono wyniki konkursu dla partnerstw na rzecz rozwoju bibliotek i środowiska lokalnego.

więcej

Opublikowano: 2012-11-26

X Powiatowy Przegląd Widowisk Kolędniczych „GODY 2013”

    X Powiatowy Przegląd Widowisk Kolędniczych „GODY 2013”

więcej

Opublikowano: 2012-11-20

Wieści z Biblioteki Miejskiej

    Dnia 14.11.2012 odbyło się II spotkanie w ramach Mikrograntu „Podaj dalej”

    Spotkanie odbyło się w naszej bibliotece partnerskiej w Radziłowie, a poświęcone było wykorzystaniu sprzętu komputerowego w pracy bibliotekarza.

więcej

Opublikowano: 2012-11-17

Awaria sieci wodociągowej

    W dniu dzisiejszym około godziny 21.00 pracownicy WPK w Szczuczynie zlokalizowali awarię sieci wodociągowej na ul. Łąkowej. W związku z koniecznością jej usunięcia w dniu jutrzejszym tj. niedziela 18.11.2012 r. w godzinach od 8.00 do 15.00 wystąpią przerwy w dostawach wody.

więcej

Opublikowano: 2012-11-15

Nowy wóz strażacki

    Nowoczesny samochód ratowniczo – gaśniczy typu ciężkiego został zakupiony na potrzeby działań Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie.

więcej

Opublikowano: 2012-11-12

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w najem

    Burmistrz Szczuczyna podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w najem.

Lokal użytkowy nr 2 w budynku przy ul. Kościelnej 1

więcej

Opublikowano: 2012-11-09

Warunki i zasady korzystania z przystanków komunikacji zbiorowej

    Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku podaje do wiadomości: “Warunki i zasady korzystania z przystanków komunikacji zbiorowej zlokalizowanych przy drogach krajowych na terenie województwa podlaskiego zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku dla operatorów i przewoźników wykonujących regularne przewozy osób w publicznym transporcie zbiorowym".

więcej

Opublikowano: 2012-11-09

Kurs "Zostań tłumaczem języka migowego"

    Urząd Miejski w Szczuczynie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie informacyjno-rekrutacyjne, w związku z organizowanym szkoleniem przez Polskie Stowarzyszenie Doradcze i Konsultingowe w Białymstoku „ZOSTAŃ TŁUMACZEM JĘZYKA MIGOWEGO”

więcej

drukuj

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe