Dziś jest: Poniedziałek 15 sierpnia 2022, Imieniny: Marii, Stelli .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2013
Opublikowano: 2013-08-16

ARiMR dla OSP

    Mało kto wie, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oprócz wielu działań związanych z nadzorowaniem płatności dla rolników zajmuje się również działalnością profilaktyczna i szkoleniową. Jednym z jej aspektów jest przekazywanie sprzętu profilaktycznego, ratunkowego i materiałów szkoleniowych szkołom oraz wielu różnym instytucjom.

    Dzięki osobistym staraniom radnego Rady Miejskiej w Szczuczynie Michała Kaliszewskiego szczuczyńska jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie otrzymała z rąk Dyrektora Stefana Krajewskiego i jego zastępcy Krzysztofa Zalewskiego torbę ratunkową wraz z wyposażeniem. Jest to element standardowego wyposażenia załóg ratunkowych biorących udział w akcjach prowadzonych przez ta jednostkę.

    „Wyposażenie tj. materiały opatrunkowe, medyczne zużywane jest na bieżąco, wtedy gdy niesiemy pomoc poszkodowanym nie tylko podczas pożarów ale przede wszystkich w zdarzeniach drogowych, gdzie rannych jest najwięcej. Ich zakup to dla nas zawsze spore obciążenie finansowe, a działanie bez nich czyni nasze staranie niepełnymi. Taka forma przekazania, jest ważnym wsparciem dla naszej jednostki” – Prezes OSP w Szczuczynie druh Robert Łepkowski

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 2441

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe