Dziś jest: Poniedziałek 15 sierpnia 2022, Imieniny: Marii, Stelli .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2013
Opublikowano: 2013-07-23

Jak segregować odpady

ODPADY SZKLANE ZMIESZANE

 

 

DO WORKÓW WRZUCAMY:

  • butelki po napojach, butelki po napojach alkoholowych, szklane flakony, słoiki, inne szklane przedmioty wykonane z grubego szkła.

 NIE WRZUCAMY:

  • naczyń żaroodpornych, żarówek, świetlówek, kineskopów, kryształów, porcelany, fajansu, płytek ceramicznych, szkła okiennego i samochodowego, luster, szkła zbrojonego, szklanych opakowań farmaceutycznych i chemicznych z jakąkolwiek pozostałością zawartości, szklanych zniczy.

ZANIM WRZUCISZ DO WORKA:

  •  opróżnij wyrzucane przedmioty, zdejmij zakrętki, kapsle, korki, koszyczki metalowe z butelek od szampana lub wina musującego.

ODPADY Z TWORZYW SZTUCZNYCH

DO WORKÓW WRZUCAMY:

  • jednorazowe butelki po napojach typu PET, butelki i pojemniki plastikowe po środkach higienicznych, piorących, czyszczących, folie opakowaniowe (po zgrzewkach od napojów), artykuły gospodarstwa domowego z tworzyw sztucznych.

 NIE WRZUCAMY:

  • tworzyw piankowych, silikonów, gumy, styropianu, butelek po środkach chemicznych, farbach, olejach, toreb po nawozach, tworzyw sztucznych zastosowania medycznego, folii i odpadów budowlanych, kartonów po napojach, sokach i wyrobach mlecznych, reklamówek, kubków po maśle, margarynie, serkach, jogurtach, śmietanie itp., opakowań po żółtym serze.

 ZANIM WRZUCISZ DO WORKA:

  • opróżnij pojemnik, usuń resztki pożywienia.

PAPIER I MAKULATURA

DO WORKÓW WRZUCAMY:

  • gazety, magazyny kolorowe, katalogi, ulotki, papier listowy, papier do ksero, zeszyty, książki, tekturę, kartony po proszkach do prania, torebki i torby papierowe,

 NIE WRZUCAMY:

  • toreb po środkach ochrony roślin, kalki, folii aluminiowej, kartonów po napojach, sokach i wyrobach mlecznych, papieru zabrudzonego tłuszczem, żywnością, chemikaliami, farbą, klejem i cementem, worków po wapnie, kleju, gładzi i cemencie, worków w których jest użyta jakakolwiek folia.

 ZANIM WRZUCISZ DO WORKA:

  •  usuń części, które nie są z papieru, wyjmij resztki produktów z opakowań papierowych, kartony i torebki papierowe złóż na płasko lub wypełnij papierem, duże opakowania kartonowe powiąż i ułóż obok worka.

 JEŚLI NIE JESTEŚ PEWIEN, DO KTÓREGO WORKA WRZUCIĆ, WRZUĆ DO KOSZA NA ODPADY ZMIESZANE!!!

Do pobrania:

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 2196

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe