Dziś jest: Sobota 19 września 2020, Imieniny: Januarego, Konstancji .
Archiwum Aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2013
Opublikowano: 2013-01-04

KOLEJNA SCHETYNÓWKA W SZCZUCZYNIE

    Gmina Szczuczyn na 2013 rok otrzyma aż 50% dofinansowania kosztów realizacji zadania pn. „Przebudowa dróg gminnych w Szczuczynie: ul. Krzywa (nr 104242B); ul. Sobieskiego (nr 104253) i ul. Pawełki (nr 104260B)”. Pieniądze pochodzić będą z „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – etap II” - edycja 2013, jest to już drugie tego typu wsparcie otrzymane przez Gminę Szczuczyn.

    W miesiącu wrześniu 2012 roku Gmina Szczuczyn złożyła wniosek wraz z niezbędną dokumentacją o dofinansowanie powyższej inwestycji. Wniosek Gminy Szczuczyn znalazł się w czołówce wniosków na 11 pozycji spośród 62 złożonych. Jednak po przeprowadzeniu dodatkowego naboru przez Urząd Wojewódzki w Białymstoku, przesunęliśmy się na pozycję 13 spośród 70 złożonych wniosków, która i tak zapewniła nam możliwość otrzymania dofinansowania.

    Przedmiot inwestycji obejmuje przebudowę wymienionych odcinków dróg o łącznej długości 275 mb. Zakresem robót zostanie objęte:

  • wykonanie robót rozbiórkowych nawierzchni asfaltowej, krawężników oraz chodników,
  • wykonanie niezbędnych robót ziemnych wraz z wykonaniem podbudowy z kruszywa naturalnego,
  • remont i udrożnienia studzienek ściekowych,
  • ustawienie krawężników i obrzeży betonowych,
  • budowa chodników z kostki betonowej grafitowej z opaską z kostki żółtej gr. 6 cm oraz zjazdów na posesję z kostki grafitowej gr. 8 cm,
  • budowa nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego (dwie warstwy: wiążąca – gr. 4 cm, ścierna gr. 2 cm
  • ustawienie progów zwalniających oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

    Dzięki współpracy Burmistrza Szczuczyna – Artura Kuczyńskiego ze Starostą Grajewskim – Jarosławem Augustowskim, inwestycja Gminy Szczuczyn będzie prowadzona równolegle z inwestycją Powiatu Grajewskiego, także planowaną do realizacji w 2013 roku, i także dofinansowaną z „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – etap II” – edycja 2013. Zaplanowane zadania polegały będą na przebudowie dróg powiatowych w Szczuczynie: Plac Tysiąclecia, ul. Wąsoska, ul. Majewskiego. Jak można zauważyć obie inwestycje są spójne i stanowią jedną uzupełniającą się wzajemnie całość.

    W związku z powyższym, po przeprowadzeniu procedury przetargowej, w okresie wiosenno – letnim 2013 roku spodziewajmy się utrudnień w ruchu na powyższych odcinkach ulic, leżących w ścisłym centrum miasta.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1736

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe