Dziś jest: Poniedziałek 15 sierpnia 2022, Imieniny: Marii, Stelli .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2013
Opublikowano: 2013-09-10

Szczuczyn z wizytą na Litwie

    W ramach realizacji transgranicznego projektu rozwoju turystycznego pt. „PRZYJEDŹ, POZNAJ, POKOCHAJ ...” przedstawiciele Gminy Szczuczyn wraz z innymi członkami Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury w dniach 7-8 września 2013 r. uczestniczyli w spotkaniach i konferencjach poświęconych współpracy międzynarodowej.

    Partnerami w/w projektu są: LGD Biebrzański Dar Natury, Partnerskie Stowarzyszenie Rozwoju Wsi na Dzukiji (Litwa) oraz Lokalna Grupa Działania Kalwarii (Litwa).

    Podczas konferencji uczestnicy mieli możliwość poznania planów oraz perspektyw finansowych Litwy na lata 2014 – 2020, porównania z perspektywą pozyskiwania środków UE dla Polski, a także rozmowy na temat działań, które zarówno w Polsce jak i na Litwie z tych środków mogłyby być finansowane.

    Sposoby pozyskiwania oraz wykorzystywania środków unijnych na Litwie przedstawili delegaci litewskiego Ministerstwa Rolnictwa. Natomiast polską strategię wykorzystywania środków UE przybliżył pan Michał Matyskiel - prezes „Fundacji Biebrzańskiej”. Podczas spotkań i konferencji nie zabrakło ciekawych dyskusji, wymiany zdań i poglądów oraz zapewnień o wzajemnej współpracy.

    Polscy uczestnicy projektu mieli również okazję do świętowania obchodów Dni Kalwarii. Zostaliśmy zaproszeni do wspólnej parady ulicami miasta oraz udziału w części artystycznej. Na litewskiej scenie zaprezentował się zespół „Szczuczyniacy”, który został odebrany bardzo ciepło i serdecznie.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 2288

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe