Dziś jest: Poniedziałek 15 sierpnia 2022, Imieniny: Marii, Stelli .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2013
Opublikowano: 2013-08-27

Szczuczyńskie Targi Produktu Regionalnego

    W minioną sobotę w Szczuczynie miały miejsce I Szczuczyńskie Targi Produktu Regionalnego. Centrum Szczuczyna wypełniło się wystawcami oraz producentami regionalnych przysmaków. Nie zabrakło stoisk z chlebem domowej roboty, wędlinami, serami, miodami czy tradycyjnymi nalewkami. Ta zdrowa żywność powstaje z pasji przenoszonej z pokolenia na pokolenie. Jak mówi Jolanta Głębocka ze Skindzierza w gminie Korycin - Tradycja i uczciwość, trzeba wiedzieć z czego się robi ser, z jakiego produktu, my bazujemy na swoim produkcie.

    Oprócz przysmaków, na mieszkańców regionu czekało wiele innych atrakcji. Wśród nich ogromną popularnością cieszyły się bezpłatne zabawy z dziecięcymi animatorami, malowanie twarzy, jeżdżenie na gokartach i kucach, a także beztroskie figle na „dmuchańcach”.

    Starsi mieszkańcy gminy mieli możliwość m.in. pomiaru cukru i ciśnienia krwi, a także zasięgnięcia porad zdrowotnych u wykwalifikowanych przedstawicielek Fundacji na Rzecz Rozwoju Szpitala Grajewskiego oraz pracownic Mazurskiego Centrum Edukacji i Specjalistycznej Opieki Medycznej. Natomiast wszystkie przyszłe mamy mogły zasięgnąć porad związanych z ciążą i opieką nad noworodkiem. Profesjonalnych wskazówek udzielała Pani Danuta Rydzewska, która prowadzi Aktywną Szkołę Rodzenia.

    Swoje stoiska wystawili także: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Zespół Szkół w Szczuczynie, Zespół Szkół w Niećkowie, Bank Spółdzielczy w Szczuczynie. Natomiast w namiocie Gminy Szczuczyn można było obejrzeć wystawę związaną z najważniejszymi zabytkami Szczuczyna, obejrzeć projekt pomnika Stanisława Antoniego Szczuki – założyciela Szczuczyna oraz wykupić cegiełkę na rzecz jego budowy.

    Zwiedzający mogli też posilić się przepysznym gulaszem wykonanym przez uczniów Zespołu Szkół w Niećkowie, uczących się na kierunku gastronomii pod czujnym okiem Pani Katarzyny Wiszowatej. Można było również własnoręcznie upiec przy ognisku ciekawe precelki z ciasta.

    Od godziny 14 w Szczuczynie rozbrzmiała muzyka. Przepiękny pokaz muzyczno taneczny zaprezentowała grupa GRAJEWIANIE z Miejskiego Domu Kultury w Grajewie. Zespół cieszył nie tylko ucho, ale i oko, gdyż Grajewianie oprócz pięknych strojów ludowych zaprezentowali ciekawe układy taneczne.

    Również szczuczyński zespół ludowy wykonał wyjątkowy koncert. Tego dnia SZCZUCZYNIACY świętowali 20 – lecie istnienia zespołu. Nie obyło się bez wzruszenia, ciepłych słów i podziękowań za 20 lat wspólnego śpiewu i uświetniania praktycznie każdej gminnej uroczystości. Zespołowi życzymy kolejnych wielu lat wspólnego śpiewania i oby swą pasją zarażali coraz to młodsze pokolenia.

    Na scenie wystąpiły jeszcze inne zespoły z Miejskiego Domu Kultury w Szczuczynie: Żylety oraz 911.

    Tego dnia wyróżniono także uczniów ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie za udział w ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Laureaci konkursu to:

W konkursie „Mały odkrywca”:

  1. Wiktoria Końska (nagroda puzzle „Odkrywcy”)
  2. Ewa Jóźwik („Przewodnik po Polsce i roku szkolnym”)
  3. Paulina Tyszka (gra „GEO!memo”)

W konkursie „Na tropie piękna”:

  1. Grzegorz Wojsław („Przewodnik po Polsce i roku szkolnym”)
  2. Maciej Płochocki (gra „GEO!memo”)
  3. Krzysztof Dembiński (gra „GEO!memo”)
  4. Łukasz Płochocki (gra „GEO!memo”)

 Specjalne odznaczenie za opiekę nad realizacja konkursu otrzymała Pani Bożena Ewa Dobrzycka, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie.

    W godzinach wieczornych na scenie królowała głównie muzyka disco polo. Ten gatunek muzyczny prezentowały zespoły: AKCENT, EFFECT, ŁUKASH, ROXAN.

    W trakcie trwania koncertów na niebie rozbłysły fajerwerki. Sobotnia impreza trwała do późnych godzin nocnych. Cieszyła się dużą frekwencją i miłą atmosferą.

UM w Szczuczynie

Galeria foto

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 2264

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe