Dziś jest: Poniedziałek 15 sierpnia 2022, Imieniny: Marii, Stelli .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2013
Opublikowano: 2013-12-02

Wycieczka do ZZO w Koszarówce

    21 listopada 2013 r. uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Szczuczynie uczestniczyli w wycieczce do Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Koszarówce. Celem wyjazdu było podniesienie świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw ekologicznych.

    Podczas zwiedzania uczniowie dowiedzieli się, co się dzieje z odpadami wytwarzanymi w ich gospodarstwach domowych, zobaczyli jak wyglądają i jak działają maszyny przeznaczone do sortowania odpadów zmieszanych i pochodzących z selektywnej zbiórki. Pracownik ZZO, oprowadzający dzieci, zachęcał je do segregowania odpadów i przedstawił korzyści z tego płynące. Przypomniał również podstawowe zasady recyklingu, m.in. jakie odpady są poddawane selektywnej zbiórce, w jaki sposób powinniśmy segregować odpady, do jakiego koloru pojemników należy wrzucać poszczególne rodzaje surowców wtórnych.

    Wycieczka odbyła się w ramach projektu pn. „Razem chronimy przyrodę” współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Samorządów Dorzecza Biebrzy, do którego należy również gmina Szczuczyn.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 2115

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe