Dziś jest: Sobota 25 czerwca 2022, Imieniny: Doroty, Łucji .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2018
Opublikowano: 2018-11-26

100 lat codzienności Polski

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie przystąpiła do projektu Fundacji „Szkoła z klasą” pt.: „100 lat codzienności Polski”, który ma na celu pokazać sto lat w Polsce przez pryzmat zwykłych ludzi z krwi i kości, ich codzienność, kontekst i ograniczenia epoki w której żyli, wyzwań przed którymi stawali.

    Dnia 22.11.2018r. w warsztatach projektowych poprowadzonych przez animatora kultury Barbarę Paszkowską wzięła udział klasa trzecia z Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie. Uczniom zaprezentowano pocztówki ze zdjęciami archiwalnymi z różnych okresów historii Polski, wszystkie dotyczą życia codziennego. Zdjęcia nie skupiają się na ważnych wydarzeniach historycznych czy oficjalnych uroczystościach. Pokazują Polskę codzienną – taką, w której kolejne pokolenia uczyły się, odpoczywały i pracowały. Pocztówki wysłane będą do uczestników warsztatów i ich znajomych a ci z kolei prześlą je do Fundacji. I tak fotograficzne migawki z historii Polski krążyć będą wśród nas.

    Warsztaty dzięki pomysłowości Barbary Paszkowskiej zostały wzbogacone o jej prywatne zdjęcia, które pokazują Szczuczyn w różnych okresach historii, pokazują codzienne życie Szczuczyniaków.

    Dziękujemy uczniom za wspólną swoistą podróż w czasie.

Andrzej Kosmowski
BCK Szczuczyn

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1023

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe