Dziś jest: Niedziela 28 listopada 2021, Imieniny: Grzegorza, Zdzisława .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2018
Opublikowano: 2018-05-22

ANDRZEJ SUPRON W SZCZUCZYNIE

    W dniu 21.05.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie gościł Andrzej Supron prowadzący Akademię Sportu, który wraz ze Stowarzyszeniem Sportowym Boruta Olimpijczyk przeprowadził zajęcia sportowe dla najmłodszych klas w ramach programu „Tropem Mistrza”. Asystowali mu trener Grzegorz Zańko i Anna Słomińska a także zawodnicy klubu sportowego MLUKS "Gwiazda" (przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie): Ewa Alicka, Wiktor Bobrowski, Krystian Pawłowski i Adrian Pawłowski. Współorganizatorem była Klinika Sportowa Active Rehab Jarosław Świderski z Łodzi.

    Uczestnikom warsztatów sportowych dopingowali Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski, Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński, dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczuczynie Małgorzata Karwowska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej Krzysztof Grunwald, rodzice, nauczyciele, znajomi, przyjaciele, dawni zapaśnicy i osoby związane z dyscypliną zapaśniczą. Zajęcia sportowe wzbudziły wielki entuzjazm wśród dzieci jak i samych kibiców. Energia, humor i zasady fair play to główne elementy dzisiejszych pokazów i zajęć zapaśniczych.

    Sam Andrzej Supron jest osobą znaną w szczuczyńskim środowisku działaczy i zawodników sekcji zapaśniczej. To siedmiokrotny medalista Mistrzostw Europy, sześciokrotny medalista Mistrzostw Świata i wicemistrz Igrzysk Olimpijskich w Moskwie z 1980r. Pochodzi z Powiśla. Zapasy zaczął uprawiać w szkole podstawowej. Ukończył technikum górnicze w Katowicach oraz Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach. Jego macierzystym klubem był ZKS Elektryczność Warszawa. Później był wieloletnim zawodnikiem GKS Katowice. Jest uważany za najwybitniejszego polskiego zapaśnika i wszechstronnego technika i taktyka. Jego ulubiona technika to rzut przez biodro, zwane „biodrem Suprona”. Już w wieku 17 lat otrzymał od późniejszego króla Szwecji Gustawa II nagrodę − puchar dla najlepszego technika.

    Więcej informacji na temat tej jakże ciekawej postaci znajdziemy w książce autorstwa Grzegorza Zańko „HISTORIA ZAPAŚNICTWA PODLASKIEGO 1926-2016”.

Andrzej Kosmowski
BCK SZCZUCZYN

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1048

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe