Dziś jest: Sobota 25 czerwca 2022, Imieniny: Doroty, Łucji .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2018
Opublikowano: 2018-11-16

II miejsce BCK w Szczuczynie w województwie podlaskim

    Drodzy czytelnicy i użytkownicy, z przyjemnością informujemy, że podczas IX Konferencji Bibliotek Publicznych Województwa Podlaskiego, która odbyła się w dniu 14.11.2018 roku w siedzibie głównej Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku rozstrzygnięto konkurs wojewódzki "Niepodległa w mojej bibliotece". Głównym celem konkursu było upowszechnianie i promowanie wiedzy na temat odzyskania niepodległości przez Polskę poprzez akcje kulturalne, edukacyjne, społeczne skierowane do użytkowników bibliotek. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było zgłoszenie przez bibliotekę opisu dwóch przedsięwzięć nawiązujących do 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę skierowanych do dzieci, młodzieży i osób dorosłych wraz z materiałami dokumentującymi to wydarzenie.

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie zdobyła II miejsce w konkursie w którym oceniano wydarzenia zorganizowane w BCK w Szczuczynie w ramach 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wydarzeniem, działaniem skierowanym do dzieci, młodzieży i zgłoszonym przez naszą bibliotekę był cykl zajęć „dla niepodległej” m. in. „Noc bibliotek” dla niepodległej, patriotyczne warsztaty rękodzielnicze dla niepodległej, „Rajd dla niepodległej”, akcja „Mirabelka”, konkurs „Moje miasto Szczuczyn – Koszulka dla Niepodległej” natomiast przedsięwzięciem skierowanym do osób dorosłych był Happening z okazji 99. Rocznicy przejazdu Marszałka Józefa Piłsudskiego przez Szczuczyn.

    Gratulujemy wszystkim nagrodzonym bibliotekom, a Wam drodzy czytelnicy i użytkownicy dziękujemy za aktywny udział w wydarzeniach, które organizujemy z myślą o Was!

Dyrekcja i pracownicy
BCK w Szczuczynie

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1025

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe