Dziś jest: Poniedziałek 06 grudnia 2021, Imieniny: Mikołaja, Emiliana MIKOŁAJKI .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2018
Opublikowano: 2018-11-20

Koncert Ad - Libitum w BCK w Szczuczynie

    Przywykliśmy już do tego, że określenie muzyka klasyczna kojarzone jest natychmiast z takimi synonimami jak: „poważny”, „trudny” a nawet „nudny.” Koncert w wykonaniu Ad – Libitum, który odbył się 16.11.2018r. w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie łamie ten stereotyp. Dlaczego? Bo jakkolwiek nie zabrzmi to kontrowersyjnie, muzykę poważną można potraktować niepoważnie. Ad – Libitum w składzie: Maria Orzechowska (skrzypce/wokal) i Adrian Brzoska (fortepian) oraz występujący gościnnie Ignacy Brzoska (fortepian) to miłośnicy i pasjonaci tego gatunku muzycznego, którzy postanowili zmienić jego oblicze na bardziej przyjazne dla przeciętnego słuchacza. Myślą przewodnią ich koncertu było przybliżenie publiczności muzyki poważnej w sposób: lekki, dowcipny i zabawny jednocześnie. Monologi i komentarze Marii Orzechowskiej między prezentowanymi utworami uświetniały sam występ i stanowiły jego oryginalną oprawę.

    Młodzi muzycy zaprezentowali utwory m.in. Wolfganga Amadeusza Mozarta i Antonio Vivaldiego. Ignacy Brzoska wykonując „Marsz Turecki” popisał się niebywałą wirtuozerią. Niezwykle ciekawym dodatkiem była humoreska Artura Andrusa „Królowa nadbałtyckich raf” w wykonaniu Marii Orzechowskiej.

    Powtórzę raz jeszcze. Ten niecodzienny koncert pokazał, że muzyka klasyczna wcale nie musi być poważna i nudna. Wystarczy jedynie nadać jej właściwą formę. Marii, Adrianowi i Ignacemu udało się to w 100%!

Koncert Ad – Libitum w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie to pierwszy z czterech zaplanowanych. Będziemy o nich Państwa informować a już dziś na każdy z nich serdecznie zapraszamy!

Andrzej Kosmowski
Foto: Marlena Stocka
BCK SZCZUCZYN

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 858

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe