Dziś jest: Niedziela 28 listopada 2021, Imieniny: Grzegorza, Zdzisława .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2018
Opublikowano: 2018-09-04

Młodzieżowa Maskotka - Stacja Animacja w BCK w Szczuczynie!

    W 2016 roku w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie zrealizowano projekt „Szczuczyn okiem młodego filmowca”, który odbił się szerokim echem w regionie. Uczestnicy ówczesnego projektu otrzymali prawo do startu w Szkoleniu Młodzieżowych Liderów, które odbyło się w lipcu 2018 roku w Warszawie.

    Komisja Ekspertów z Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży zaakceptowała kandydaturę Szymona Rózio, który na szkoleniu reprezentował Bibliotekę – Centrum Kultury w Szczuczynie jak i samą gminę Szczuczyn. Udział w szkoleniu otworzył dla Szymona możliwość ubiegania się o stanowisko koordynatora i dotację wysokości 5 000 zł na swój autorski projekt „STACJA ANIMACJA” w ramach, którego grupa projektowa wymyśli i zleci wykonanie pierwszej maskotki – reprezentującej miasto i gminę Szczuczyn.

    W lipcu 2018r. pracownicy i młodzież skupiona wokół Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie napisała wniosek do programu „Równać Szanse 2017 – Konkurs Młodzieżowych Liderów” prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży a finansowanego przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności.

Decyzją Komisji Ekspertów dofinansowanie otrzymało 6 projektów spośród 13 złożonych w konkursie w tym jako jedyna w regionie północno-wschodniej Polski Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie!

    Mam przyjemność oficjalnie ogłosić skład Stacji Animacji, którą tworzą uczniowie szkół ponadpodstawowych z: Publicznego Gimnazjum im. St. A. Szczuki, I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Białymstoku, Zespołu Szkół w Niećkowie, ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie:

- Weronika Karpińska – Wera
- Julia Bartoszewicz – Bartocha
- Emilia Nagel – Ema
- Julia Witkowska – Wita
- Katarzyna Krystowczyk – Kacha
- Karolina Kraujutowicz – Karo
- Maria Józwik – Mery
- Patrycja Trojanowska – Blondyna
- Karolina Łepkowska - Karolina
- Arek Alicki - Alic
- Sebastian Rydzewski – Seba
- Szymon Rózio – Szymek 
- dyrekcja BCK: Janusz Siemion, główna księgowa BCK: Jolanta Doliwa, pracownicy BCK: Anna Akus – Szklarzewska, Anna Wojsław, Andrzej Kosmowski, Marlena Stocka, wolontariusze: Renata Markiewicz i Joanna Siemion.

Koordynatorem projektu Stacja Animacja jest Szymon Rózio – Młodzieżowy Lider.

    Program skierowany jest do młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych (13-19 lat). Jego głównym celem jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z małych miejscowości poprzez podnoszenie ich kompetencji i rozwój umiejętności społecznych.

    Więcej informacji o projekcie i rekrutacji do niego już niebawem!

    Wszystkich, którzy chcą śledzić nasze działania i dowiedzieć się więcej o grupie zapraszamy na Facebook’a i Instagrama (nazwa Stacja Animacja), a także na stronę www.bckszczuczyn.pl. Informacji na temat grupy i projektu można też uzyskać w siedzibie BCK w Szczuczynie.

Julia Bartoszewicz
Stacja Animacja – BCK Szczuczyn

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 987

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe