Dziś jest: Poniedziałek 06 grudnia 2021, Imieniny: Mikołaja, Emiliana MIKOŁAJKI .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2018
Opublikowano: 2018-06-19

Noc Bibliotek z duchem Stanisława Antoniego Szczuki

    Historia jakby żywcem wyjęta z książki! Duch Stanisława Antoniego Szczuki i jego zaginiona szabla, mnóstwo zagadek, ukryte wskazówki, niewidzialne pismo, historia życia Szczuki, zaskakujące zadania do wykonania, fakty i historie związane z okresem odzyskiwania niepodległości w Polsce, historia rozbrojenia Niemców przez szczuczyńskich strażaków i na końcu tajemniczy kufer. Skarb Szczuki – założyciela i właściciela Szczuczyna! Tak wyglądała IV edycja Nocy Bibliotek w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie.

    Dzieci biorące udział w tegorocznej Nocy Bibliotek wzięły udział w grze miejskiej, która swym zasięgiem objęła prawie całe miasto. Marlena Stocka i Anna Cymkowska zgłębiły historię życia założyciela i właściciela Szczuczyna a także zapoznały się z faktami z 1918 roku, które opisują co się działo w tym okresie w naszym mieście. Z całego poznanego materiału stworzyły grę, która łączy historię, legendę i fikcję. Wielkim urozmaiceniem gry były zapomniane techniki detektywistyczne, które dzieciom zaprezentowała Barbara Paszkowska, która wystąpiła w roli piastunki Stanisława Antoniego Szczuki.

Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i zaangażowanie w grę. Dzięki Wam szabla trafiła ponownie w ręce prawowitego właściciela, który spokojnie może przemierzać ulice Szczuczyna i obserwować życie i rozwój swojego miasta!

PS. Wieczorem warto czasami obejrzeć się za siebie, wytężyć wzrok w ciemniejszych uliczkach Szczuczyna … a może gdzieś Wy też będziecie mieli okazję spotkać Szczukę.

BCK SZCZUCZYN
Andrzej Kosmowski
Zdjęcia: Marlena Stocka, Anna Cymkowska

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 974

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe