Dziś jest: Niedziela 28 listopada 2021, Imieniny: Grzegorza, Zdzisława .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2018
Opublikowano: 2018-06-12

"Polska - i nic nie jest mi obce" w BCK w Szczuczynie

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie w ramach obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęła cykl warsztatów skierowanych do najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie.

    W BCK w Szczuczynie gościliśmy klasy pod opieką pań Barbary Milewskiej, Anidy Dzięgielewskiej, Grażyny Kalinowskiej, Bogusławy Januszewskiej, Małgorzaty Łepkowskiej, Moniki Kalinowskiej, Teresy Galińskiej i Anny Szymanowskiej.

    Tematem przewodnim spotkań była symbolika narodowa: polskie godło i barwy narodowe. Rozmawialiśmy też o hymnie narodowym – jego historii, twórcy i roli jaką pełni w ważnych chwilach dla Polski. Dyskutowaliśmy i oglądaliśmy animacje o pierwszym władcy Polski – Mieszku I, legendach o początkach państwa polskiego, triumfach polskiego oręża jak np. bitwa pod Grunwaldem, Chocimiem czy Wiedniem i kolejnych stolicach Polski (Gniezno, Kraków, Warszawa). Poruszaliśmy temat nowoczesnego patriotyzmu. Wyjaśniliśmy sobie pojęcie granic i ich roli. Klasa I „a” zmierzyła się z quizem „Polska - i nic nie jest mi obce” osiągając 100 % poprawnych odpowiedzi.

    Trzeba przyznać, że rośnie nam pokolenie świadome swoich korzeni i dumne z tego, że są Polakami – Europejczykami.

    Jak rozmowy o państwie to i konieczna była wizyta w Urzędzie Miejskim w Szczuczynie i spotkanie z burmistrzem Arturem Kuczyńskim. Szybkie pytania i jeszcze szybsze odpowiedzi na temat budżetu i samej pracy Urzędu Miejskiego zaskoczyć mogły niejednego postronnego słuchacza.

Dziękujemy wychowawcom i uczniom za spotkania a już dzisiaj najmłodszych warsztatowiczów zapraszamy na biblioteczny „Rajd dla Niepodległej”, który odbędzie się w ostatnim tygodniu czerwca. O szczegółach będziemy jeszcze informować.

Andrzej Kosmowski
BCK SZCZUCZYN

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1062

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe