Dziś jest: Sobota 25 czerwca 2022, Imieniny: Doroty, Łucji .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2018
Opublikowano: 2018-03-23

Warsztaty wyjazdowe BCK w Szczuczynie

    Tydzień z Internetem to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Jednak na użytkowników Internetu czeka mnóstwa zagrożeń i właśnie z tego powodu w dniu 22.03.2018r. spotkaliśmy się z uczniami klasy szóstej i siódmej ze Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej. Dyskutowaliśmy o zaletach i wadach Internetu, o oszustwach internetowych, o zagrożeniach jakie czyhają na każdego z nas w sieci a także o tym jak zabezpieczać swój komputer przed wirusami komputerowymi. Poruszyliśmy też kwestię ochrony danych osobowych i omówiliśmy kilka sposobów na sprawdzenie wiarygodności internetowych sprzedawców czy innych firm.

    Zaraz po wizycie w Niedźwiadnej udaliśmy się do Rajgrodu odpowiadając na zaproszenie Anny Arciszewskiej - dyrektor Biblioteki Publicznej w Rajgrodzie gdzie przeprowadziliśmy warsztaty pt. "Etnografia w niekonwencjonalnym ujęciu" dla uczniów klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Rajgrodzie. Dyskutowaliśmy o etnografii a konkretniej o dwóch elementach obecnych i charakterystycznych dla każdej kultury w zależności od kontynentu - muzyce i symbolice kolorów. Rozmawialiśmy o Masajach, Eskimosach, Polakach, Indianach, Amerykanach, Niemcach, Anglikach, itp. Omówiliśmy też tematy, które w każdej kulturze mają różny charakter i są symbolem różnych postaw: tatuowanie, barwienie i kolczykowanie ciała. Rozmawialiśmy też o muzyce, która w zależności od kultury i pokolenia jest zmienna i wiele mówi o charakterze danej społeczności. Nie mogło zabraknąć rozmowy o naszym Szczuczynie i tego co się w nim dzieje i będzie działo. Zaprosiliśmy naszych warsztatowiczów do Szczuczyna z czego mamy nadzieję nie omieszkają skorzystać.

    Biblioteka Publiczna w Rajgrodzie gości wystawę JASNOWIDZE, którą w BCK w Szczuczynie można było podziwiać przez cały styczeń 2018 roku. Wystawa ta stanowi pokłosie międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci. Stanowi ona zbiór grafik z całego świata a dokładnie z 34 krajów.

Anna Wojsław
Andrzej Kosmowski
BCK SZCZUCZYN

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 971

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe