Dziś jest: Wtorek 28 czerwca 2022, Imieniny: Ireneusza, Lena .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2019
Opublikowano: 2019-01-07

Bieg Tropem Wilczym w Szczuczynie 2019

    Już po raz siódmy w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym w Polsce i na świecie a po raz drugi w Szczuczynie pobiegną wszyscy ci, którzy chcą nadać nowoczesny ton historii o ludziach niezłomnych w swej idei. 3 marca 2019 roku w całej Polsce w pamiątkowym biegu wystartuje ponad 75 000 osób z 360 miast, z czego 8 z nich to największe światowe metropolie.

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie wznawia zapisy do udziału w szczuczyńskiej edycji Biegu Tropem Wilczym. Na każdego uczestnika Biegu Tropem Wilczym czeka wyjątkowy pakiet startowy, który zawierać będzie między innymi unikatowe koszulki z Bohaterami VII edycji Biegu Tropem Wilczym, wybranych do najnowszej edycji spośród tych Żołnierzy, którzy przeżyli represje i pokazali swoją niezłomność w życiu codziennym, w czasach pokoju i teraźniejszości (a są to m.in. Barbara Otwinowska, Stanisława Rachwałowa, Antoni Heda, Władysław Siła Nowicki, Paweł Jasienica oraz Kapitan Jerzy Stawski – ostatni żyjący żołnierz Warszyca) a także pamiątkowe medale i inne gadżety. Ilość pakietów startowych jest ograniczona dlatego też będą one wydawane zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

    W tym roku, jak w każdej edycji, będzie można pobiec trasą obligatoryjną dla wszystkich miast - 1963 m. Symboliczny dystans to rok śmierci ostatniego Niezłomnego, który poległ w walce czynnej - Józefa Franczaka pseud. Lalek / Laluś. Ten bieg zyskał miano honorowego i jest najpopularniejszym dystansem. Dla najmłodszych uczestników Biegu przygotowaliśmy dystans 500 m a dla najodważniejszych biegaczy dystans 5 km (szczegóły na temat tego dystansu w BCK w Szczuczynie / zastrzegamy sobie prawo do odwołania Biegu na dystansie 5 km gdyby warunki pogodowe były niesprzyjające).

WARTO BYĆ Z NAMI!

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie zaprasza wszystkie szkoły, instytucje, stowarzyszenia z terenu gminy Szczuczyn i nie tylko do współorganizacji Biegu Tropem Wilczym! W tegorocznej edycji Biegu wezmą też udział jednostki wojskowe.

    Wszystkich zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu z nami – osobistego w siedzibie BCK w Szczuczynie lub telefonicznego 501639043, 86 2621036 / 86 2621037 lub drogą e-mail: bckszczuczyn@wp.pl.

    Zgłoszenia osób zainteresowanych wzięciem udziału w Biegu przyjmujemy podobnie:

  • osobiście w siedzibie BCK w Szczuczynie
  • telefoniczne 501639043, 86 2621036 / 86 2621037
  • lub drogą e-mail: bckszczuczyn@wp.pl.

Andrzej Kosmowski
BCK SZCZUCZYN
koordynator Biegu Tropem Wilczym w Szczuczynie

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 945

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe