Dziś jest: Niedziela 23 lutego 2020, Imieniny: Romana, Damiana .
Archiwum Aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2019
Opublikowano: 2019-01-02

Konkursy czytelnicze 2019

Drodzy Czytelnicy i Użytkownicy Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie,

    Już niebawem nastąpi rozstrzygnięcie drugiej edycji konkursów czytelniczych „Najlepszy Czytelnik 2018” Oddziału dla Dzieci i Wypożyczalni dla Dorosłych BCK w Szczuczynie. Poznamy nazwiska osób, które w dobie nieustannego rozwoju technologii, znajdują czas na tradycyjne czytanie co w przypadku osób najmłodszych cieszy szczególnie.

    A już dzisiaj z wielką radością ogłaszamy trzecią edycję konkursów czytelniczych: „Super Czytelnik 2019” Oddziału dla Dzieci i „Misja – Książka 2019” Wypożyczalni dla Dorosłych. Trzecia edycja różnić się będzie od poprzednich tym, że nagroda (mamy nadzieję) będzie wielką niespodzianką dla wszystkich. Jednak czytelnicy będą musieli uzbroić się w cierpliwość gdyż na wspomnianą niespodziankę poczekają okrągły rok. A duża liczba czytelników sprawia, że rywalizacja będzie zacięta a sam wynik trudny do przewidzenia. Zagwarantować możemy jedno – na pewno będziecie zaskoczeni!

    Za każdym razem gdy ogłaszamy konkursy czytelnicze zadajemy sobie pytanie – czy mają one sens? Wielu z Was z pewnością przyzna, że woli obejrzeć film na podstawie książki niż czytać samą powieść. Najczęściej usprawiedliwiamy się brakiem czasu rzadziej lenistwem. Pojawiają się też opinie w stylu „nie mam takiej potrzeby aby czytać”. Czy na pewno? A jak jest u Was? Co sądzicie o czytaniu? O książkach?

    Jedną z wielu misji Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie jest promocja czytelnictwa. Bogaty księgozbiór, różnorodność gatunków literackich jakie zgromadziliśmy pozwala nam przyciągać czytelników nawet o najbardziej wybrednych gustach.

    Tak - głośno będziemy mówić o tym, że czytać trzeba, że im więcej czytamy, tym większą mamy wiedzę ogólną i szybciej odnajdujemy się w różnych sytuacjach. Czytając poprawiamy koncentrację i pamięć. Czytając rozwijamy wyobraźnię. Czytając wzbogacamy słownictwo. Czytając nie nudzimy się! Dlatego też zachęcamy - sięgajcie po książki. Przenieście się do innych światów, poznawajcie nowe postacie i miejsca, zagadnienia, problemy, tajemnice, przepisy, wizje czy opinie. Wyzwanie nie jest trudne. Tym bardziej, że nic Was nie ogranicza, Sami decydujecie co chcecie czytać. A przy okazji weźmiecie udział w konkursie czytelniczym mając szansę na zdobycie nagrody niespodzianki!

Warto czytać!

Andrzej Kosmowski
BCK SZCZUCZYN

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 382

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe