Dziś jest: Piątek 22 listopada 2019, Imieniny: Marka, Cecylii .
Aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2019
Opublikowano: 2019-02-05

Lokalny Klub Kodowania w Szczuczynie

    Kodowanie w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie! Czas start - 04.02.2019r. godzina 15:30. Pierwsze spotkanie miało charakter przede wszystkim organizacyjny. Wspólnie z młodymi koderami podjęliśmy decyzję, że zajęcia z kodowania odbywać się będą dwa razy w tygodniu w siedzibie BCK w Szczuczynie z podziałem na grupy wiekowe:

- grupa starsza (9+) w każdy poniedziałek o godzinie 15.30
- grupa młodsza (5-8 lat) w każdy czwartek o godzinie 15:30

    Z wielka radością ogłaszamy powstanie pierwszego szczuczyńskiego Lokalnego Klubu Kodowania. Zapraszamy dzieci i młodzież. Przyłączcie się do nas! Odkryjcie w sobie pasję kodowania, rozwijajcie umiejętności, zaskakujcie nas a przede wszystkim siebie, przyjaciół i rodziców swoją kreatywnością. Przekonajcie się jakie możliwości daje kodowanie.

    Po omówieniu spraw organizacyjnych rozpoczęliśmy dyskusję o rodzajach kodowania. Młodzi koderzy popisali się wiedzą w tym temacie. Nieobce im były pojęcia takie jak szyfr czy kryptografia. Doskonale zdają sobie sprawą, że każdą informację można przekazać w sposób zakodowany a tylko od nich zależy poziom zaawansowania i wyboru techniki dzięki której tego dokonają.

    Pierwsze spotkanie było też okazją do prezentacji kodowania metodą offline – bez wykorzystania komputera. Uczestnicy spotkania podzieleni na grupy budowali kolorowe wieże o różnych wysokościach i kształtach a następnie sposób / instrukcję budowy wież pisemnie kodowali dyskutując nad najlepszymi technikami by tego dokonać. Wspólnie pracowaliśmy też nad kolorowymi szachownicami i najszybszymi sposobami ujednolicenia ich wg kolorów.

    Młodzi koderzy przekonali się, że kodowanie jest jak zarządzanie zespołem – wymaga precyzyjnego formułowania własnych myśli oraz jasnego określenia celu.

    Na koniec zaprezentowaliśmy roboty, którymi dysponuje BCK w Szczuczynie - Photony i Finche.

    Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania by wspólnie z uczestnikami zajęć odkrywać fascynujący świat kodowania i robotów.

    Lokalny Klub Kodowania w Szczuczynie jest wynikiem udziału Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie w projektach: „Kodowanie w bibliotece”, który jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek 2017-2018 realizowanego ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego z siedzibą w Warszawie i „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”, który realizowany jest przez jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z firmą Microsoft w ramach inicjatywy YouthSpark.

    Wszelkie informacje o kodowaniu i Lokalnym Klubie Kodowania w Szczuczynie pod numerem telefonu 501639043.

Andrzej Kosmowski
BCK Szczuczyn

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 272

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe