Dziś jest: Piątek 22 listopada 2019, Imieniny: Marka, Cecylii .
Aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2019
Opublikowano: 2019-03-26

Wyniki I etapu Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego "Równać Szanse 2019"

Szanowni Państwo,

    Decyzją Komisji Ekspertów Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie jako jedna z 66 organizacji z całej Polski w tym jako jedna z dwóch z województwa podlaskiego (obok Gminnej Biblioteki Publicznej w Krypnie Kościelnym) zakwalifikowana została do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego „Równać Szanse 2019” Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży w Warszawie. W pierwszym etapie konkursu startowało łącznie 97 organizacji z całego kraju.

    Zadaniem Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie w pierwszym etapie OKG „Równać Szanse 2019” było przeprowadzenie diagnozy środowiska lokalnego, która swym zasięgiem objęła całą gminę Szczuczyn. Odwiedziliśmy m.in. Szkołę Podstawową im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie, Szkołę Podstawową im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej, Zespół Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie oraz Zespół Szkół w Niećkowie. W wymienionych placówkach przeprowadziliśmy szereg rozmów z uczniami i nauczycielami, którzy też mogli wyrazić swoje zdanie i podzielić się opiniami za pośrednictwem ankiet.

    O opinie i plany dotyczące naszego środowiska lokalnego pytaliśmy też przedstawicieli samorządu, działaczy społecznych, służb mundurowych i cywilnych.

    Chcielibyśmy wszystkim i każdemu z osobna podziękować za współpracę, rozmowy, rady i słowa wsparcia podczas działań diagnostycznych. Liczymy, że będziecie trzymać za nas kciuki w drugim etapie Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego.

    Drugi etap OKG „Równać Szanse 2019” poprzedza szkolenie, które odbędzie się w Warszawie w dniach 5-7 kwiecień 2019r.

    Z wielką satysfakcją będę reprezentował Bibliotekę – Centrum Kultury w Szczuczynie jak i sam Szczuczyn na w/w szkoleniu w Warszawie.

Andrzej Kosmowski
koordynator OKG „Równać Szanse 2019”
BCK SZCZUCZYN

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 205

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe