Dziś jest: Wtorek 06 czerwca 2023, Imieniny: Pauliny, Norberta .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2020
Opublikowano: 2020-07-31

Przebudowa dróg gminnych na terenie miasta i gminy Szczuczyn

    W lipcu br. Wykonawca robót budowlanych Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „UNIDROG” Sp. z o.o., z siedzibą w Grajewie, zakończyło prace budowlane nad dwiema drogami na terenie miasta i gminy Szczuczyn, między innymi: ul. Pawełki, zlokalizowana w mieście Szczuczyn oraz dwa odcinki drogi gminnej w miejscowości Chojnowo.

Przebudowa ul. Pawełki podyktowana była zniszczeniem nawierzchni jezdni, spowodowanym wcześniejszymi pracami dotyczącymi budowy kanalizacji sanitarnej, wodociągowej oraz deszczowej. Przebudowany odcinek drogi został poszerzony, zyskał nową nawierzchnię bitumiczną oraz nowe chodniki z kostki betonowej, wpływające na poprawę bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo powstało wyniesione przejście dla pieszych, które jest również dodatkowo oświetlone.

Przebudowane odcinki drogi w miejscowości Chojnowo, zostały poszerzone i zyskały nową nawierzchnię asfaltową oraz utwardzone pobocza, zapewniając tym samym bezpieczeństwo i komfort mieszkańców. Są to odcinki dróg połączone bezpośrednio z drogą krajową nr 58.

Całkowita wartość inwestycji pn. „Przebudowa dróg gminnych na terenie miasta i gminy Szczuczyn” wyniosła blisko 1 800 000,00 zł, z czego Gmina Szczuczyn otrzymała dofinansowanie z FUNDUSZU DRÓG SAMORZĄDOWYCH w wysokości blisko 900 000,00 zł stanowiące 50 % wartości całej inwestycji.

Przeprowadzona inwestycja wpłynęła pozytywnie na poprawę bezpieczeństwa i komfortu ruchu pojazdów jak i pieszych, a kolejni mieszkańcy naszego miasta i gminy Szczuczyn zyskali większą dostępność komunikacyjną do swoich posesji i instytucji publicznych.

Każdy z przebudowywanych odcinków dróg, jest kolejnym z etapów realizacji PROGRAMU ASFALTOWA GMINA, co prawda może nie brzmi to zbyt optymistycznie, pod względem betonowania wszystkiego, jednak komunikacja drogowa stanowi bardzo ważny aspekt w dzisiejszych czasach. Przez to dokładamy wszelkich starań, aby każdy z naszych mieszkańców, wcześniej czy później, miał równy dostęp do ośrodków publicznych znajdujących się w naszym miasteczku oraz rejonie.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 717

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe