Dziś jest: Wtorek 06 czerwca 2023, Imieniny: Pauliny, Norberta .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2021
Opublikowano: 2021-11-04

III miejsce BCK w Szczuczynie w konkursie wojewódzkim

    Dnia 03.11.2021r. (środa) uczestniczyliśmy w Konferencji Bibliotek Publicznych Województwa Podlaskiego w Białymstoku podczas, której rozstrzygnięto konkurs „Biblioteka aktywna w przestrzeni wirtualnej” ogłoszony przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku wspólnie z Oddziałem Białostockim Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie do wspomnianego konkursu zgłosiła przedsięwzięcie pt.: „Z Podkanclerzym Szczuką w wirtualnej sieci” na, które składają się trzy działania on-line a mianowicie:

 • „Muzyczne Studio online” - wykorzystując bibliotecznego Facebooka zaprosiliśmy wszystkich zainteresowanych do stworzenia piosenki o Szczuczynie. My zaproponowaliśmy pierwszy wers: „Szczuczyn miasto Szczuki...” a wszyscy chętni dołączali do zabawy dodając w komentarzach kolejne wersy. Wykonania wokalnego powstałego utworu podjęła się Julia Rączka.
  Piosenka: https://www.youtube.com/watch?v=1jwTXuaYX-k
 • „Majówka z zagadką” - w kolejnym działaniu wykorzystaliśmy aplikację Google Maps do stworzenia gry terenowej on-line zapraszając wszystkich zainteresowanych do zmierzenia się z czterema zagadkami, które dotyczyły życia Podkanclerzego, historii i przyrody Szczuczyna.
  Gra: http://bityl.pl/o32ZN
 • ostatnim wydarzeniem w ramach cyklu „Z Podkanclerzym Szczuką w wirtualnej sieci” był quiz online przygotowany z okazji imienin założyciela i właściciela Szczuczyna Stanisława Antoniego Szczuki, dzięki któremu wszyscy, którzy podjęli się jego rozwiązania mogli bliżej poznać niezwykłą historię życia Podkanclerzego.
  Quiz: http://bityl.pl/e06ul
  Film promujący quiz: http://bityl.pl/zIYJ3

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie zajęła trzecie miejsce w konkursie. Uhonorowana została nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym zespołom z Gminnej Biblioteki Publicznej w Krypnie Kościelnym i Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łapach oraz pozostałym wyróżnionym bibliotekom i filiom.

Dziękujemy Pani Dyrektor Beacie Zadykowicz i zespołowi Książnicy Podlaskiej za możliwość wzięcia udziału w tak ciekawym i nowatorskim przedsięwzięciu.

Dyrekcja i Pracownicy
Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 414

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe