Dziś jest: Wtorek 06 czerwca 2023, Imieniny: Pauliny, Norberta .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2021

Opublikowano: 2021-12-10

Program asystent rodziny na rok 2021

     Gmina Szczuczyn przystąpiła do realizacji „Programu asystent rodziny na rok 2021”, którego celem jest pomoc w realizacji zadań wykonywanych przez asystentów rodziny, w tym również realizacji przez asystenta rodziny wsparcia, o którym mowa w art. 8 ust.2 i 3 ustawy z dnia 4 listopada 2016r. o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”, co czyni asystenta rodziny ważnym ogniwem w systemie wsparcia rodzin.

     Program zakłada dofinansowanie do wynagrodzenia asystentów rodziny i jest finansowany ze środków Funduszu Pracy ujętych w planie finansowym Funduszu Pracy na rok 2021 na podstawie art. 9 ust.1 ustawy z dnia 4 listopada 2016r. o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „ Za życiem”.

więcej

Opublikowano: 2021-12-06

Inwentaryzacja: Liczymy piece - liczymy też na Ciebie

    W związku z prowadzonym przez Marszałka Województwa Podlaskiego „Programem ochrony powietrza dla strefy podlaskiej” i nałożonego na gminy miejskie oraz miasta w gminach miejsko-wiejskich obowiązku sporządzenia „Szczegółowej inwentaryzacji źródeł niskiej emisji – ogrzewania lokali mieszkalnych, handlowych, usługowych oraz użyteczności publicznej” wnoszę o bezzwłoczne uzupełnienie ankiety i przekazanie do tutejszego Urzędu (pokój nr 8) do dnia 27 grudnia 2021 roku (poniedziałek).

    Ankieta dostępna jest na stronie internetowej www.um.szczuczyn.pl oraz w budynku tut. urzędu: punkt informacyjny (parter) oraz pokój nr 8 (I piętro).

    Proszę nie mylić ankiety z deklaracją dotyczącą źródeł ciepła i źródeł spalania paliw opracowanej przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego dla stworzenia bazy Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków! To jest odrębna kwestia! Nie wypełnienie ankiety we wskazanym terminie, podobnie jak w przypadku deklaracji, będzie skutkować karą pieniężną!

więcej

Opublikowano: 2021-11-12

VII Konkurs Pieśni Patriotycznej - Szczuczyn 2021

    W dniu 10 listopada br. odbył się po raz VII Konkurs Pieśni Patriotycznej ph. „Szlakiem Niepodległości” Szczuczyn 2021 zorganizowany przez Bibliotekę – Centrum Kultury w Szczuczynie.

W konkursie uczestniczyli przedstawiciele Szczuczyna, Niedźwiadnej, Kisielnicy, Wąsosza i Niećkowa.

więcej

Opublikowano: 2021-11-10

329. rocznica nadania praw miejskich Szczuczynowi

    Dnia 9 listopada o godzinie 17:00 w kościele pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie odbyła się Dziękczynna Msza Święta w intencji Mieszkańców Miasta i Gminy Szczuczyn oraz wszystkich, którym bliska jest nasza „Mała Ojczyzna” w ramach obchodów 329. rocznicy nadania praw miejskich Szczuczynowi.

więcej

Opublikowano: 2021-11-10

Podkanclerzy Szczuka - wyniki konkursów zorganizowanych przez BCK w Szczuczynie

    Wyniki konkursu plastycznego „Rodzina Podkanclerzego Szczuki – portret” oraz konkursu literackiego „Dzień z życia Podkanclerzego Szczuki” dla uczniów szkół podstawowych i średnich z terenu gminy Szczuczyn zorganizowanych w ramach 329. Rocznicy nadania praw miejskich Szczuczynowi.

Dnia 9 listopada 2021r. w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie laureaci i wyróżnieni odebrali dyplomy, nagrody i słodkie niespodzianki.

więcej

Opublikowano: 2021-11-10

Wyniki konkursu plastycznego "Domowe Laboratorium: Buduję robota!"

    Wyniki konkursu plastycznego „Domowe Laboratorium: Buduje robota!” dla przedszkoli i klas zerowych z terenu gminy Szczuczyn zorganizowanego w ramach setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema.

Dnia 9 listopada 2021r. w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie laureaci i wyróżnieni odebrali dyplomy, nagrody i słodkie niespodzianki.

więcej

Opublikowano: 2021-11-05

Podsumowanie akcji krwiodawstwa w Zespole Szkół w Niećkowie

    Dnia 05.11.2021r. Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie i Zespół Szkół w Niećkowie zorganizowali kolejną akcję krwiodawstwa. Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku Oddział Łomża stanął na parkingu przy internacie Zespołu Szkół w Niećkowie.

Dwadzieścia siedem osób oddało ponad dwanaście litrów krwi.

    Za wielki dar serca serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także Dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkół w Niećkowie za pomoc w zorganizowaniu tej akcji.

    O kolejnej akcji krwiodawstwa będziemy Państwa informować na bieżąco.

więcej

Opublikowano: 2021-11-04

III miejsce BCK w Szczuczynie w konkursie wojewódzkim

    Dnia 03.11.2021r. (środa) uczestniczyliśmy w Konferencji Bibliotek Publicznych Województwa Podlaskiego w Białymstoku podczas, której rozstrzygnięto konkurs „Biblioteka aktywna w przestrzeni wirtualnej” ogłoszony przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku wspólnie z Oddziałem Białostockim Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

więcej

Opublikowano: 2021-11-03

LUDZIE GŁUSI - ŻYJĄ WŚRÓD NAS

    26 października w Centrum Muzealno-Warsztatowym w Szczuczynie odbyło się kolejne spotkanie w ramach programu „Dzieci pijara Falkowskiego” – warsztaty języka migowego. W spotkaniach uczestniczyły dwie grupy uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Szczuczyn. Gośćmi spotkania, a zarazem prowadzącymi byli: Krzysztof Cis - certyfikowany wykładowca, edukator i tłumacz języka migowego oraz Elżbieta Nawrocka – osoba głuchoniema od urodzenia.

więcej

Opublikowano: 2021-10-25

Akcja krwiodawstwa w Zespole Szkół w Niećkowie

    Biblioteka - Centrum Kultury w Szczuczynie, Zespół Szkół w Niećkowie, Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku Oddział w Łomży zaprasza mieszkańców miasta i gminy Szczuczyn i nie tylko do udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się 05.11.2021r. (piątek) w godz. od 9 do 12:30.

więcej

Opublikowano: 2021-10-21

Warsztaty języka migowego

    Po raz kolejny 19 października spotkali się uczestnicy projektu „Dzieci pijara Falkowskiego” w Centrum Muzealno – Warsztatowym w Szczuczynie. Byli to uczniowie ze Szkól Podstawowych w Szczuczynie i Niedźwiadnej. Tematem zajęć były warsztaty języka migowego, które prowadził Krzysztof Cis - certyfikowany wykładowca, edukator i tłumacz języka migowego.

więcej

Opublikowano: 2021-10-19

Dofinansowanie dla jednostki OSP Szczuczyn

    Dotację w wysokości 12 500,00 zł przyznał Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego na zakup sprzętu ratowniczo – gaśniczego i umundurowania dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie. Dotacja jest odpowiedzią na wniosek złożony do Urzędu Marszałkowskiego przez Gminę Szczuczyn na przełomie stycznia i lutego 2021 r. o dofinansowanie zakupu sprzętu ratowniczo-gaśniczego i umundurowania dla jednostek OSP. Samorząd Województwa Podlaskiego przeznaczył na realizację zadania w 2021 r., środki finansowe w wysokości 2 000 000,00 zł.

więcej

Opublikowano: 2021-10-15

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. St. Jopka dla Mateusza Ladzińskiego z ZS Niećkowo

    W dniu 15 października br. w Podlaskim Instytucie Kultury w Białymstoku odbyły się przesłuchania w pierwszym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka drugiej edycji.

W eliminacjach wojewódzkich w/w konkursu wzięli udział: Mateusz Ladziński (wokal) i Mateusz Laszczkowski (akordeon / akompaniament) reprezentując Zespół Szkół w Niećkowie.

Decyzją Jury Mateusz Ladziński otrzymał zaszczytne wyróżnienie w kategorii młodzieżowej.

Gratuluję wyróżnienia oraz dziękuję za wspólną aktywną, twórczą i ciężką pracę uczniom z Zespołu Szkół w Niećkowie.

więcej

Opublikowano: 2021-10-14

GŁUCHONIEMI – TEŻ MÓWIĄ

    IV spotkanie zorganizowane przez BCK w ramach projektu „Dzieci pijara Falkowskiego” ph. „Warsztaty metodyczne” odbyły się w CWM w Szczuczynie i obejmowały swoim zakresem „wejście w rolę osoby głuchoniemej”.

więcej

Opublikowano: 2021-10-08

Instytut Głuchoniemych w Warszawie im. Jakuba Falkowskiego

    W dniu 5 października w Centrum Muzealno – Wystawienniczym w Szczuczynie odbyło się kolejne spotkanie w ramach programu „Dzieci pijara Falkowskiego” organizowane przez Bibliotekę Centrum – Kultury.

więcej

Opublikowano: 2021-10-05

O Szczuczynie i Powiecie Szczuczyńskim w BCK w Szczuczynie

    W poniedziałek (04.10.br.) w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie gościliśmy uczniów klas trzecich ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie pod opieką pań: Darosławy Wojciechowskiej, Grażyny Kalinowskiej i Marii Ramotowskiej.

więcej

Opublikowano: 2021-10-01

Podsumowanie akcji krwiodawstwa w Szczuczynie

   Dnia 01.10.2021r. Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Urząd Miejski w Szczuczynie oraz Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku Oddział w Łomży zorganizowali akcję krwiodawstwa. Krwiobus stanął na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie.

    Dwadzieścia osób oddało dziewięć litrów krwi.

    Za wielki dar serca serdecznie dziękujemy

więcej

Opublikowano: 2021-09-30

II Spotkanie - "Dzieci pijara Falkowskiego" - Pijarzy w Polsce i w Szczuczynie

    W dniu 28 września w Centrum Muzealno–Warsztatowym w Szczuczynie odbyło się II spotkanie w ramach projektu „Dzieci pijara Falkowskiego” ph. „Pijarzy w Polsce i Szczuczynie” zorganizowane przez Bibliotekę – Centrum Kultury.

więcej

Opublikowano: 2021-09-27

Akcja krwiodawstwa w Szczuczynie

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Urząd Miejski w Szczuczynie, Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku Oddział Terenowy w Łomży zaprasza mieszkańców miasta i gminy Szczuczyn do udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się 01.10.2021r. (piątek) w godz. od 9 do 12:30.

Tego dnia na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie (plac 1000-lecia 23) będzie można oddać honorowo krew w krwiobusie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.

Wszystkich chętnych zapraszamy. Dawca powinien zgłosić się z dowodem osobistym, być zdrowym, wypoczętym, po lekkim posiłku. Wskazane jest wcześniejsze wypicie co najmniej 1l wody. Nie może być po spożyciu alkoholu.

więcej

Opublikowano: 2021-09-24

Spotkanie integracyjne - Dzieci pijara Falkowskiego

    W 21 września w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie została zainagurowana realizacja programu „Dzieci pijara Falkowskiego”.

więcej

Opublikowano: 2021-09-22

Konkurs plastyczny - Rodzina Podkanclerzego Szczuki - portret

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie z okazji 329 rocznicy nadania praw miejskich dla Szczuczyna serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych (klasy I - VI) z terenu gminy Szczuczyn do udziału w konkursie plastycznym: „Rodzina Podkanclerzego Szczuki – portret”.

więcej

Opublikowano: 2021-09-22

Dzień z życia Podkanclerzego Szczuki - konkurs literacki

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie z okazji 329 rocznicy nadania praw miejskich dla Szczuczyna serdecznie zaprasza uczniów szkół średnich i podstawowych (klasy VII – VIII) z terenu gminy Szczuczyn do udziału w konkursie literackim pt.: „Dzień z życia Podkanclerzego Szczuki”.

więcej

Opublikowano: 2021-09-21

Konkurs plastyczny "Domowe Laboratorium: Buduję robota!" - BCK Szczuczyn

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie serdecznie zaprasza Przedszkolaków i Zerówkowiczów ze szkół podstawowych z terenu gminy Szczuczyn do udziału w konkursie plastycznym „Domowe Laboratorium: Buduję robota!” zorganizowanego w ramach obchodów Roku Stanisława Lema.

więcej

Opublikowano: 2021-09-21

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

… Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka jeszcze raz w imieniu Dyrekcji i całego zespołu Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie, a szczególnie Gwiazdy składamy wszystkim dzieciom najserdeczniejsze życzenia! Aby każdy dzień był pełen niespodzianek i radości, a uśmiech nigdy nie znikał z Waszych twarzy!

więcej

Opublikowano: 2021-09-20

„SamoRządowe Przygody z Nauką” w Szczuczynie

    W minioną niedzielę (19.09.2021 r.) Parku przy placu 1000-lecia w Szczuczynie zamienił się w miejsce nauki, eksperymentów, śpiewu, tańców. To tutaj odbył się Festyn Naukowy pod nazwą „SamoRządowe Przygody z Nauką”, realizowany przez Łomżyńskie Forum Samorządowe we współpracy z Wyższą Szkołą Agrobiznesu w Łomży i Urzędem Miejskim w Szczuczynie. Festyn finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki”.

więcej

Opublikowano: 2021-09-20

DOŻYNKI 2021

    Tradycyjnie, 12 września spotykamy się w szczuczyńskiej świątyni, by wspólną modlitwą podziękować Bogu za coroczne plony. To staropolskie święto nie jest skierowane tylko do rolników, ale do nas wszystkich, do ludzi korzystających z owoców ich ciężkiej pracy.

więcej

Opublikowano: 2021-09-20

Rosa Tardia w Szczuczynie

    Feria barw i szelest falban, szmer rozkładanych wachlarzy, brzęk kastanietów i stukot obcasów, rytm wyklaskiwany przez dłonie i podkręcające atmosferę entuzjastyczne okrzyki to wszystko składało się na popołudniowe piątkowego występu zespołu „Rosa Tardia” w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie.

więcej

Opublikowano: 2021-09-17

Pamiętamy! 82 rocznica agresji sowieckiej na Polskę. Dzień Sybiraka.

    17 września br., w 82. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę Janusz Siemion – dyrektor Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie i Anna Wojsław – prezes Stowarzyszenia „Nasz Szczuczyn” wspólnie z drużynową hm. Marią Jaworowską oraz zuchami i harcerzami z 9 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Złote Lwy” ze Szczuczyna: Andrzejem Skrodzkim, Joanną Skrodzką, Julią Łaguna, Pauliną Żebrowską, Emilią Milewską i Dawidem Łapuszyńskim złożyli wiązankę i podpalili znicze pamięci przy tablicy z epitafijną inskrypcją na (ul. Kościelna) …

więcej

Opublikowano: 2021-09-17

Koncert chóru „Błahowysnik” w Szczuczynie

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie i Parafia pw. INMP w Szczuczynie serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na koncert chóru „Błahowysnik” Ukraińskiej Parafii Prawosławnej z Syhotu w Rumunii, który odbędzie się 24 września o godzinie 18:00 w kościele pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie.

więcej

Opublikowano: 2021-09-17

Występy zespołu "Kłosek" w nowych strojach ludowych

    W maju tego roku Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie przy ogromnym wsparciu Urzędu Miejskiego w Szczuczynie pozyskała fundusze na dofinansowanie zadania „ Zakup strojów ludowych dla zespołu Kłosek”, realizowanego w ramach programu Etno Polska 2021 ze środków finansowych Narodowego Centrum Kultury.

więcej

Opublikowano: 2021-09-10

Festyn "SamoRządowe Przygody z Nauką"

ZAPROSZENIE

    Łomżyńskie Forum Samorządowe, Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury oraz Gmina Szczuczyn zapraszają na Festyn "SamoRządowe Przygody z Nauką". Impreza plenerowa odbędzie się się w parku przy Placu 1000-lecia w Szczuczynie dniu 19 września 2021 roku w godz. 11:00-16:00.

    Organizatorzy zapewniają: bezpłatne dmuchańce, bezpłatne animacje w postaci malowania twarzy dzieci oraz strefę gastronomiczną. Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży przygotuje cztery wykłady z różnej tematyki naukowej.

więcej

Opublikowano: 2021-09-09

Wernisaż „Afiszy przedstawień i koncertów na przełomie XIX i XX wieku w powiecie szczuczyńskim”

    8 września br. w BCK w Szczuczynie odbył się wernisaż „Afiszy przedstawień i koncertów na przełomie XIX i XX wieku w powiecie szczuczyńskim” zorganizowany dzięki Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie i Archiwum Państwowemu w Suwałkach Odział w Ełku. Zainaugurował on cykl wydarzeń przygotowanych przez szczuczyńskie Centrum Kultury z okazji przypadającej w przyszłym roku /2022/ 330 rocznicy nadania praw miejskich dla Szczuczyna.

więcej

Opublikowano: 2021-09-06

NARODOWE CZYTANIE 2021 - "Moralność Pani Dulskiej" w BCK w Szczuczynie

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie po raz ósmy wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Akcja ta objęta jest patronatem Pary Prezydenckiej i ma na celu przybliżenie wartości i piękna literatury polskiej całemu narodowi i organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku.

więcej

Opublikowano: 2021-09-03

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW TERENÓW, NA KTÓRYCH ZOSTANĄ WYŁOŻONE PRZYNĘTY ZE SZCZEPIONKĄ DO ZWALCZANIA WŚCIEKLIZNY U LISÓW WOLNO ŻYJĄCYCH w akcji jesiennej 2021 roku

    Celem skutecznego zwalczania wścieklizny, w kolejnej akcji szczepień - zostaną wyłożone na terenie województwa podlaskiego przynęty ze szczepionką przeciwko wściekliźnie u lisów wolno żyjących – metodą zrzutów z samolotów, - w planowanym terminie:

od 17 do 20 września 2021 r.

więcej

Opublikowano: 2021-09-01

Dzieci pijara Falkowskiego - projekt realizowany przez BCK

    BCK w Szczuczynie wśród laureatów II edycji konkursu „Dzieci Kapitana Nemo”

więcej

Opublikowano: 2021-08-19

Rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego „O Chochlę Burmistrza Szczuczyna”

W dniu 15 sierpnia 2021 roku w Spiżarni pod klasztorem odbyło się rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Szczuczyn „O Chochlę Burmistrza Szczuczyna”. 

więcej

Opublikowano: 2021-08-17

Piąty tydzień Kulturalnych Wakacji z Biblioteką – Centrum Kultury w Szczuczynie!

 

    Piąty tydzień Kulturalnych Wakacji z Biblioteką – Centrum Kultury w Szczuczynie!
(02.08. - 06.08.2021)

więcej

Opublikowano: 2021-08-16

XI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ IM. EMILA ŚWIDERSKIEGO W SZCZUCZYNIE

    Dnia 15.08.2021r. na Orliku przy Hali Sportowej (ul. Grunwaldzka 2) w Szczuczynie odbył się XI Turniej Piłki Nożnej im. Emila Świderskiego poprzedzony poranną Mszą Świętą w szczuczyńskim kościele w intencji śp. Emila.

więcej

Opublikowano: 2021-08-10

Piknik sołecki 2021

    Po rocznej przerwie wywołanej pandemią, mieszkańcy naszej Gminy po raz kolejny mogli spróbować swoich sił w rywalizacjach sportowych podczas IX już Pikniku Sołeckiego.

więcej

Opublikowano: 2021-08-04

Piknik sołecki 2021!

    Burmistrz Szczuczyna oraz Sołtysi sołectw z terenu Gminy Szczuczyn zapraszają na Piknik Sołecki, który odbędzie się 08 sierpnia 2021 r.  (niedziela) na boisku ORLIK w Szczuczynie. Startujemy o godz. 10:00.

więcej

Opublikowano: 2021-08-03

Usuwanie folii rolniczej

    Burmistrz Szczuczyna informuje, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków w ramach programu priorytetowego: „Usuwanie folii rolniczej i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. Celem programu jest rozwój systemów zagospodarowania odpadów z tworzyw sztucznych z rolnictwa.

więcej

Opublikowano: 2021-08-02

W hołdzie powstańczej Warszawie. Szczuczyn pamięta!

    W 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie już po raz trzeci zorganizowała biegi „W hołdzie powstańczej Warszawie. Szczuczyn pamięta!”, które odbyły się 01.08.2021r. w Starym Parku w Szczuczynie.

więcej

Opublikowano: 2021-08-02

Akcja krwiodawstwa w Szczuczynie

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Urząd Miejski w Szczuczynie, Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku Oddział Terenowy w Łomży zaprasza mieszkańców miasta i gminy Szczuczyn do udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się 06.08.2021r. (piątek) w godz. od 9 do 12:30.

więcej

Opublikowano: 2021-08-02

Konkurs Fotograficzny "Czy to kociak, czy to psiak- za aparat łap" - wręczenie nagród

    Dnia 01.08.2021r. w Starym Parku w Szczuczynie zwycięzcy oraz osoby wyróżnione w konkursie fotograficznym „Czy to kociak, czy to psiak – za aparat łap!” zorganizowanego przez Bibliotekę – Centrum Kultury w Szczuczynie, odebrali nagrody wręczone przez p. Henryka Augustowskiego, p. Michała Zarzeckiego, p. Janusza Siemiona.

więcej

Opublikowano: 2021-07-30

Wystawa „Powstanie Warszawskie 1944. Bitwa o Polskę” w BCK w Szczuczynie

    W ramach obchodów 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie zaprasza wszystkich zainteresowanych do zwiedzania wystawy „Powstanie Warszawskie 1944. Bitwa o Polskę” eksponowanej w holu wystawienniczym Biblioteki.

więcej

Opublikowano: 2021-07-29

Informacja: Zwrot podatku akcyzowego 2021

 

 Burmistrz Szczuczyna

informuje:

Każdy ROLNIK, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT

w terminie od 2 sierpnia 2021 r. do 31 sierpnia 2021 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2021 r. do 31 lipca 2021 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2021 r.

więcej

Opublikowano: 2021-07-27

"W hołdzie powstańczej Warszawie! Szczuczyn pamięta!" - biegi

    77 lat temu, 1 sierpnia 1944r., na rozkaz Komendanta Głównego Armii Krajowej generała Tadeusza Komorowskiego „Bora” w Warszawie wybuchło powstanie. Przez 63 dni powstańcy prowadzili z wojskami niemieckimi heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była niepodległa Polska, wolna od hitlerowskiej okupacji i dominacji sowieckiej.

więcej

Opublikowano: 2021-07-26

Kulturalne Wakacje w Szczuczynie - tydzień trzeci!

    Trzeci tydzień Kulturalnych Wakacji z Biblioteką – Centrum Kultury w Szczuczynie!
(19.07. - 23.07.2021)

więcej

Opublikowano: 2021-07-23

Ogłoszenie o konkursie kulinarnym dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Szczuczyn

    Urząd Miejski w Szczuczynie ogłasza konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Szczuczyn „O CHOCHLE BURMISTRZA SZCZUCZYNA”. Tematem przewodnim konkursu jest kurka (grzyb) i jagoda. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 30 lipca 2021 r. do godz. 15:30. Więcej informacji w zamieszczonym regulaminie.

więcej

Opublikowano: 2021-07-20

Drugi tydzień Kulturalnych Wakacji w Szczuczynie

    Drugi tydzień (12.07. - 16.07.2021) Kulturalnych Wakacji z Biblioteką – Centrum Kultury w Szczuczynie dobiegł końca. Co działo się w minionym tygodniu?

więcej

Opublikowano: 2021-07-12

Kulturalne Wakacje w Szczuczynie - start!

    Pierwszy tydzień Kulturalnych Wakacji z BCK w Szczuczynie!
(05.07. - 09.07.2021)

więcej

Opublikowano: 2021-07-07

Arena motocyklowa ponownie w Szczuczynie!

    Szczuczyn w dniu 04.07.2021 r. stał się areną motocyklowego zawrotu głowy. Po długim okresie pandemicznej pustki, w końcu (nareszcie) do miasta z różnych stron Polski zjechali motocykliści, aby być razem, podziwiać jednoślady, pochwalić się swymi pieczołowicie pielęgnowanymi maszynami.

więcej

Opublikowano: 2021-07-07

Nowe stroje ludowe dla zespołu „Kłosek” w ramach programu EtnoPolska 2021

    W ostatnich dniach rozstrzygnięta została procedura przetargowa na realizację zadania – wyłonienie wykonawcy strojów ludowych: podlaskich i kurpiowskich w ramach programu EtnoPolska 2021 - projekt „Zakup strojów ludowych dla zespołu Kłosek”.

więcej

Opublikowano: 2021-07-07

WAŻNE DLA WŁAŚCICIELI BUDYNKÓW !!!

    Urząd Miejski w Szczuczynie informuje, że Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego wdrożył z dniem 01.07.2021 r. obowiązek składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków w zakresie pozyskania danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Procedurę prezentują załączone ulotki.

    Informacje dodatkowe i materiały do pobrania są dostępne pod poniższym linkiem:

https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow-faq

więcej

Opublikowano: 2021-07-05

Szczuczyn 06.07.2021 Punkt spisowy

    Uprzejmie informujemy, że w dniu 06.07.2021 r. w godz. 08:00 - 13:30 w Punkcie Spisowym zorganizowanym w Szczuczynie (godz. 8-11 targ przy ul. Kolneńskiej, godz. 11:30-13:30 park przy placu 1000-lecia) będzie istniała możliwość skorzystania z pomocy pracowników Urzędu Statystycznego w Białymstoku w dopełnieniu obowiązku spisowego w ramach trwającego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

więcej

Opublikowano: 2021-07-02

Tropem Wilczym - zapisy w BCK w Szczuczynie

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie przy współpracy z Fundacją Wolność i Demokracja z siedzibą w Warszawie jest oficjalnym Lokalnym Organizatorem IX ogólnopolskiej edycji „Tropem Wilczym. Bieg Żołnierzy Wyklętych 2021” a po raz czwarty organizowanej w Szczuczynie.

więcej

Opublikowano: 2021-07-02

Kulturalne Wakacje z BCK w Szczuczynie

 

    „Kulturalne Wakacje” – starujemy 5 lipca 2021 roku!

    Stary Park w Szczuczynie / godzina 10:00

więcej

Opublikowano: 2021-07-02

Wakacyjna AktywAKCJA w BCK w Szczuczynie

    Biblioteka - Centrum Kultury w Szczuczynie jako 1 z 53 organizacji z całej Polski otrzyma wsparcie finansowe w programie Wakacyjna AktywAKCJA dotowanego przez Polski Fundusz Rozwoju w wysokości 5000 zł na realizację autorskiego projektu wakacyjnego „Zakręceni Rowerzyści - Kolorowa Gmina Szczuczyn”.

więcej

Opublikowano: 2021-07-02

BCK w Szczuczynie z wyróżnieniem Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Rabka Festival 2021

    Gra terenowa „Literacki Matrix” Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na najlepszy pomysł promujący czytelnictwo „Zwyrtała 2021” organizowanego w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej „Rabka Festival 2021”.

więcej

Opublikowano: 2021-06-30

INTER(net)SZCZUCZYN czyli bezpłatny internet w mieście

    Na terenie miasta Szczuczyn powstało 10 zewnętrznych punktów bezpłatnego, publicznego internetu. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 1 „Powszechny dostęp do szybkiego internetu”, Działanie nr 1.1. „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”. Gmina otrzymała wsparcie na wykonanie sieci w postaci grantu o wysokości 64 368,00 zł.

więcej

Opublikowano: 2021-06-29

Program „Dobry Start” na nowych zasadach

    Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczuczynie informuje, iż 15 czerwca br. Rada Ministrów przyjęła projekt rozporządzenia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej zmieniającego zasady naboru wniosków do programu „Dobry Start” na rok szkolny 2021/2022.

Składanie wniosków będzie odbywać się tylko w formie elektronicznej, a obsługą w pełni zautomatyzowanego procesu zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Jak składać wniosek od 1 lipca?

Od 1 lipca można, tak jak w ubiegłych latach, składać wnioski online:

 • przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia
 • przez bankowość elektroniczną
 • przez portal PUE ZUS.

Wnioski należy składać do 30 listopada.

więcej

Opublikowano: 2021-06-24

Wystawa o Wyklętej Ince od 5 lipca w BCK w Szczuczynie

    Już od 05 lipca 2021r. w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie wszyscy zainteresowani będą mogli obejrzeć wystawę prezentowaną na mobilnych roll’upach o „Ince” - jednej z czterech bohaterów tegorocznej IX edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” .

Wystawa pt.: „Niezłomna, wyklęta, przywrócona pamięci. Danuta Siedzikówna „Inka” 1928–1946” eksponowana będzie w BCK w Szczuczynie do końca sierpnia br.

więcej

Opublikowano: 2021-06-22

XLIII KONKURS PIOSENKI

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie była organizatorem XLIII KONKURSU PIOSENKI, który odbył się 20 czerwca 2021 roku inaugurując „PALINOCKĘ”. Udział wzięły dzieci i młodzież z Grajewa, Grabowa oraz Szczuczyna w 3 kategoriach wiekowych.

więcej

Opublikowano: 2021-06-21

Palinocka w Szczuczynie

Palinocka – Noc Świętojańska 2021!

    Na tegoroczny program szczuczyńskiej Nocy Świętojańskiej składało się wiele występów wokalnych i tanecznych m.in.: 43. edycja Konkursu Piosenki w Szczuczynie (o samym konkursie i jego laureatach dłuższa relacja niebawem), występ wokalny Joanny Krępczyńskiej, występ taneczny grupy Old School Dance z Ełku, koncert Dętej Orkiestry OSP w Szczuczynie, występ „Kapeli z grodu Szczuków”, koncerty zespołów: „Słowianki” i „Imperium”.

więcej

Opublikowano: 2021-06-11

Podsumowanie akcji krwiodawstwa w Szczuczynie

    Dnia 11.06.2021r. Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Urząd Miejski w Szczuczynie oraz Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku Oddziałem Terenowym w Łomży zorganizowali akcję krwiodawstwa. Krwiobus stanął na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie.

    Dwadzieścia sześć osób oddało blisko dwanaście litrów krwi.

    Za wielki dar serca serdecznie dziękujemy!

    O terminie kolejnej akcji krwiodawstwa będziemy informować Państwa na bieżąco.

więcej

Opublikowano: 2021-06-15

Otwarcie wystawy "Matematyka w obiektywie" w BCK w Szczuczynie

    Dnia 10.06.2021r. w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie odbyło się otwarcie wystawy „Matematyka w obiektywie” na którą składają się zdjęcia zrobione w ciągu ostatnich pięciu lat w ramach corocznych konkursów fotograficznych. Autorami fotografii są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski, większość z województwa podlaskiego.

więcej

Opublikowano: 2021-06-10

Razem przeciw przemocy

    Szkoła Podstawowa w Szczuczynie we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Szczuczynie, Komendą Powiatową Policji w Grajewie - Wydziałem Prewencji oraz Zespołem Interdyscyplinarnym Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Gminy Szczuczyn zrealizowała projekt pod nazwą „Razem przeciw przemocy”. Projekt skierowany był do uczniów klas IV-VIII. Głównym celem projektu było przeciwdziałanie przemocy rówieśniczej oraz domowej.

więcej

Opublikowano: 2021-06-08

Palinocka - Noc Świętojańska w Szczuczynie

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie i Urząd Miejski w Szczuczynie zapraszają mieszkańców miasta i gminy Szczuczyn na Palinockę – Noc Świętojańską, która odbędzie się 20 czerwca 2021r. (niedziela) w Starym Parku w Szczuczynie.

więcej

Opublikowano: 2021-06-02

Psi Grosz na Pełną Michę - akcje dla podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Zwierzetami Oddział w Grajewie

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie wspólnie z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami Oddział w Grajewie ogłasza akcję pomocy dla zwierząt „Pełna Micha”.

Zapraszamy mieszkańców miasta i gminy Szczuczyn i nie tylko do wsparcia akcji.

więcej

Opublikowano: 2021-06-02

Biegi Papieskie

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Parafia p.w. Imienia NMP w Szczuczynie, Urząd Miejski w Szczuczynie i ZS w Niećkowie byli organizatorami XII Biegu Papieskiego oraz VII Otwartego Biegu Świętego Jana Pawła II o Puchar Proboszcza Parafii p.w. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie. Biegi odbyły się w dniu 1 czerwca 2021 roku, a trasa wiodła wokół „Starego Parku”.

więcej

Opublikowano: 2021-06-01

Akcja krwiodawstwa w Szczuczynie

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Urząd Miejski w Szczuczynie, Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku Oddział Terenowy w Łomży zaprasza mieszkańców miasta i gminy Szczuczyn do udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się 11.06.2021r. (piątek) w godz. od 9 do 12:30.

więcej

Opublikowano: 2021-05-28

Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Szczuczyna - wyniki

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie była organizatorem Otwartego Turnieju Szachowego o Puchar Burmistrza Szczuczyna, który odbył się 28 maja 2021 roku w siedzibie Centrum Kultury (ul. Łomżyńska 11).

więcej

Opublikowano: 2021-05-27

Szkolny Zespół Ludowy „Kłosek” w Programie EtnoPolska 2021

    Dnia 25.05.2021 roku Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie podpisała umowę z Narodowym Centrum Kultury dotyczącą dofinansowania zadania „Zakup strojów ludowych dla zespołu „Kłosek” w ramach Programu EtnoPolska 2021 ze środków finansowych Narodowego Centrum Kultury.

więcej

Opublikowano: 2021-05-24

Wystawa "Matematyka w obiektywie" w BCK w Szczuczynie

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych a w szczególności dzieci i młodzież szkolną wraz z opiekunami na otwarcie wystawy „Matematyka w obiektywie”, które odbędzie się 07 czerwca 2021 roku (poniedziałek) o godzinie 12:00 na dziedzińcu Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie (ul. Łomżyńska 11). Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie występ szczuczyńskiej skrzypaczki Marii Orzechowskiej.

KOMUNIKAT BIBLIOTEKI - CENTRUM KULTURY W SZCZUCZYNIE

Szanowni Państwo, Informujemy, że odwołujemy otwarcie wystawy „Matematyka w obiektywie”, które miało się odbyć na dziedzińcu Biblioteki - Centrum Kultury w Szczuczynie w dniu 07.06.2021 roku (poniedziałek). O nowym terminie będziemy Państwa informować. Dyrekcja i pracownicy Biblioteki - Centrum Kultury w Szczuczynie

więcej

Opublikowano: 2021-05-17

Biegi Papieskie w Szczuczynie

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Parafia pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie, Urząd Miejski w Szczuczynie oraz Zespół Szkół w Niećkowie serdecznie zapraszają dzieci i młodzież szkolną oraz osoby dorosłe do udziału w Biegach Papieskich, które odbędą się 01 czerwca 2021r. w Starym Parku w Szczuczynie.

    Szczegóły dotyczące Biegów Papieskich można uzyskać w siedzibie Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie lub pod numerami tel. 86 2621036 / 86 2621037 / 501639043.

więcej

Opublikowano: 2021-05-15

V Otwarty Turniej Warcabowy w BCK w Szczuczynie - wyniki

    Dnia 14.05.2021r. (piątek) z okazji imienin założyciela i właściciela Szczuczyna Podkanclerzego Stanisława Antoniego Szczuki Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie zorganizowała V Otwarty Turniej Warcabowy.

więcej

Opublikowano: 2021-05-17

OGŁOSZENIE BURMISTRZA SZCZUCZYNA

    Zapraszamy mieszkańców Gminy Szczuczyn do zgłaszania propozycji nadania imienia/Patrona Transgranicznemu Centrum Dialogu Kultur przy ul. Sportowej 28C w Szczuczynie.

Zgłoszenia propozycji mieszkańców odbywać się będzie w okresie od 17 maja 2021 r. do 23 maja 2021r.

Zbieranie opinii mieszkańców przeprowadzone zostanie w formie pisemnej. Uzasadnienie propozycji powinno zawierać maksymalnie 2000 znaków.

Propozycje można przekazać:

 • drogą elektroniczną na adres patron@szczuczyn.pl
 • drogą korespondencyjną na adres: Urząd Miejski w Szczuczynie plac 1000-lecia 23, 19-230 Szczuczyn
 • do sekretariatu Urzędu Miejskiego w Szczuczynie plac 1000-lecia 23 w Szczuczynie I piętro pok. 214 w godzinach pracy Urzędu.

Na podstawie zebranych opinii Komisja powołana przez Burmistrza Szczuczyna wyłoni Patrona Transgranicznego Centrum Dialogu Kultur.

Gorąco zachęcamy do składania propozycji!

więcej

Opublikowano: 2021-05-12

XLIII KONKURS PIOSENKI W SZCZUCZYNIE

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w XLIII Konkursie Piosenki w Szczuczynie, który odbędzie się w ramach Palinocki.

więcej

Opublikowano: 2021-05-10

Koncert z okazji Dnia Matki w BCK w Szczuczynie

    Biblioteka - Centrum Kultury w Szczuczynie i Zespół Szkół w Niećkowie serdecznie zapraszają wszystkie Mamy na wyjątkowy koncert z okazji ich święta, który odbędzie się 26 maja 2021r. (środa) o godzinie 17:00 w Muszli Koncertowej Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie.

więcej

Opublikowano: 2021-05-06

Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Szczuczyna

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie i Burmistrz Szczuczyna serdecznie zapraszają wszystkich miłośników szachów do wzięcia udziału w Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Szczuczyna.

    Turniej odbędzie się w dniu 28.05.2021r. (piątek) o godzinie 16:00 w siedzibie BCK w Szczuczynie (ul. Łomżyńska 11).

więcej

Opublikowano: 2021-05-05

V Otwarty Turniej Warcabowy w BCK w Szczuczynie

    Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na V Otwarty Turniej Warcabowy organizowany z okazji imienin założyciela i właściciela Szczuczyna podkanclerzego Stanisława Antoniego Szczuki.

Szczegółowe informacje na temat turnieju uzyskają Państwo w naszej siedzibie lub pod numerami telefonów: 86 2626 10 36 / 86 262 10 37 / 501639043.

więcej

Opublikowano: 2021-05-05

Wystawa - Tak powstawała Niepodległa - w BCK w Szczuczynie

    Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zwiedzania wystawy „Tak powstała Niepodległa" eksponowanej w naszej sali konferencyjnej.

więcej

Opublikowano: 2021-05-05

Wystawa Jasnowidze w BCK w Szczuczynie

    Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych a w szczególności dzieci i młodzież szkolną wraz z opiekunami do zwiedzania wystawy JASNOWIDZE, którą gościmy w naszej siedzibie. Jest to pokonkursowa wystawa prac trzeciej edycji międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci Wydawnictwa Dwie Siostry.

więcej

Opublikowano: 2021-05-04

Piosenka o Szczuczynie

    Czasem, zupełnie niespodziewanie, spotykamy na swojej drodze niezwykłe osoby… Zdecydowanie tym mianem mogę określić Julię i Natalię Rączkę - siostrzany duet, który wzajemnie się uzupełnia. Uzdolniona wokalnie Julia i pełniąca swoistą rolę menadżerki Natalia podjęły się niebagatelnego wyzwania… ale o tym za chwilę.

więcej

Opublikowano: 2021-04-30

Imieninowy quiz na temat podkanclerzego Stanisława Antoniego Szczuki - założyciela i właściciela Szczuczyna

    Z okazji imienin założyciela i właściciela Szczuczyna podkanclerzego Stanisława Antoniego Szczuki przygotowaliśmy quiz, dzięki któremu będziecie mogli bliżej poznać niezwykłą historię życia Podkanclerzego. Link do quizu:

https://tiny.pl/r6m6b

więcej

Opublikowano: 2021-04-30

Bezpłatne badania mammograficzne w Szczuczynie

    Geneva Trust Polska Sp. z o.o. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Profilaktyka i Diagnostyka zaprasza mieszkanki Szczuczyna na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi – Etap Podstawowy finansowany przez Warmińsko – Mazurski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

Badania zostaną przeprowadzone w mammobusie specjalnie zaprojektowanym do potrzeb mammografii.

Badania mammograficzne odbędą się w dniu 5 maja 2021r. w godzinach od 9:00 do 17:00 przy Muzeum Pożarnictwa w Szczuczynie.

Bezpłatnymi badaniami mammograficznymi objęte są Panie od 50 do 69 roku życia (rocznik 1952 – 1971).

Rejestracja telefoniczna: 58 767 343 44

więcej

Opublikowano: 2021-04-27

Internacjonalizacja MŚP - spotkanie informacyjne w dn. 30.04.2021

Szanowni Państwo,

W dniu 30 kwietnia br. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości organizuje spotkanie informacyjne dotyczące działania 1.2 Internacjonalizacja MŚP finansowanego ze środków unijnych w ramach programu Polska Wschodnia. Spotkanie odbędzie się w formule on-line w godzinach 10.00 – 12:00. Rejestracja na spotkanie i transmisja dostępne są na stronie wydarzenia: Internacjonalizacja MŚP - spotkanie informacyjne.

więcej

Opublikowano: 2021-04-18

Akcja Żonkile w BCK w Szczuczynie - online

”(…) dla nas było to niezrozumiałe i czuliśmy, że jesteśmy w zapomnieniu. W zapomnieniu… Że świat nie widzi tego, nie ci tylko państwo z drugiej stronie muru…ale cały świat nie widzi tego…wiedzieliśmy bardzo dobrze, że ten cały świat wie o tym…ale nawet nie kichnął.”

Marek Edelman
jeden z dowódców powstania w getcie warszawskim

Ostre i pełne żalu słowa Marka Edelmana oddają w prosty sposób emocje ludzi, którzy walczyli w powstaniu w getcie warszawskim. Była to walka z góry skazana na porażkę w sensie militarnym. Jednakże była to walka zwycięska dla ludzi dla których honor i poczucie godności było wszystkim co mieli.

więcej

Opublikowano: 2021-04-18

Materiały edukacyjne dla BCK w Szczuczynie

    W ostatnich dniach Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie otrzymała zestawy materiałów edukacyjnych z Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku, Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie, Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku, Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie.

więcej

Opublikowano: 2021-04-18

Szczuczyńskie Serducho - pomoc dla Pawełka Stelmaszyńskiego

    W październiku 2020r. pod siedzibą Stowarzyszenia „Nasz Szczuczyn” (ul. Łomżyńska 11) zainstalowaliśmy instalację do zbiórki nakrętek. Podjęliśmy decyzję, że nakrętki przekazywać będziemy dla rodziny Pawełka Stelmaszyńskiego z Grabowa.

„Serducho” raz za razem zapełnia się w ekspresowym tempie dzięki nieustannym wizytom z nakrętkami mieszkańców miasta i gminy Szczuczyn. W zbiórkę nakrętek aktywnie włączają się członkowie Wolontariatu Szkoły i Internatu Zespołu Szkół w Niećkowie.

Dzięki Waszemu wsparciu do tej pory dla Pawełka przekazaliśmy już osiem serc - łącznie ok. 1300 kg nakrętek!

więcej

Opublikowano: 2021-04-09

Podsumowanie kwietniowej akcji krwiodawstwa w Szczuczynie

    Dnia 09.04.2021r. Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Urząd Miejski w Szczuczynie oraz Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku Oddział w Łomży zorganizowali akcję krwiodawstwa. Krwiobus stanął na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie.

    Dwadzieścia osób oddało dziewięć litrów krwi. Za wielki dar serca serdecznie dziękujemy.

więcej

Opublikowano: 2021-04-07

Podsumowanie konkursów Wielkanocnych

    Biblioteka - Centrum Kultury w Szczuczynie była organizatorem konkursów plastycznych: „ZDOBNICTWO OBRZĘDOWE CYKLU WIOSENNEGO I ŚWIĄT WIELKANOCNYCH' oraz POCZTÓWKA WIELKANOCNA” na które wpłynęło łącznie 39. Podsumowania konkursu dokonano 31 marca 2021 roku.

więcej

Opublikowano: 2021-04-07

Akcja krwiodawstwa w Szczuczynie

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Urząd Miejski w Szczuczynie, Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku Oddział Terenowy w Łomży zaprasza mieszkańców miasta i gminy Szczuczyn do udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się 09.04.2021r. (piątek) w godz. od 9 do 12:30.

Tego dnia na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie (plac 1000-lecia 23) będzie można oddać honorowo krew w krwiobusie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.

Wszystkich chętnych zapraszamy. Dawca powinien zgłosić się z dowodem osobistym, być zdrowym, wypoczętym, po lekkim posiłku. Wskazane jest wcześniejsze wypicie co najmniej 1l wody. Nie może być po spożyciu alkoholu. Prosimy o zachowanie i przestrzeganie reżimu sanitarnego.

więcej

Opublikowano: 2021-04-02

Życzenia od Małych Szczuczyniaków

WIELKANOC
- CZAS NADZIEI -

Wielkanoc to czas nadziei,
czas odnawiania się wiary w Miłosierdzie Boże
i dobro drugiego człowieka.
Pragniemy życzyć Wam,
by nadchodzące dni przyniosły Wam mnogość łask,
pokoju i miłości.
Niech radość z Zmartwychwstania Chrystusa wypełni Wasze serca i duszę,
byście w kolejną wiosnę wkroczyli pełni wiary i sił.

Życzą „Mali Szczuczyniacy”
/Biblioteka - Centrum Kultury w Szczuczynie/
Szczuczyn 4 kwietnia 2021 roku

więcej

Opublikowano: 2021-03-31

Program Czyste Powietrze

Strona www: Programu Czyste Powietrze

więcej

Opublikowano: 2021-03-29

Finał projektu Akcja Reaktywacja - Równać Szanse 2019

    Od września 2019 roku bieżącego roku w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie realizowaliśmy projekt „Akcja Reaktywacja – ludowe pieśni i przyśpiewki z zapiśnika dziadków” w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego Programu „Równać Szanse 2019” prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży a finansowanego przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności. …

więcej

Opublikowano: 2021-03-22

Turbobieg - łączymy pokolenia

    Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” zawarło w dniu 12.03.2021r. umowę z Gminą Szczuczyn, reprezentowaną przez Artura Kuczyńskiego – Burmistrza Szczuczyna na realizację zadania publicznego w zakresie promocji zdrowego, aktywnego trybu życia i kultury fizycznej na okres od 01.03.2021r. do 31.08.2021r. Zadanie to będziemy realizować od 01.07.2021r. do 31.08.2021r. Zadanie dotowane jest kwotą 10 000 zł ze środków Urzędu Miejskiego w Szczuczynie.

więcej

Opublikowano: 2021-03-11

Ogłoszenie o wyniku konkursu ofert

Ogłoszenie o wyniku konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu

więcej

Opublikowano: 2021-03-01

Twój e-PIT 2020 czeka na ciebie od 15 lutego na e-US

 • 15 lutego br. rozpoczłą się okres rozliczeń PIT za rok 2020.
 • Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przygotowała dla podatników rozliczenia roczne w usłudze Twój e-PIT. Przedsiębiorcy mogą wysłać PIT poprzez system e-Deklaracje.
 • Na złożenie zeznania i rozliczenie się z fiskusem, jest czas do 30 kwietnia 2021r.

więcej

Opublikowano: 2021-02-11

Sieć na kulturę w BCK w Szczuczynie

    Wiosną ubiegłego roku Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie przystąpiła do projektu „Sieć na kulturę w podregionie suwalskim” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2. Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”.

    W dniu 3 lutego 2021 roku dotarła do nas informacja, że zakwalifikowaliśmy się do udziału w projekcie. Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie dzięki temu przedsięwzięciu pozyska 6 sztuk wysokiej jakości laptopów, które wzmocnią działalność naszej instytucji.

więcej

Opublikowano: 2021-02-11

VII kwesta z cyklu "Ratujemy zabytki szczuczyńskiej nekropolii" wciąż trwa!

    Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” informuje, że na dzień 02.02.2021r. wpłaty na konto na rzecz VII kwesty z cyklu „Ratujemy zabytki szczuczyńskiej nekropolii” wynoszą 1555,41 zł.

Tegoroczna, już VII kwesta na rzecz ratowania zabytków szczuczyńskiej nekropolii ze względu na epidemię koronawirusa, odbywa się w zmienionej formule.

Decyzją organizatorów, mających na uwadze bezpieczeństwo sanitarne, każdy komu bliski jest Szczuczyn, może wesprzeć VII kwestę wpłacając pieniądze na wyodrębnione w tym celu konto bankowe:
21 8768 0003 0000 0130 2000 0020 (Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” uzyskało zgodę na zbiórkę publiczną nr 2020/2435/0R wydaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji) lub zasilić datkiem stacjonarną puszkę znajdującą się w siedzibie Stowarzyszenia (ul. Łomżyńska 11).

więcej

Opublikowano: 2021-02-11

OGŁOSZENIE

    Urząd Miejski w Szczuczynie uprzejmie informuje, że w dniach 12 i 15 lutego 2021 r. (piątek - poniedziałek) Urząd będzie nieczynny ze względów organizacyjnych.

Za powstałe ewentualne utrudnienia serdecznie przepraszamy.

więcej

Opublikowano: 2021-02-04

OGŁOSZENIE

    Burmistrz Szczuczyna ogłasza, że w dniu 12 lutego 2021r. (piątek) o godz. 12:00 w miejscowości BRZEŹNO w świetlicy wiejskiej organizuje zebranie wiejskie dotyczące wyboru sołtysa sołectwa BRZEŹNO.

    Zapraszamy do udziału w wyborach!

więcej

Opublikowano: 2021-02-04

OGŁOSZENIE

    Burmistrz Szczuczyna ogłasza, że w dniu 12 lutego 2021r. (piątek) o godz. 11:00 w Urzędzie Miejskim w Szczuczynie w Sali konferencyjnej Nr 15 (I piętro) organizuje zebranie wiejskie dotyczące wyboru sołtysa sołectwa SOKOŁY.

    Zapraszamy do udziału w wyborach!

więcej

Opublikowano: 2021-02-01

AKCJA KRWIODAWSTWA W SZCZUCZYNIE

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Urząd Miejski w Szczuczynie, Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku Oddział Terenowy w Łomży zaprasza mieszkańców miasta i gminy Szczuczyn do udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się 05.02.2021r. (piątek) w godz. od 9 do 12:30.

Tego dnia na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie (ul. Plac Tysiąclecia 23) będzie można oddać honorowo krew w krwiobusie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.

Wszystkich chętnych zapraszamy. Dawca powinien zgłosić się z dowodem osobistym, być zdrowym, wypoczętym, po lekkim posiłku. Wskazane jest wcześniejsze wypicie co najmniej 1l wody. Nie może być po spożyciu alkoholu.

więcej

Opublikowano: 2021-02-01

Informacja: Zwrot podatku akcyzowego 2021

 

Burmistrz Szczuczyna

informuje:  

Każdy ROLNIK, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT

w terminie od 1 lutego 2021 r. do 1 marca 2021 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r.

więcej

Opublikowano: 2021-01-26

Rodzina 500+ 2021 rok

Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczuczynie informuje, że w związku z nowym okresem świadczeniowym 2021/2022 wnioski o świadczenie wychowawcze (500+) od 1 lutego 2021 r. można składać wyłącznie drogą elektroniczną za pomocą:

 • portalu informacyjno-usługowego empatia.mrpips.gov.pl,
 • bankowość elektroniczną,
 • portal usług elektronicznych ZUS.

Przyjmowanie wniosków o świadczenie wychowawcze w formie papierowej rozpocznie się 1 kwietnia 2021 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Szczuczynie, ul. Plac 1000-lecia 23, w dni robocze w godzinach:

 • poniedziałek   - wtorek : 730 - 15 30
 • środa: 900 - 17 00
 • czwartek  - piątek : 730 - 15 30

Termin ustalenia prawa do świadczenia oraz jego wypłaty uzależniony jest od momentu złożenia wniosku. Poniżej szczegółowe terminy:

Złożenie wniosku z wymaganymi dokumentami

Wypłata świadczenia

od 1 lutego 2021 r. (wyłącznie elektronicznie) do 30 kwietnia 2021 r.

do 30 czerwca 2021 r.

od 1 maja do 31 maja 2021 r.

do 31 lipca 2021 r.

od 1 czerwca do 30 czerwca 2021 r.

do 31 sierpnia 2021 r.

od 1 lipca do 31 lipca 2021 r.

do 30 września 2021 r.

od 1 sierpnia do 31 sierpnia 2021 r.

do 31 października 2021 r.

Ważne!

 • Aby zachować ciągłość wypłaty świadczenia wychowawczego i otrzymać świadczenie w miesiącu czerwcu 2021 r. wniosek należy złożyć w terminie do 30 kwietnia 2021 r.
 • Złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. będzie gwarantowało, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca 2021 r.
 • Natomiast, jeśli osoba ubiegająca się o świadczenie złoży wniosek na nowy okres po 1 lipca 2021 r. świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku.

Zachęcamy Państwa do składania wniosków drogą elektroniczną bez konieczności wizyty w Ośrodku Pomocy Społecznej w Szczuczynie.

W razie jakichkolwiek wątpliwości i konieczności udzielenia dodatkowych informacji prosimy o kontakt pod numerem telefonu  86 273 50 81 wew. 222.

więcej

Opublikowano: 2021-01-07

NAJLEPSZY CZYTELNIK 2020 I SUPER CZYTELNIK 2020 W BCK W SZCZUCZYNIE

    Czytanie jest w modzie! Utwierdzają nas w tym nasi Czytelnicy młodsi i starsi.

Z początkiem 2020 roku ogłosiliśmy konkursy czytelnicze:

 • „Najlepszy Czytelnik 2020” w Wypożyczalni dla Dorosłych
 • „Super Czytelnik 2020” w Oddziale dla Dzieci

Przez 365 dni Wypożyczalnię i Oddział odwiedzali nasi Czytelnicy, dopytując o konkretne tytuły, radząc się co przeczytać, polecając co można by było zamówić.

CZAS NA PODSUMOWANIE

więcej

Opublikowano: 2021-01-07

Kody Legimi w BCK w Szczuczynie

    Szanowni Użytkownicy i Czytelnicy Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie,

Informujemy, że od stycznia br. możecie wypożyczać e-booki w Legimi!

UWAGA! Mamy limit kodów!

więcej

Opublikowano: 2021-01-22

Komunikat Burmistrza dotyczący organizacji szczepień przeciw COVID-19 na terenie Gminy Szczuczyn

Zgodnie z decyzją Wojewody Podlaskiego ZK-I.967.46.2021.RK z dnia 14.01.2021 r.
Burmistrz Szczuczyna
informuje o uruchomieniu telefonicznego punktu zgłoszeń potrzeb transportowych oraz informacji o szczepieniach
telefon 86 273 50 80 wew. 232 w godzinach pracy Urzędu Miejskiego
poniedziałek: 7.30-15.30
wtorek: 7.30-15.30
środa: 9.00-17.00
czwartek: 7.30-15.30
piątek: 7.30-15.30

Gmina Szczuczyn zapewni transport do punktu szczepień każdemu chętnemu Mieszkańcowi, który:

 • jest osobą niepełnosprawną, tj. posiada aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami,
 • ma obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejscu zamieszkania punktu szczepień,

Zgłoszenia potrzeb transportowych należy dokonać bezpośrednio po otrzymaniu terminu szczepienia.

Na konkretny termin szczepienia mogą zapisywać się:

 • od 15 stycznia 2021 r. osoby które skończyły 80 lat,
 • od 22 stycznia 2021 r. osoby które skończyły 70 lat,
 • w dalszej kolejności pozostałe grupy wiekowe zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia.

Zapisywać się na szczepienia można poprzez:

 • kontakt z punktem szczepień,
 • za pośrednictwem portalu pacjent.gov.pl
 • całodobowo poprzez infolinię 989.

Wykaz punktów szczepień na terenie Gminy Szczuczyn:

 1. Przychodnia Rejonowa w Szczuczynie, ul. Krzywa 2, tel. 86 272 50 21

Więcej informacji o szczepieniach dostępnych jest na stronie gov.pl/szczepimysie

więcej

drukuj

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe