Dziś jest: Wtorek 06 czerwca 2023, Imieniny: Pauliny, Norberta .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2022
Opublikowano: 2022-05-10

Gmina Szczuczyn otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

    Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa skierowany jest do organów prowadzących placówki wychowania przedszkolnego oraz szkoły podstawowe. Program ma na celu rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży poprzez promowanie rozwoju czytelnictwa w bibliotekach szkolnych.

    Z dniem 10 maja 2022 r. Gmina Szczuczyn podpisała umowę z Wojewodą Podlaskim, w ramach której przyznano nam środki finansowe w wysokości 5 500 zł. Kwota ta stanowi 80% całkowitego kosztu zadania. Gmina Szczuczyn, jako organ prowadzący zobowiązana jest do wniesienia wkładu własnego w wysokości 1 375 zł.

    Dofinansowanie wspomoże zakup nowości wydawniczych do bibliotek pedagogicznych w przedszkolu i szkole podstawowej. Aktualnie we współpracy z pedagogami szkolnymi opracowany zostaje wykaz najpotrzebniejszych pozycji wydawniczych. Oprócz tego w ramach projektu w szkołach przeprowadzone będą zajęcia oraz spotkania promujące czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.

    Przyznane środki należy wykorzystać do 31.12.2022 r. Niebawem Gmina Szczuczyn rozpocznie poszukiwanie firmy, która kompleksowo dostarczy wykazane pozycje wydawnicze do szkoły podstawowej i przedszkola.

 

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 302

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe