Dziś jest: Piątek 27 stycznia 2023, Imieniny: Jana, Przybysława .
Aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2023
Opublikowano: 2023-01-17

WERNISAŻ PRAC LOKALNYCH ARTYSTÓW – SZCZUCZYN

    W dniu 16 stycznia 2023 roku w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie odbyło się otwarcie wystawy: Pomaluj swój świat „Paleta lokalnych artystów” na którą składają się prace autorstwa Pań: Lidii Pieścik i Olgi Sokołowskiej oraz Pana Andrzeja Borusiewicza. Wystawę rozpoczął krótkim wprowadzeniem Janusz Siemion Dyrektor Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie oraz autorzy wystawianych prac.

    Lidia Pieścik - od lat zafascynowana jest malarstwem i rękodziełem. W pełni swej pasji poświęcić się mogła po przejściu na emeryturę. W jej malarstwie dominują pejzaże, zwierzęta i martwa natura, a z rękodzieła makramy oraz różne formy wykonane haftem i plecionki z koronki.

    Olga Sokołowska - pochodzi z Białorusi. Od najmłodszych lat maluje. Zafascynowana jest mitologią i fantastyką. Wśród jej prac znajduje dużo portretów wykonanych ołówkiem. Pani Olga jest absolwentką wydziału prawa Uniwersytetu w Mińsku i posiada tytuł „Magistra Prawa”. Od kilku miesięcy mieszka w Szczuczynie które jej się podoba i planuje zamieszkać tu na stałe.

    Andrzej Borusiewicz - lokalny artysta i malarz, który od lat wystawia swe prace na festynach rękodzieła m.in.: w klasztorze w Wigrach, Białymstoku, Nidzicy czy Gdańsku. W jego malarstwie dominuje pejzaż podlaski, a w rzeźbach motywy religijne i płaskorzeźby ptaków. Otwarcie wernisażu zgromadziło liczne grono przybyłych gości, którzy z entuzjazmem podziwiali różne formy dzieł malarskich, koncepcje, przekaz i barwę. Zainteresowanie wzbudzały eksponowane płaskorzeźby.

    Wszyscy którzy przybyli na wernisaż nie żałowali czasu, który poświęcili na kontakt z „wyższą kulturą” – malarstwem i rzeźbą. W trakcie spotkania można było nabyć wystawiane prace.

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie zaprasza do obejrzenia wystawy w godzinach pracy instytucji do końca lutego 2023 roku.

Tekst i foto: Andrzej Szabelski/Anna Chmielewska

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 51

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe