Dziś jest: Wtorek 06 czerwca 2023, Imieniny: Pauliny, Norberta .
Aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2023

Harmonogram odbioru nieczystości styczeń - czerwiec 2023 rok

Opublikowano: 2023-02-02

II BIEG SZCZUKÓW

    Biegasz? Lubisz być aktywny fizycznie? Nie straszne Ci długie dystanse? Zapisz się i weź udział w II Biegu Szczuków już 11 czerwca (niedziela). Poniżej znajdziesz regulamin oraz niezbędne do rejestracji pliki. Uczestnikiem może być każdy, dystans został dostosowany do wszystkich grup wiekowych. Jeżeli jesteś osobą niepełnoletnią koniecznie do zgłoszenia dołącz zgodę rodzica/opiekuna.

W razie pytań skontaktuj się z nami!

więcej

Opublikowano: 2023-06-01

Gminny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Biblioteki-Centrum Kultury w Szczuczynie

    We wtorek, 6 czerwca br. odbędzie się Gminny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Biblioteki-Centrum Kultury w Szczuczynie! Zaczynamy o 16:00, 7 rund, 10 minut na posunięcia, system szwajcarski. Zapisy oraz więcej informacji w linku poniżej: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5614042000392192

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszych rozgrywkach!

więcej

Opublikowano: 2023-05-31

OGŁOSZENIE O NABORZE: LOKALNY INKUBATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W SZCZUCZYNIE

    Burmistrz Szczuczyna ogłasza nabór dla Przedsiębiorców chcących skorzystać z oferty Lokalnego Inkubatora Przedsiębiorczości, zwanego dalej Inkubatorem. O przyjęcie ubiegać się mogą Przedsiębiorcy chcący założyć nową działalność gospodarczą lub podmioty istniejące, prowadzące działalność gospodarczą wpisaną do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub Krajowego Rejestru Sądowego, jednak nie dłużej niż 36 miesięcy w dniu złożenia Wniosku. Kandydaci nie mogą posiadać zaległości w Urzędzie Skarbowym ani w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

więcej

Opublikowano: 2023-05-29

Konsultacje społeczne projektu Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027 Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury

Szanowni Państwo,

Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury informuje, iż dobiega końca praca nad Lokalną Strategią Rozwoju LGD Biebrzański Dar Natury na lata 2023-2027. Razem wypracowaliśmy kierunki rozwoju oraz stworzyliśmy wieloletni plan działania na rozwój naszego obszaru.

W związku z powyższym zapraszamy do konsultacji społecznych projektu Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027, który dostępny jest w biurze LGD Biebrzański Dar Natury.

więcej

Opublikowano: 2023-05-29

II POWIATOWY KONKURS KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH O GRABIE SZCZUKI

    W ramach obchodów imienin Podkanclerzego Stanisława Antoniego Szczuki – założyciela i właściciela Szczuczyna, Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Koło Gospodyń Wiejskich „Z Grodu Szczuków” oraz Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” zorganizowali II Powiatowy Konkurs Kół Gospodyń Wiejskich o „Grabie Szczuki”. W konkursie, który objął patronatem Marszałek Województwa Podlaskiego wzięły udział koła z terenu powiatu grajewskiego: KGW Biebrza, KGW Brzeźno, KGW Dołęgi, KGW „Niedźwiadnianki”, KGW „Z Grodu Szczuków”, KGW Danowo.

więcej

Opublikowano: 2023-05-26

SZCZUCZYN GŁOSUJE! QUEST O PODKANCLERZYM SZCZUCE!

    Zgłoszony przez Bibliotekę – Centrum Kultury w Szczuczynie pomysł na quest o Podkanclerzym Stanisławie Antonim Szczuce w konkursie "Opowiedz swoją historię i zdobądź bezpłatny quest dla swojej miejscowości!" został zakwalifikowany do II etapu rywalizacji – głosowania internautów.

Fundacja Questingu (Questing - wyprawa po skarb) zrealizuje BEZPŁATNIE 10 pomysłów z największą liczbą głosów - liczy się zatem aktywność internautów! WASZA AKTYWNOŚĆ.

Wejdź na https://tiny.pl/cqqmm i zagłosuj na pomysł na quest o Podkanclerzym Stanisławie Antonim Szczuce!

POZYCJA 19

Głosowanie trwa do 3 czerwca 2023r.
Każdego dnia z danego adresu IP możesz oddać 1 głos.

więcej

Opublikowano: 2023-05-26

Wakacyjna AktywAKCJA w Szczuczynie

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie z radością informuje, że Polski Fundusz Rozwoju ogłosił wyniki naboru 3 edycji Programu #WakacyjnaAktywAKCJA. Do Programu napłynęło prawie 1100 wniosków. Po zapoznaniu się ze wszystkimi zgłoszeniami, Komisja postanowiła przyznać granty aż 100 organizacjom z całej #Polski na realizację autorskich wakacyjnych aktywności dla dzieci i młodzieży.

więcej

Opublikowano: 2023-05-26

Matematyka na zielono w Szczuczynie

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie znalazła się w gronie 122 bibliotek z całej Polski zakwalifikowanych do udziału w projekcie ,,Matematyka na zielono".

więcej

Opublikowano: 2023-05-25

Relacja z wystawy "Barwy Wyobraźni"

BARWY WYOBRAŹNI”

to tytuł wystawy prac uczestników zajęć Warsztatu Terapii Zajęciowej w Szczuczynie. Wystawa została otwarta w dniu 23 maja w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie.

więcej

Opublikowano: 2023-05-23

Biegi Papieskie Szczuczyn 2023

    22 maja br. w Starym Parku w Szczuczynie dla uczczenia 103. rocznicy urodzin Papieża Jana Pawła II Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Parafia pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie i Urząd Miejski w Szczuczynie zorganizowali Biegi Papieskie (XIV edycja) oraz Otwarty Bieg Świętego Jana Pawła II o Puchar Proboszcza Parafii p.w. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie (IX edycja).

więcej

Opublikowano: 2023-05-19

INFORMACJA

    Burmistrz Szczuczyna informuje, że Gmina Szczuczyn w związku ze sprzedażą końcową paliw stałych dla gospodarstw domowych z terenu Gminy Szczuczyn posiada na składzie do rozdysponowania 1,80 tony węgla sortymentu groszek.

Wnioski o jego zakup można składać w terminie do dnia 30 czerwca 2023 r.

Węgiel można kupić za kwotę: 1800,00 zł brutto za tonę.

Do sprzedaży końcowej nie stosuje się ograniczeń ilościowych (osoby, które dotąd zakupiły 3 tony węgla mogą dokonać kolejnego zakupu).

Ze sprzedaży końcowej prowadzonej przez Gminę Szczuczyn mogą skorzystać osoby mieszkające poza terenem naszej gminy na podstawie zaświadczenia wydanego przez wójta/burmistrza/prezydenta właściwego ze względu na miejsce zamieszkania danej osoby.

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: Urząd Miejski w Szczuczynie, pokój nr 1 lub pokój nr 5, tel. 86 273 50 80 wew. 225 lub wew.218

więcej

Opublikowano: 2023-05-17

Warsztaty kulinarne pn.: „Smaki Biebrzańskiego Daru Natury – naturalnie i zdrowo”

    Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury realizuje projekt finansowany ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Projekt skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich, oraz lokalnych przedsiębiorców.

W związku z powyższym serdecznie zapraszamy przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich, lokalnych przedsiębiorców na warsztaty kulinarne pn.: „Smaki Biebrzańskiego Daru Natury – naturalnie i zdrowo”, w dniach 13-14.06.2023 r. Zagroda Kuwasy Woźnawieś 30A, 19-206 Rajgród.

Podczas dwudniowych warsztatów przekazana zostanie wiedza na temat krótkich łańcuchów dostaw oraz przedstawione zostaną różne sposoby techniki wyrobu: dań wegetariańskich, wegańskich oraz dań domowego przetwórstwa.

Liczba miejsc jest ograniczona !!!

Do uczestnictwa w warsztatach z terenu gminy można zgłosić maksymalnie trzy osoby.

O uczestnictwie w projekcie decydować będzie kolejność zgłoszeń.

więcej

Opublikowano: 2023-05-16

Głos Młodych! z dotacją 10000 zł

    Komisja Ekspertów Programu Równać Szanse 2022 – Konkurs Festiwale Równać Szanse przyznała dotację w wysokości 10000 zł na realizację projektu „Głos Młodych! Słuchamy! Rozmawiamy! Działamy!”, który realizowany będzie w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie. Naszym projektowym partnerem został Dom Kultury w Rajgrodzie. Dziękujemy Pani Dyrektor Marii Fliszewskiej oraz Joannie Miliszewskiej i rajgrodzkiej młodzieży za podjęcie wspólnego wyzwania!

więcej

Opublikowano: 2023-05-16

NABÓR KANDYDATÓW NA ŁAWNIKÓW SĄDOWYCH NA LATA 2024-2027

TERMIN ZGŁASZANIA KANDYDATUR UPŁYWA
30 czerwca 2023 roku.

31 grudnia 2023 r. kończy się kadencja ławników sądów powszechnych 2020-2023. W związku z powyższym Prezes Sądu Okręgowego w Łomży zwrócił się do Rady Miejskiej w Szczuczynie z prośbą o dokonanie naboru kandydatów na ławników do Sądu Rejonowego w Grajewie - 1 ławnik.

więcej

Opublikowano: 2023-05-10

PRZYJACIEL BIBLIOTEKI 2023

    Od 2016 roku tradycją stało się, że z okazji przypadającego dnia 8 maja święta Bibliotekarza i Bibliotek przyznajemy tytuł „Przyjaciela Biblioteki”. W tym roku z radością przyznaliśmy ten tytuł Panu Mirosławowi Raince – prezesowi Banku Spółdzielczego w Szczuczynie.

więcej

Opublikowano: 2023-05-10

Koncert bizantyjskiego chóru “Paisjusz Wieliczkowski” w Szczuczynie

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Proboszcz Parafii pw. Imienia NMP w Szczuczynie oraz Fundacja „Muzyka Cerkiewna” Hajnówka serdecznie zapraszają na koncert bizantyjskiego chóru “Paisjusz Wieliczkowski” z Iaşi z Rumuni, który odbędzie się 27 maja 2023r. o godzinie 18:00 w kościele pw. Imienia NMP w Szczuczynie.

Repertuar koncertu będzie się składał z pieśni na Wniebowstąpienie Pańskie.

więcej

Opublikowano: 2023-05-10

Wyniki VII Otwartego Turnieju Warcabowego w BCK w Szczuczynie

    Dnia 09.05.2023r. z okazji imienin założyciela i właściciela Szczuczyna Podkanclerzego Stanisława Antoniego Szczuki w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie odbył się VII Otwarty Turniej Warcabowy o Puchar Burmistrza Szczuczyna.

więcej

Opublikowano: 2023-05-08

Fiszka LGD

    Szanowni Państwo,

w związku z przygotowywaniem Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury na lata 2023-2027 chcemy poznać Państwa zdanie o projektach społecznych, na których realizację chcieliby Państwo uzyskać od nas grant (kwota max. do 50 tyś.). Przedstawione w niej zakresy wsparcia wynikają z dostępnych w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 oraz celów projektu naszej LSR.

Jeżeli mają Państwo pomysły na projekt w dwóch lub więcej zakresach, to proszę wypełnić tą fiszkę dwukrotnie. Oddzielnie dla każdego zakresu, który Państwa interesuje. Zachęcamy Państwa do wypełnienia fiszki projektowej do 8 maja 2023 r.

https://omikronbadania.pl/questo/b.php?a=3d638d35&&b=bcf41a92b&&c=39f60c4a

więcej

Opublikowano: 2023-05-08

Ankieta LGD

    Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury w związku z opracowywaniem LSR na lata 2023-2027 zwraca się z prośbą do osób młodych (do 25 roku życia) o wypełnienie poniższej ankiety

https://omikronbadania.pl/questo/b.php?a=d4b03bd0&&b=bcf41a92b&&c=39f60c4a

Dane statystyczne pokazują iż nasz cały obszar boryka się z wyludnieniem, starzeniem się społeczeństwa oraz odpływem ludzi młodych.

Chcielibyśmy w naszej strategii ująć operacje na rzecz lokalnego środowiska młodzieżowego, w tym działań integrujących oraz animujących.

Prosimy o poświęcenie kilku minut i wypełnienie powyższej ankiety. Ankieta jest anonimowa, a wyniki posłużą do opracowania ogólnego raportu.

więcej

Opublikowano: 2023-05-02

Informacja o rozpoczęciu od dnia 2 maja 2023 roku przez Gminę Szczuczyn sprzedaży końcowej paliw stałych dla gospodarstw domowych z terenu Gminy Szczuczyn

    Burmistrz Szczuczyna informuje, że Gmina Szczuczyn od dnia 2 maja 2023 r. rozpocznie sprzedaż końcową paliw stałych dla gospodarstw domowych z terenu Gminy Szczuczyn.

Wnioski o zakup można składać w terminie od dnia 2 maja 2023 r. do dnia 30 czerwca 2023 r.

Ilość węgla przeznaczona do sprzedaży końcowej:
- sortyment groszek: 1,8 tony
- sortyment orzech: 1,38 tony

Węgiel można kupić za kwotę: 1800,00 zł brutto za tonę.

więcej

Opublikowano: 2023-04-24

UWAGA!!!

    Urząd Miejski w Szczuczynie przypomina, że z dniem 30.04.2023 r. kończy się podstawowy okres sprzedaży preferencyjnej paliw stałych dla gospodarstw domowych z terenu Gminy Szczuczyn.

    W związku z powyższym, Burmistrz Szczuczyna informuje, że na dzień 24.04.2023 r. Gmina Szczuczyn dysponuje węglem w podziale na sortymenty:

- WĘGIEL SORTYMENTU ORZECH: 25,38 TON
- WĘGIEL SORTYMENTU GROSZEK: 7,8 TON

    Obecnie możliwy jest zakup maksymalnie 3 ton węgla zgodnie ze złożonym wnioskiem (osoby uprawnione do dodatku węglowego). Cena za 1 tonę węgla brutto wraz z transportem: 1800,00 zł niezależnie od sortymentu.

    Zapraszamy osoby zainteresowane zakupem do kontaktu, osobiście w Urzędzie Miejskim w Szczuczynie, pokój nr 1, pokój nr 5 lub telefonicznie: 86 273 50 80 wew. 225, 86 273 50 80 wew. 218

więcej

Opublikowano: 2023-04-17

Treningi mieszane - młodziki Wissa Szczuczyn

Wissa Szczuczyn zaprasza na darmowe treningi chłopców i dziewcząt urodzonych w latach 2010-2012.

ZAGRAJMY RAZEM

Kontakt: Artur Mazur / 505 434 641

więcej

Opublikowano: 2023-04-17

TVP Kultura w BCK w Szczuczynie

    W dniach 14-15.04.2023r. gościliśmy w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie ekipę TVP Kultura, która realizuje nagrania do kolejnego odcinka z cyklu "Eureka Biblioteka!".

więcej

Opublikowano: 2023-04-17

Mała Pasja w Szczuczynie

    W piątkowy wieczór (14.04.br.) w Starym Parku w Szczuczynie odbył się spektakl teatralny pt. „Mała Pasja czyli historia o psie Pana Jezusa” w reżyserii i wykonaniu Mateusza Tymury i Pauliny Karczewskiej z Fundacji Teatr Latarnia.

więcej

Opublikowano: 2023-04-17

Otwarcie KOderskiego Klubu Kreatywności w BCK w Szczuczynie

    Grupa projektowa Wirtualnie Zakręceni z Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie informuje:

14 kwietnia br. oficjalnie zaingurowaliśmy działalność Koderskiego Klubu Kreatywności w Biblioteka - Centrum Kultury w Szczuczynie, który powstał dzięki naszemu projektowi "Wirtualnie Zakręceni - Koderski Klub Kreatywności w Szczuczynie” w ramach Konkursu Duże Granty 2022 Program Równać Szanse, który jest programem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Fundację Civis Polonus.

więcej

Opublikowano: 2023-04-17

Akcja Żonkile w BCK w Szczuczynie

#ŁączyNasPamięć #AkcjaŻonkile

”(…) dla nas było to niezrozumiałe i czuliśmy, że jesteśmy w zapomnieniu. W zapomnieniu… Że świat nie widzi tego, nie ci tylko państwo z drugiej stronie muru…ale cały świat nie widzi tego…wiedzieliśmy bardzo dobrze, że ten cały świat wie o tym…ale nawet nie kichnął.”

Marek Edelman - jeden z dowódców powstania w getcie warszawskim

więcej

Opublikowano: 2023-04-05

Wieści z SP w Szczuczynie

    W marcu, w naszej szkole, odbyło się wiele ciekawych wydarzeń. Były to m.in. koncerty, występy uczniów, konkursy. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi z nich oraz zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

więcej

Opublikowano: 2023-04-05

TURNUSY REHABILITACYJNE DLA DZIECI ROLNIKÓW UBEZPIECZONYCH W KRUS

    Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w okresie wakacji letnich organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w Kasie. Wypoczynek dzieci łączony jest z programem rehabilitacji leczniczej w zakresie wad postawy i chorób układu ruchu oraz układu oddechowego. Dzieci kierowane na turnus rehabilitacyjny muszą być samodzielne i zdolne do samoobsługi. Turnus rehabilitacyjny trwa 21 dni.

Odpłatność za pobyt oraz koszt podróży dziecka w całości pokrywa KRUS.

więcej

Opublikowano: 2023-03-23

Gminne eliminacje - Młodzież zapobiega pożarom - w BCK w Szczuczynie

    23 marca 2023 roku w sali konferencyjnej Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy I-IV, szkoły podstawowe klasy V-VIII, szkoły ponadpodstawowe.

więcej

Opublikowano: 2023-03-22

Konkurs recytatorski o nagrodę Misia Wierszownisia

     W dniu 21 marca 2023 r. odbył się zorganizowany przez Bibliotekę – Centrum Kultury w Szczuczynie XLI KONKURS RECYTATORSKI o NAGRODĘ MISIA WIERSZOWNISIA, którego pomysłodawczynią była Barbara Paszkowska.

więcej

Opublikowano: 2023-03-21

Wiosenny konkurs na wykonanie kukły Marzanny

    Wiosenny Konkurs na wykonanie kukły Marzanny rozstrzygnięty!

    Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu niebywałej kreatywności!

więcej

Opublikowano: 2023-04-12

więcej

Opublikowano: 2023-03-06

Tropem Wilczym w Szczuczynie 2023

    5 marca 2023r. w Polsce i na świecie – odbyła się już XI edycja biegu Tropem Wilczym, upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych. Głównym organizatorem tego wydarzenia jest Fundacja Wolność i Demokracja.

więcej

Opublikowano: 2023-03-04

O Żołnierzach Wyklętych w BCK w Szczuczynie

    W piątkowe popołudnie w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych wystąpił chór (NIE)IDEALNI ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie pod opieką Pani Pauliny Wiśniewskiej, który poprzez zaprezentowane utwory muzyczne przypomniał zebranym kim byli Żołnierze Wyklęci , przypomniał ich poświęcenie w walce o wolną i niepodległą Polskę.

więcej

Opublikowano: 2023-03-03

Konkurs wielkanocny

więcej

Opublikowano: 2023-03-03

41 Misio Wierszownisio 2023

więcej

Opublikowano: 2023-03-06

Akcja krwiodawstwa w Zespole Szkół w Niećkowie

     Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Zespół Szkół w Niećkowie, Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku Oddział w Łomży zaprasza mieszkańców miasta i gminy Szczuczyn i nie tylko do udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się 10.03.2023r. (piątek) w godz. od 9 do 12:30. Tego dnia na parkingu na parkingu przy internacie Zespołu Szkół w Niećkowie będzie można oddać honorowo krew w krwiobusie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.

Wszystkich chętnych zapraszamy. Dawca powinien zgłosić się z dowodem osobistym, być zdrowym i wypoczętym. Zalecane jest wypicie co najmniej 1l wody i zjedzenie lekkiego posiłku. Nie może być po spożyciu alkoholu

więcej

Opublikowano: 2023-03-02

XX Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

     Dyrektor Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Białymstoku Jacek Jarmołowicz zaprasza właścicieli prowadzących gospodarstwa indywidualne do udziału w XX Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

więcej

Opublikowano: 2023-03-02

XIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy"

    Dyrektor Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Białymstoku Jacek Jarmołowicz zaprasza dzieci z terenów wiejskich do udziału w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.

więcej

Opublikowano: 2023-03-02

Wieści z SP w Szczuczynie

więcej

Opublikowano: 2023-03-02

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Szczuczynie

    Obchodzony 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych został ustanowiony przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

więcej

Opublikowano: 2023-02-27

KONKURS DUŻE GRANTY

Brakuje Wam środków na realizację odlotowego pomysłu?

Konkurs Duże Granty może Wam w tym pomóc!

Zajrzyjcie na stronę konkursu: www.duzegranty.pl

Dotację w wysokości do 40 000 zł mogą otrzymać organizacje pozarządowe, domy kultury i biblioteki (które otrzymały już co najmniej jedną dotację z Programu Równać Szanse) z miejscowości do 20.000 mieszkańców na realizację dwunastomiesięcznych projektów prowadzonych z udziałem młodych ludzi.

więcej

Opublikowano: 2023-02-27

Wyniki Otwartego Turnieju Szachowego o Puchar Burmistrza Szczuczyna

    26 lutego br. na Hali Sportowej w Szczuczynie (ul. Grunwaldzka 2) odbył się Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Szczuczyna zorganizowany przez Stowarzyszenie Szachowe „Wieża Północy”, Bibliotekę – Centrum Kultury w Szczuczynie oraz Urząd Miejski w Szczuczynie.

więcej

Opublikowano: 2023-02-14

Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Szczuczyna

    W niedzielę, 26.02.2023r. odbędzie się Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Szczuczyna!

Zagrać może każdy!

więcej

Opublikowano: 2023-02-13

Tropem Wilczym w Szczuczynie

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie uzyskała oficjalne potwierdzenie z Fundacji Wolność i Demokracja z siedzibą w Warszawie, że jest oficjalnym Lokalnym Organizatorem XI ogólnopolskiej edycji „Tropem Wilczym. Bieg Żołnierzy Wyklętych 2023” a po raz szósty organizowanej w naszym regionie.

więcej

Opublikowano: 2023-02-10

Podsumowanie akcji krwiodawstwa w Szczuczynie

    Dnia 10.02.2023r. Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Urząd Miejski w Szczuczynie oraz Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku Oddziałem Terenowym w Łomży zorganizowali akcję krwiodawstwa. Krwiobus stanął na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie.

Dwadzieścia pięć osób oddało ponad jedenaście litrów krwi.

Za wielki dar serca serdecznie dziękujemy. O terminie kolejnej akcji krwiodawstwa będziemy informować Państwa na bieżąco.

więcej

Opublikowano: 2023-02-07

Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczuczynie przystąpił do Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”-edycja 2023 w ramach środków finansowych pochodzących z Funduszu Solidarnościowego

    W związku z powyższym tut. Ośrodek poszukuje asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej. Praca na umowę zlecenie w okresie luty-grudzień 2023r.

więcej

Opublikowano: 2023-02-07

OGŁOSZENIE O NABORZE: LOKALNY INKUBATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W SZCZUCZYNIE

    Burmistrz Szczuczyna ogłasza nabór dla Przedsiębiorców chcących skorzystać z oferty Lokalnego Inkubatora Przedsiębiorczości, zwanego dalej Inkubatorem. O przyjęcie ubiegać się mogą Przedsiębiorcy chcący założyć nową działalność gospodarczą lub podmioty istniejące, prowadzące działalność gospodarczą wpisaną do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub Krajowego Rejestru Sądowego, jednak nie dłużej niż 36 miesięcy w dniu złożenia Wniosku. Kandydaci nie mogą posiadać zaległości w Urzędzie Skarbowym ani w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

więcej

Opublikowano: 2023-02-06

INFORMACJA !!!

    Burmistrz Szczuczyna informuje, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków w ramach programu priorytetowego: „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. Celem programu jest rozwój systemów zagospodarowania odpadów z tworzyw sztucznych z rolnictwa.

    Program przewiduje dofinansowanie w formie dotacji do 100% kosztów kwalifikowanych. Beneficjentami programu są jednostki samorządu terytorialnego, a ostatecznymi odbiorcami korzyści będą posiadacze odpadów z folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej.

więcej

Opublikowano: 2023-02-06

Wieści z SP w Szczuczynie

    W styczniu uczniowie z klas 6-8 poznali podstawowe narzędzia programu Tinkercad, a następnie projektowali własne prace, które mogli później wydrukować na drukarce 3D. Pan Artur Dobrzycki, szkolny koordynator programu Laboratoria Przyszłości, zorganizował również lekcję otwartą dotyczącą programu Tinkercad.

więcej

Opublikowano: 2023-02-02

Oddaj krew w Szczuczynie!

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn”, Urząd Miejski w Szczuczynie i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku Oddział Terenowy w Łomży zaprasza mieszkańców miasta i gminy Szczuczyn do udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się 10.02.2023r. (piątek) w godz. od 9 do 12:30.

więcej

Opublikowano: 2023-02-01

IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym

    Dyrektor Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Białymstoku Jacek Jarmołowicz informuje, że w bieżącym roku organizowana jest IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.

więcej

Opublikowano: 2023-01-31

Informacja: Zwrot podatku akcyzowego 2023

Burmistrz Szczuczyna
informuje:

Każdy rolnik, który chce odzyskać część podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej powinien gromadzić faktury VAT

 • w terminie od 1 lutego 2023 r. do 28 lutego 2023 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2022 r. do 31 stycznia 2023 r.

więcej

Opublikowano: 2023-01-30

Komunikat sztabu #5336 BCK w Szczuczynie

    Sztab #5336 Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie informuje:

Finał 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczuczynie zamykamy kwotą: 8522,71 zł, 22 euro, 1 dolar.

Dziękujemy WSZYSTKIM darczyńcom!
Dziękujemy wolontariackiej ekipie!
Jesteście wielcy!

więcej

Opublikowano: 2023-01-22

Wyniki Otwartego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora BCK w Szczuczynie

    W pierwszy weekend ferii zimowych (21.01.br.) przed poniedziałkowym powitaniem Chilloutowych Ferii Zimowych na Hali Sportowej w Szczuczynie odbył się Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie, który razem z gościem specjalnym – Kostkiem z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola m. st. Warszawy powitał wszystkich uczestników i kibiców i zaprosił do o rywalizacji.

więcej

Opublikowano: 2023-01-21

"Herody" w BCK w Szczuczynie

    W piątkowe popołudnie (20 stycznia br.) w Bibliotece – Centrum Kultury przybyła publiczność miała okazję obejrzeć widowisko szopkowe „Herody” w reżyserii Mateusza Tymury na podstawie autentycznego scenariusza z wioski Miłkowice – Maćki.

więcej

Opublikowano: 2023-01-18

Urząd KNF - zaproszenie na webinarium CEDUR dla seniorów pt. "Cyberbezpieczeństwo w kontekście zagrożeń występujących w Internecie, w szczególności oszustw na urządzeniach mobilnych" - 20.01.2023 r.

    Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza na webinarium CEDUR dla seniorów pt. „Cyberbezpieczeństwo w kontekście zagrożeń występujących w Internecie, w szczególności oszustw na urządzeniach mobilnych”, 20 stycznia 2023 roku

Seminarium online organizowane jest przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w ramach projektów: Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR oraz Centrum Edukacji dla Bezpieczeństwa Rynku Finansowego – CEBRF, we współpracy z Komendą Główną Policji.

więcej

Opublikowano: 2023-01-17

WERNISAŻ PRAC LOKALNYCH ARTYSTÓW – SZCZUCZYN

    W dniu 16 stycznia 2023 roku w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie odbyło się otwarcie wystawy: Pomaluj swój świat „Paleta lokalnych artystów” na którą składają się prace autorstwa Pań: Lidii Pieścik i Olgi Sokołowskiej oraz Pana Andrzeja Borusiewicza. Wystawę rozpoczął krótkim wprowadzeniem Janusz Siemion Dyrektor Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie oraz autorzy wystawianych prac.

więcej

Opublikowano: 2023-01-17

Chilloutowe Ferie Zimowe z BCK w Szczuczynie

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na „Chilloutowe Ferie Zimowe” edycji 2023.

więcej

Opublikowano: 2023-01-10

Zaproszenie na konferencję pt. „Jak osiągnąć sukces w uprawie kukurydzy kiszonkowej?”, która odbędzie się 31 stycznia w Hotelu Via Baltica w Grzymałach Szczepankowskich koło Łomży

    Zaproszenie na konferencję. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie uprzejmie informuje, że we współpracy z Polskim Związkiem Producentów Kukurydzy w Poznaniu organizuje konferencję pt. „Jak osiągnąć sukces w uprawie kukurydzy kiszonkowej?”, która odbędzie się 31 stycznia w Hotelu Via Baltica w Grzymałach Szczepankowskich koło Łomży.

więcej

Opublikowano: 2023-01-08

Kody Legimi w BCK w Szczuczynie

    Mamy nadzieję, że pamiętacie o możliwości wypożyczania e-booków w Legimi?

więcej

drukuj

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe