Dziś jest: Czwartek 13 maja 2021, Imieniny: Ofelii, Dobiesława .
Budżet Obywatelski 2018
Opublikowano: 2017-10-13

Informacja Zespołu Koordynującego ds. Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok o wynikach przeprowadzonej weryfikacji złożonych projektów do realizacji

Informacja Zespołu Koordynującego ds. Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok o wynikach przeprowadzonej weryfikacji złożonych projektów do realizacji

    Powołany Zespół Koordynujący ds. Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok w dniu 9 października 2017 r. zakończył prace związane z weryfikacją pod względem formalno–prawnym złożonych projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Szczuczyn na 2018 rok. Zespół zdecydował o umieszczeniu na Karcie do głosowania 3 projektów „małych” (o wartości do 15 tys. złotych) i 3 projektów „dużych” (o wartości do 35 tys. złotych)

Wykaz projektów „dużych”, które zostaną umieszczone na Karcie do głosowania:

1. Budowa placu zabaw przy ul. Łąkowej

    Projekt zakłada utworzenie przy ul. Łąkowej przy bloku mieszkalnym nr 21 placu zabaw. Plac zabaw ma być wyposażony w zjeżdżalnie i elementy linowe (dla dzieci w wieku 5-15 lat), huśtawkę diagonalną, bujak sprężynowy, karuzelę, huśtawkę podwójną, huśtawkę pojedynczą, stół do ping ponga betonowy, stół do gry w szachy, trap, pomost wiszący, drabinkę łukowa metalową, ławki drewniane, tablice informacyjną, kosz na śmieci.

    Realizacja projektu stworzy miejsce przyjaznej i bezpiecznej przestrzeni, która będzie służyła wszystkim mieszkańcom.

dp1

Koszt realizacji projektu – 34 100

2. Obóz rekreacyjno-sportowo-kondycyjny

     Organizacja obozu sportowego dla dzieci i młodzieży w wieku 6-17 lat, które uprawiają sport: piłkę nożną, lekkoatletykę, zapasy itp. Obóz zorganizowany będzie w ośrodku LOK w Giżycku w okresie wakacyjnym.

    Celem realizacji zadania jest podniesienie umiejętności sportowych dzieci i młodzieży.. Organizacja obozu sportowego pozwoliłaby na aktywne wykorzystanie czasu wolnego oraz większą integrację, która pozytywnie wpływie na rozwój mentalny. Rodziców często nie stać na wysłanie dziecka na tego typu obóz sportowy, dlatego kluby nawet ich nie organizują. Tutaj istnieje możliwość na wyjazd dzieci poza miejsce zamieszkania bez względu na sytuację finansową rodziców. Z obozów skorzystałyby głównie dzieci i młodzież..

  dp2

Koszt realizacji projektu – 35 000 zł.

3. Ogólnodostępny plac zabaw przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Szczuczynie (ul. Kilińskiego 42)

    Projekt zakłada zakup wielofunkcyjnego placu zabaw przeznaczonego dla dzieci do 10 roku życia składającego się z huśtawek, zjeżdżalni itp. Plac zabaw wykonany z elementów drewnianych, plastikowych i metalowych.

    Cel: Stworzenie dzieciom bezpiecznego miejsca do aktywnego spędzania wolnego czasu.

 dp3_1

 dp3_2

Koszt realizacji projektu – 33 939,85 zł.

Wykaz projektów „małych”, które zostaną umieszczone na Karcie do głosowania:

1. Sport dla każdego – zakup pokrowców na maty zapaśnicze oraz sprzętu gimnastycznego

    Projekt przewiduje zakup: 2 szt pokrowców na maty zapaśnicze, zakup odskoczni gimnastycznej, kozła i skrzyni gimnastycznej oraz materaca.

    Projekt ma na celu stworzenie nowych możliwości spędzania aktywnie wolnego czasu. Zakłada całoroczną organizację bezpłatnych zajęć sportowych – zapasów.

 mp1_1

 mp1_2

Szacunkowa wartość projektu – 14 954,12 zł.

Lokalizacja: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szczuczynie ul. Kilińskiego 42

2. Upamiętnienie cywilnych ofiar nalotu sowieckiego 12 stycznia 1945 r.

    Projekt zakłada wykonanie tablicy pamiątkowej metalowej – odlew z wypukłymi literami i napisem „Pamięci cywilnych ofiar nalotu sowieckiego 12 stycznia1945 roku – mieszkańcy Szczuczyna. Tablica będzie umieszczona na fragmencie bruku ulicznego wraz z wbitą ukośnie w bruk atrapą bomby lotniczej. Całość otoczona opaską z polbruku.

 mp2_1

 mp2_2

Lokalizacja: Park miejski przy placu 1000-lecia

Szacunkowa wartość projektu – 15 000 zł.

3. Zakup sprzętu multimedialnego pozwalającego na prowadzenie zajęć dydaktycznych oraz usprawniającego funkcjonowanie orkiestry dętej OSP w Szczuczynie

    Projekt zakłada zakup zestawu projektorowego, mikrofonu i syntezatora.

    Cel: Bezpłatne prowadzenie zajęć dydaktyczno-szkoleniowych w poprawy bezpieczeństwa i zwiększenia skuteczności działań z zakresu ratownictwa oraz kultywowanie tradycji i kształtowanie postaw obywatelskich poprzez działalność orkiestry OSP w Szczuczynie.

 mp3_1

 mp3_2

Lokalizacja: Remiza OSP w Szczuczynie ul. Strażacka 2

Szacunkowa wartość projektu – 15 000 zł.

Harmonogram Budżetu Obywatelskiego Miasta Szczuczyn na 2018 rok:

  • od 16 do 20 października 2017 r. - kampania promocyjno – informacyjna mająca na celu przede wszystkim przedstawienie projektów zgłoszonych przez mieszkańców, zasad udziału w głosowaniu, jak również zachęcenie do wzięcia udziału w głosowaniu nad wyborem zadań
  • od 23 października do 27 października 2017 r. – głosowanie nad propozycjami
  • 6 listopada 2017 r. – ogłoszenie wyników

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1346

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe