Dziś jest: Wtorek 06 czerwca 2023, Imieniny: Pauliny, Norberta .

Wyszukiwarka

BIP
Sesje Rady Miejskiej w Szczuczynie
Portal mapowy
GIS Podlasia

Licznik odwiedzin

9999999999
Gwiazda - zapasy

Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „GWIAZDA” przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie

gwiazda4gwiazda1

MLUKS „GWIAZDA” przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie powstał w dniu 08 stycznia 2008 roku. Jest to klub jednosekcyjny-, a sekcją wiodącą są zapasy w stylu wolnym. Klub jest kontynuacją sekcji zapaśniczej, która do roku 2006 funkcjonowała przy MLKS „WISSA” Szczuczyn i powstał  dzięki wspólnym działaniom podjętym przez instruktorów Grzegorza i Iwonę Zańko przy wparciu Władysława Kierdelewicz – Prezesa Podlaskiego Związku Zapaśniczego w Białymstoku, Elżbietę Skalimowską- Wiceprzewodniczącą Podlaskiego Zrzeszenia LZS  w Białymstoku, ówczesnego burmistrza Szczuczyna Waldemara Szczesnego, podlaskiego środowiska zapaśniczego, byłych szczuczyńskich zapaśników i sympatyków sportu zapaśniczego. Klub skupia młodzież i dzieci przede wszystkim z terenu miasta i gminy Szczuczyn. 

gwiazda2

Pierwszym Prezesem Klubu w latach 2008-2010 była Krystyna Zdańkowska, obecnym jest Radosław Trzciński. W swojej krótkiej historii Klub wychował już brązową medalistkę Mistrzostw Polski Kadetek- Monikę Szlejter oraz kilka medalistek Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS- Monikę Szlejter, Karolinę Drobińską i Adriannę Zańko.

Klub jest członkiem: Podlaskiego Związku Zapaśniczego w Białymstoku, Polskiego Związku Zapaśniczego w Warszawie, Podlaskiego Zrzeszenia LZS w Białymstoku,  Podlaskiej Federacji Sportu w Białymstoku. 

Zajęcia treningowe odbywają się trzy razy w tygodniu ( poniedziałek, środa, piątek) w godz. 16.00-18.00 w pomieszczeniach Szkoły Podstawowej przy ul. Kilińskiego w Szczuczynie oraz dwa razy w tygodniu w Szkole Podstawowej w Niedźwiadnej ( wtorek w godz. 17.00-18.00 i sobota godz. 11.00-12.00), a prowadzone są przez uprawnionych licencjonowanych instruktorów Iwonę i Grzegorza Zańko. W zajęciach mogą uczestniczyć dziewczęta i chłopcy od 10 roku życia. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne.

gwiazda3

Klub posiada własną stronę internetową tj. (http://gwiazdaszczuczyn.blogspot.com), gdzie na bieżąco zamieszczane są wyniki uzyskiwane przez poszczególnych zawodników.


Dziewczęta i chłopców chętnych do uprawiania tej pięknej dyscypliny sportowej zapraszamy.

Ze sportowym pozdrowieniem
Grzegorz Zańko


drukuj

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe