Dziś jest: Wtorek 26 maja 2020, Imieniny: Eweliny, Filipa .
Znajdujesz się tutaj: Strona główna
Strona główna

Opublikowano: 2020-05-26

Akcja krwiodawstwa w Szczuczynie

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Urząd Miejski w Szczuczynie, Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku Oddział Terenowy w Łomży zaprasza mieszkańców miasta i gminy Szczuczyn do udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się 05.06.2020r. (piątek) w godz. od 9 do 12:30.

    Tego dnia na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie (ul. Plac Tysiąclecia 23) będzie można oddać honorowo krew w krwiobusie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.

    Wszystkich chętnych zapraszamy. Dawca powinien zgłosić się z dowodem osobistym, być zdrowym, wypoczętym, po lekkim posiłku. Wskazane jest wcześniejsze wypicie co najmniej 1l wody. Nie może być po spożyciu alkoholu.

więcej

Opublikowano: 2020-05-15

Rocznica śmierci założyciela i właściciela Szczuczyna podkanclerzego Stanisława Antoniego Szczuki

Szanowni Państwo,

    Przedstawiamy obszerne fragmenty referatu wygłoszonego przez dyrektora Biblioteki - Centrum Kultury w Szczuczynie Janusza Siemiona na konferencji naukowo - poznawczej pt.:"Mecenat dawnych właścicieli Radzynia Podlaskiego a rozwój centrum kulturalnego na Podlasiu w połowie XVIII wieku", która odbyła się w Radzyniu Podlaskim w dniach 7-9.06.2019 r. z inspiracji Związku Rodu Kątskich.

więcej

Opublikowano: 2020-05-06

XVII edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w BCK w Szczuczynie

Szanowni Czytelnicy i Użytkownicy, Przyjaciele, Znajomi,
Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie,

     W dniach 8-15 maja br. odbędzie się siedemnasta edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece”.

Edycja wyjątkowa ponieważ wszystkie kreowane przez nas jak i biblioteki w całej Polsce wydarzenia mają charakter online w związku ze światową pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

więcej

Opublikowano: 2020-05-05

Informacja w sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości grup przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19

Burmistrz Szczuczyna
Informuje, że w dniu 30 kwietnia 2020 r. w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego opublikowana została uchwała Nr 98/XIX/20 Rady Miejskiej w Szczuczynie w sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości grup przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19 (wirusa SARS-CoV-2) - (Dz. Urz. Woj. Podl. z 30 kwietnia 2020 r. poz. 2187).

I. Zwolnienie zależy od spełnienia następujących warunków:

  1. Zwolnieniem objęci są przedsiębiorcy którzy ponoszą negatywne konsekwencje z powodu COVID-19 pogorszenia płynności finansowej w myśl uchwały § 4
  2. Prowadzili działalność handlową, usługową lub wytwórczą o której mowa w § 8 ust. 1 pkt 1 i 2 ust. 2 i ust. 3 zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. (Dz. U z 2020 r. poz. 566)

więcej

Opublikowano: 2020-05-04

KOMUNIKAT Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie

    Nasi Drodzy Czytelnicy, na pewno tak jak my stęskniliście się za nami. II etap rządowego odmrażania gospodarki zakłada uruchomienie Bibliotek. W związku z tym od dnia 06.05.2020 roku uruchamiamy Oddział dla Dzieci i Wypożyczalnie dla Dorosłych Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie. Książki wypożyczać i odbierać będzie można od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:30 – 10:30 i 11:30 – 13:30. Prosimy o przestrzeganie wyznaczonych godzin. Filie Biblioteczną w Niećkowie planujemy uaktywnić w późniejszym terminie, o którym niezwłocznie Państwa powiadomimy.

więcej

III Zlot Przyjaciół Szczuczyna - odwołany

Opublikowano: 2012-09-06

Ważna informacja CEIDG dla przedsiębiorców

    Przypominamy, że wszelkie czynności związane z wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) – prowadzonej przez Ministra Gospodarki BEZPŁATNE.

więcej

drukuj

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe