Dziś jest: Piątek 22 września 2023, Imieniny: Tomasza, Maurycego .
Inwestycje strategiczne Polski Ład
Opublikowano: 2022-11-07

Przebudowa ciągu drogi ul. Sienkiewicza i ul. Łąkowa

    W dniu 15.06.2022r. Gmina Szczuczyn otrzymała wstępną promesę o przyznaniu pomocy na projekt pn. Przebudowa ciągu drogi gminnej nr 104252B ul. Sienkiewicza oraz nr 104251B ul. Łąkowa w mieście Szczuczyn. Inwestycja realizowana jest w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Całkowita wartość inwestycji wyniesie 1 618 911,28 zł z czego pozyskane środki na przebudowę drogi to 1 537 911,28 zł, co stanowi ok. 95% zadania.

    W dniu 29.07.2022r. został ogłoszony przetarg na przebudowę ciągu dróg, do którego zgłosiły się trzy firmy, jednak bezkonkurencyjnym okazało się Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe w Piszu Spółka z o.o składając najkorzystniejszą ofertę.

    W dniu 26.08.2022r. została podpisana umowa na realizacje w/w inwestycji z Przedsiębiorstwem Drogowo – Mostowym w Piszu Spółka z o.o., wykonawca wycenił zakres planowanych robót na kwotę 1 617 925,87 zł zaś termin wykonania tych robót przewidziano do 25.09.2023r. Po podpisaniu protokołu przekazania terenu Przedsiębiorstwo niezwłocznie rozpoczęło prace budowlane na terenie inwestycji.

    Planowana inwestycja będzie polegała na poszerzeniu nawierzchni jak również przebudowie dwóch skrzyżowań z drogami powiatowymi ,wraz z obustronny ułożeniem chodników. Zostaną wykonane zjazdy na posesje, oraz przebudowane parkingi w dwóch lokalizacjach. W ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego powstaną dwa oznakowane wyniesione przejścia dla pieszych. Dodatkowo zaprojektowano hybrydowe lampy oświetleniowe LED, które w odpowiedni sposób doświetlą w godzinach wieczornych przejście dla pieszych oraz ich obręb. Wpłynie to pozytywnie na bezpieczeństwo pieszych i uspokoi ruch pojazdów w tym obszarze. Kompleksowo wykonane zostaną oznakowania pionowe na całym odcinku drogi. W celu zagospodarowania wód deszczowych zostanie wykonana nowa niweleta nawierzchni i rozbudowana kanalizacja deszczowa poprzez dodanie większej ilości przykanalików i studni z osadnikami, co zapobiegnie powstawaniu zastojów wodnych po ulewnych deszczach.

    Każdy z przebudowywanych odcinków dróg jest kolejnym z etapów realizacji PROGRAMU ASFALTOWA GMINA. Komunikacja drogowa stanowi bardzo ważny aspekt w dzisiejszych czasach. Przez to dokładamy wszelkich starań, aby każdy z naszych mieszkańców, wcześniej czy później, miał równy dostęp poprzez dobrą sieć dróg do ośrodków publicznych znajdujących się w naszym miasteczku oraz rejonie.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 196

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe