Dziś jest: Wtorek 28 czerwca 2022, Imieniny: Ireneusza, Lena .
Pytania do Burmistrza

Burzówka

    Szanowny Panie Burmistrzu! Kiedy wreszcie ruszy ta budowa buszówki na ulicach osiedla Pawełki? TEGO CO MI WIADOMO to została podpisana umowa z konsorcjum z Suwałk(może się mylę) i roboty miały ruszyć wiosną tego roku, a tu już lato a rozpoczęcia prac nie widać. Czyżby ta firma zrezygnowała? ,czy też cofnięto te pieniądze co Pan w Białymstoku załatwił? a może nasi urzędnicy spisali tak fatalną umowę, że ten Pan z Suwałk tak ściąga z budową i ma do tego prawo. Proszę odpowiedzieć nam jak to wygląda, bo tak szybko upływa, że zaraz i nowy rok nas zastanie, a kiedy się doczekamy na nawierzchnię ulic. To jedno przeciąga okres realizacji następnego etapu-chodników i nawierzchni. Może tym razem doczekamy się od Pana odpowiedzi. Pozdrawiamy i dziękujemy za to co dotychczas zrobił dla Szczuczyna.

Odpowiedź:

    Tym razem zacznę nieładnie, bo od pytanie; kiedy to nie doczekali się „państwo” ode mnie odpowiedzi?

    A teraz już do rzeczy.

    Kiedy ruszy budowa burzówki? – budowa ruszyła zgodnie z harmonogramem prac wiosną (późną przez wysoki poziom wód) tego roku, w chwili obecnej instalacja wykonana została na ul. Nadstawnej, Pawełki, Sobieskiego, Stodolnej. W dalszej Kolejności ruszą prace na ul. Falkowskiego i kolejno następne ulice.

    Czyżby ta firma zrezygnowała? – Nie, firma nie zrezygnowała, inwestycja przebiega zgodnie z harmonogramem, obecnie pracujemy nad projektem nawierzchni dróg na Pawełkach, tak by wystartować w jesiennym naborze na tzw. schetynówka i w przyszłym roku położyć pierwszy asfalt na Pawełkach. To dla mnie priorytet.

    Czy też cofnięto te pieniądze? – spokojnie żadna z pozyskanych przeze mnie i moich współpracowników dotacji nie została cofnięta, a jak dotąd wszystkie zostały rozliczone, powiedziałbym nieskromnie na 5 (chociaż nieskromnie byłoby na 6). Mogę się tu pochwalić, ponieważ to zasługa nie tylko moja, a przede wszystkim stworzonego przeze mnie zespołu świetnych fachowców.

    Urzędnicy spisali fatalna umowę? – musze owych „urzędników” pochwalić, bo wielokrotnie ze strony organów kontrolujących pracę Urzędu słyszałem, że nasze umowy są znakomicie (no może przesadziłem, bardzo dobrze) skonstruowane.

    Jeśli wyczuwa Pan/Pani odrobinę uszczypliwości w tonie mojej odpowiedzi, to proszę pamiętać o dwóch rzeczach:

  1. Znam warunki drogowe na os. Pawełki i wiem jak długo mieszkańcy czekają na porządne drogi.
  2. Gdyby sprawa poprawy stanu dróg wiązała się wyłącznie z tempem prac, to sam bym do niej stanął, żeby było szybciej. Każda rzecz ma jednak swoją cenę, a nasze możliwości SA dość skromne. Nie można o tym zapominać.

    Zachowując ciągłość prac pokazujemy, że temat nie odszedł w zapomnienie, prowadzimy je jednak w tempie, na które nas stać. Asfalt na części dróg w 2014, chciałbym żeby tak właśnie było i mocno nad tym pracuję.

Pozdrawiam Artur Kuczyński

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 2327

Związek Gmin Wiejskich
Biebrzański Dar Natury
Wrota Podlasia
Mikroporady
e-PIT 2019
e-Zdrowie
Podlaska Platforma Edukacyjna
KPP Grajewo
Łomżyńskie Forum Samorządowe
mikrorachunek podatkowy
Umów wizytę w urzędzie skarbowym
Szczepimy się 2021
e-budownictwo
Czyste powietrze
Bezpłatne Leki 75+
PGE Informacje o wyłączeniach

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe