Dziś jest: Wtorek 28 czerwca 2022, Imieniny: Ireneusza, Lena .
Pytania do Burmistrza

Kilka pytań.

Sprawa nr 1
    Panie Burmistrzu, zapytam może wprost: Czy nie można w jakiś sposób zagospodarować dużego terenu tuż za garażami miejskimi? Chodzi mi dokładnie o tę dużą przestrzeń, na której co wtorek ma miejsce rynek. Czy nie można zbudować tam np. jakiegoś obiektu użyteczności publicznej/sportowej jakim jest np, orlik?

Sprawa nr 2
    Chciałbym także poruszyć bardzo niechlubny wątek. Mam nam myśli to, że w całym ciągu ulicą Jana Kilińskiego brak jest jakiegokolwiek kosza na śmieci. Nie uważa Pan, że jest to trochę nie w porządku? W końcu to główna ulica miasta.

Sprawa nr 3
    Panie Burmistrzu, czy można zmienić trasę transportu piachu na obwodnicę po finalizacji drogowych inwestycji w centrum miasta? Jeżeli po wyremontowanych ulicach nadal będą "przewijały" się tony ciężaru to na nic nam te remonty.

    Na koniec wyrazy uznania i gratulacje za pozytywny projekt a w efekcie pozyskanie pieniędzy na utworzenie gospodarczej strefy dla miasta jakim jest "Zagospodarowanie przestrzenne terenów zabudowy produkcyjno-usługowej i produkcyjnej w Szczuczynie" Te uzbrojenie terenów pod inwestycje jest naprawdę dużym skokiem gospodarczym w rozwoju Szczuczyna. Jestem pewien, że na pewno znajdą się firmy, które zechcą na tych terenach inwestować.

    Serdecznie Pana pozdrawiam i życzę kolejnych sukcesów.

Odpowiedź:

    Witam Panie Przemysławie, moje odpowiedzi jak zwykle z pewnym opóźnieniem, jednak tylko sobotnie poranki pozwalają na dokładną analizę przepełnionej skrzynki mailowej.

Ad. Sprawa nr 1 – Teren o którym Pan pisze tylko zastępczo użytkowany jest jako plac, na którym odbywają się Targ Miejski, stan ten potrwa do końca czerwca, ponieważ w lipcu planujemy oddać do użytku Targowicę na ul. Kolneńskiej. Co do dalszego użytkowania tego terenu, a raczej sposobu jego dalszego użytkowania to sprawa nie jest taka prosta. Pewnym ograniczeniem jest położona w niewielkiej odległości oczyszczalnia ścieków. Jednak jej charakter sprawia, że nie jest ona uciążliwa na tyle, by niczego nie dało się zrobić. Obiekty sportowe raczej nie wchodzą w grę. Mamy ich sporo i powinniśmy pracować nad ich właściwym wykorzystaniem niż budowaniem nowych. Poza tym na moim biurku leży kompletny projekt „reanimacji” Stadionu Miejskiego, zakres prac robi wrażenie i przy nowym budżecie unijnym, który pojawi się już za rok wracamy do walki o środki i jego realizację. Mam jednak pomysł co do terenów „za garażami”, jednak proszę mi pozwolić, by pozostał ona na jeszcze pewien czas wyłącznie w mojej głowie, tak, by nie zapeszyć. Wiąże się on z wielką, dotąd niezaspokojona potrzebą wielu szczuczyńskich rodzin.

Ad. Sprawa nr 2 – Kosze…a Jest tak, od momentu, gdy przetarg organizowany przez GDDKiA w Białymstoku wygrała zewnętrzna firma (z Kolna) z opróżnianiem koszy na ul. Kilińskiego jest ciągły problem. Jednak ostatnia zmiana podejścia nowej firmy sprawia, że kosze wrócą na ulicę. Od lipca my, czyli szczuczyńskie WPK wystawi kosze, a przedsiębiorca z Kolna zajmie się (zgodnie z przyjętym obowiązkiem) ich opróżnianiem. Wiem, ze trochę to trwało, ale jeśli sami przejęlibyśmy ten obowiązek to wyłącznie wyręczylibyśmy firmę, która bierze za to pieniądze.

Ad. Sprawa nr 3 – W tym temacie już kilkukrotnie wypowiadałem się, aby wyprowadzić ruch ciężarówek z miasta właśnie rozpoczynany jest nie tylko remont w centrum ale również przebudowa skrzyżowania ulic Majewskiego i Sportowej raz poszerzenie i przebudowa drogi Szczuczyn – Wąsosz. Wraz z ukończeniem budowy obwodnicy wywrotki ze żwirem będą poruszały się wyremontowaną drogą i ul. Sportową dojeżdżały będą do węzła na drodze krajowej nr 61.

    Co do projektu związanego z uzbrajaniem terenów dla przedsiębiorców, to rzeczywiście jest to sukces, w który do końca sam nie wierzyłem. Jednak cały czas pamiętam, że przede mną i przed Szczuczynem jeszcze dużo pracy, by przyszłość rysowała się w odrobinę jaśniejszych kolorach.

    Jak zwykle pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie sprawami naszego miasta.

Artur Kuczyński

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 2624

Związek Gmin Wiejskich
Biebrzański Dar Natury
Wrota Podlasia
Mikroporady
e-PIT 2019
e-Zdrowie
Podlaska Platforma Edukacyjna
KPP Grajewo
Łomżyńskie Forum Samorządowe
mikrorachunek podatkowy
Umów wizytę w urzędzie skarbowym
Szczepimy się 2021
e-budownictwo
Czyste powietrze
Bezpłatne Leki 75+
PGE Informacje o wyłączeniach

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe