Dziś jest: Wtorek 28 czerwca 2022, Imieniny: Ireneusza, Lena .
Pytania do Burmistrza

Niećkowo

    Szanowny Panie Burmistrzu, czy ma Pan jakieś plany co do Niećkowa, jest to największa wieś w Gminie Szczuczyn, najwięcej głosów miał Pan z Niećkowa, a nic tam Pan nie robi, droga Szczuczyn - Niećkowo jest w tragicznym stanie, chodniki są tylko częściowo, i najważniejsze świetlica, budynek duży, ale jeszcze trochę i będzie nadawał się tylko do rozbiórki, plac za świetlicą to chyba wysypisko śmieci. Panie Burmistrzu proszę sobie o Niećkowie przypomnieć teraz, a nie przed wyborami.

Odpowiedź:

    Drogi Michale, poruszyłeś w swoim zapytaniu wiele różnorodnych kwestii, postaram się, by moja odpowiedź była kompletna.

    Oczywiście, że mam plany dotyczące Niećkowa i nie są one ani dzisiejsze ani wczorajsze, a już najmniej maja wspólnego z wspomnianym przez Ciebie czasem przedwyborczym. Niećkowo jest mi szczególnie bliskie i wynika to z wielu czynników, nie tylko czysto zawodowych. Rzeczywiście jest to jedna z większych wsi w naszej gminie, a jej dodatkowym walorem jest Zespół Szkół. Pamiętaj jednak, że Gmina Szczuczyn to oprócz samego miasta 29 mniejszych i większych sołectw. Dobry gospodarz nie może dbać wyłącznie o to, by brama wjazdowa ładnie wyglądała, musi więc myśleć i zabiegać o tzw. zrównoważony rozwój całej Gminy. Wykonane chodniki w oczywisty sposób nie rozwiązują wszystkich problemów i potrzeb mieszkańców Niećkowa. Były jednak sporym obciążeniem finansowym, musi więc po ich wykonaniu nastąpić chwila przerwy, która tylko dla ciebie wydaje się bezczynnością, natomiast oznacza tylko tyle, że prace trwają w innym miejscu, w innej miejscowości. Piszesz o świetlicy i na tej kwestii chciałbym się skupić. Jak zapewne wiesz, jest to budynek, który swoimi rozmiarami daleko wykracza poza potrzeby świetlicy wiejskiej. Długo zastanawiałem się w jaki sposób go w pełni wykorzystać. Mam już pewną koncepcję, jednak pozwól, że na razie pozwolę jej w spokoju „podejrzewać”. Bezspornym jest fakt, że żeby zrobić w tym budynku cokolwiek, trzeba go gruntownie wyremontować. W tym roku (2013) został złożony projekt na remont, który obejmie: wymianę pokrycia dachowego, stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie ścian, zagospodarowanie terenu wokół budynku, ogrodzenie. Prace ruszą wiosną 2014 roku i tego wszystkiego nie traktuj proszę jako obietnicy, a już na pewno nie przedwyborczej J

    Żeby dopełnić obrazu mojego myślenia o Niećkowie należałoby jeszcze wspomnieć o melioracjach, ale może innym razem. W swoim pytaniu wspomniałeś również kiepski stan drogi Szczuczyn Niećkowo, musisz wiedzieć, że w naszym systemie administracyjnym funkcjonuje podział na drogi krajowe, wojewódzkie, powiatowe i gminne. Droga, która Cię tak martwi ma rangę drogi powiatowej i dlatego Urząd Miejski w Szczuczynie jej nie remontuje, ani nie zajmuje się jej zimowym czy letnim utrzymaniem. Monitorujemy jednak stale jej stan i wszelkie sygnały od mieszkańców przekazujemy natychmiast zarządcy czyli Powiatowemu Zarządowi Dróg w Grajewie.

    Podsumowując jestem przekonany, że latem 2014 budynek po byłej Szkole Podstawowej w Niećkowie nabierze nowej formy i wreszcie na nowo będzie mógł służyć mieszkańcom wsi.

Pozdrawiam Artur Kuczyński

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 2403

Związek Gmin Wiejskich
Biebrzański Dar Natury
Wrota Podlasia
Mikroporady
e-PIT 2019
e-Zdrowie
Podlaska Platforma Edukacyjna
KPP Grajewo
Łomżyńskie Forum Samorządowe
mikrorachunek podatkowy
Umów wizytę w urzędzie skarbowym
Szczepimy się 2021
e-budownictwo
Czyste powietrze
Bezpłatne Leki 75+
PGE Informacje o wyłączeniach

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe