Dziś jest: Wtorek 06 czerwca 2023, Imieniny: Pauliny, Norberta .
Pytania do Burmistrza

Kościelna

    Panie Burmistrzu ! Co się dzieje z naszą ulicą? Kto zmienił trasę tirów, że teraz wożą żwir przez Kościelną i nam domy zaczynają pękać. Nie uszanują nawet dzisiejszej uroczystości w kościele, tylko jeszcze zrobili sobie parking i stali około godziny, zaś parafianie przyjeżdżający na msze musieli parkować po bokach ulicy w dalszej odległości. Nie dosyć ,że niszczą pozostałe ulice które mają doprowadzić do stanu poprzedniego to już wzięli się za tak spokojną ulice. Ulice może naprawią ,ale kto nam odbuduje domy? Sądzimy, że jest Pan w stanie taką małą dla Pana, a dużą dla nas uciążliwość załatwić-więc prosimy o pomoc w uwolnieniu nas od tych pojazdów. Prosimy o odpowiedzieć co zamierza Pan w tej sprawie. Mieszka Pan przy takiej ulicy i współczujemy, więc proszę nas zrozumieć i pomóc. Pozdrawiamy.

czytaj odpowiedź

Burzówka

    Szanowny Panie Burmistrzu! Kiedy wreszcie ruszy ta budowa buszówki na ulicach osiedla Pawełki? TEGO CO MI WIADOMO to została podpisana umowa z konsorcjum z Suwałk(może się mylę) i roboty miały ruszyć wiosną tego roku, a tu już lato a rozpoczęcia prac nie widać. Czyżby ta firma zrezygnowała? ,czy też cofnięto te pieniądze co Pan w Białymstoku załatwił? a może nasi urzędnicy spisali tak fatalną umowę, że ten Pan z Suwałk tak ściąga z budową i ma do tego prawo. Proszę odpowiedzieć nam jak to wygląda, bo tak szybko upływa, że zaraz i nowy rok nas zastanie, a kiedy się doczekamy na nawierzchnię ulic. To jedno przeciąga okres realizacji następnego etapu-chodników i nawierzchni. Może tym razem doczekamy się od Pana odpowiedzi. Pozdrawiamy i dziękujemy za to co dotychczas zrobił dla Szczuczyna.

czytaj odpowiedź

Obwodnica Szczuczyna

    Co dalej z obwodnicą?

czytaj odpowiedź

jezdnie

    Witam, Czy po tak ładnych jezdniach w centrum miasta już mogą jeździć wywrotki ze żwirem, bo właśnie dzisiaj już jedną zauważyłem. Czy Pan Burmistrz zamierza coś z tym zrobić ?

czytaj odpowiedź

Rekultywacja

    Witam, chciałbym się zapytać, czy istnieją plany zagospodarowania terenów po byłych składowiskach odpadów, leżących na terenie naszej gminy? Pozdrawiam :)

czytaj odpowiedź

wywóz nieczystości

    Panie Burmistrzu dlaczego gospodarka komunalna nie odbiera śmieci? Ostatnio w piątek miał być odbiór segregowanych takich jak plastiki, szkło, ponieważ na tekturę to już dawno przestali dawać worki. Nie pisałabym lecz to już się zdarza nie po raz pierwszy i na niedziele nieładnie to wygląda, a i robactwo się lęgnie bo i mieszanych nie odbierają. Płacimy zgodnie z umową za cztery razy w miesiącu to powinni się wywiązywać z umowy a nie tylko pobierać opłaty.

czytaj odpowiedź

Niećkowo

    Szanowny Panie Burmistrzu, czy ma Pan jakieś plany co do Niećkowa, jest to największa wieś w Gminie Szczuczyn, najwięcej głosów miał Pan z Niećkowa, a nic tam Pan nie robi, droga Szczuczyn - Niećkowo jest w tragicznym stanie, chodniki są tylko częściowo, i najważniejsze świetlica, budynek duży, ale jeszcze trochę i będzie nadawał się tylko do rozbiórki, plac za świetlicą to chyba wysypisko śmieci. Panie Burmistrzu proszę sobie o Niećkowie przypomnieć teraz, a nie przed wyborami.

czytaj odpowiedź

Staż

    Dzień dobry. Jako do burmistrza i byłego dyrektora szkoły w Niećkowie mamy razem z koleżanką pytanie, czy jest jakaś możliwość odbycia stażu w Szczuczynie, bo z chęcią byśmy chciały, a nie mamy żadnej możliwości, by ktoś mógł nas przyjąć. Pozdrawiamy.

czytaj odpowiedź

inwestycje

    Gratuluję pozytywnej oceny projektu, a co za tym idzie, przyznania dotacji z RPO na przygotowanie terenów pod inwestycje. Około 12 ha uzbrojonego terenu daje nadzieję na pozyskanie inwestorów a w następstwie ich działalności, utworzenie miejsc pracy. To bardzo istotny problem, który wymaga szybkiego rozwiązania. Gotowe tereny inwestycyjne, a może jeszcze jakieś ulgi w podatkach... na pewno zachęcą do otwierania działalności gospodarczej na naszym terenie. Czy mógłby Pan dodać coś więcej na ten temat?

czytaj odpowiedź

Praca

    Witam , mam pytanie odnośnie inwestorów na naszym terenie. Czy są jakieś szanse w pozyskaniu, namówieniu jakiś biznesmenów, żeby chcieli zainwestować swój kapitał?

czytaj odpowiedź

OPIEKA SPOŁECZNA

    Witam Panie Burmistrzu, Przeglądając stronę internetową naszej Gminy zauważyłem ogłoszenie dotyczące pracownika socjalnego i w związku z tym nasunęło mi się pewne pytanie... Wiele rodzin z naszej gminy korzysta z pomocy MOPS-u...prawda stara jak świat i Bogu dziękować, że taka pomoc jest udzielana, że ludzie nie zostają sami ze swoimi problemami....ale myślę, że pewne zasady powinny obowiązywać. Są rodziny, które korzystają z pomocy w/w instytucji, ale nie mam pojęcia jak są nadzorowane te rodziny..., bo chyba taka pomoc ma swoje granice prawda? No przecież wsparcie materialne nie może przybierać formy swoistej studni bez dna prawda? Są rodziny gdzie taka pomoc jest udzielana, a nikt z tych rodzin nie pracuje na tzw. godzinkach czy innych pracach zlecanych z Urzędu Gminy. Przecież w rodzinach gdzie dwie, trzy, cztery osoby pracowałyby na godzinkach taka praca dużo by dała pod względem finansowym. Są rodziny gdzie dzieci są pełnoletnie, nie uczą się, nie są zarejestrowane w Urzędzie Pracy a pomoc socjalna jest udzielana. Pisząc do Pana nie kieruje się swoista ludzką zawiścią "a bo oni dostają a ja nie"....chodzi mi raczej o to, że znam rodziny, gdzie naprawdę ludzie się starają, pomoc socjalna by im się przydała ale niestety jej nie uzyskują....

    A na sam koniec po wypluciu swojego żalu chciałbym pogratulować Panu dynamicznych działań..., no kurczę patrząc na Szczuczyn widzę remont, remont, remont, remont... miasto pięknieje na oczach... życzę sukcesów w tej kadencji i w następnej również... Pozdrawiam serdecznie..

czytaj odpowiedź

Kilka pytań.

Sprawa nr 1
    Panie Burmistrzu, zapytam może wprost: Czy nie można w jakiś sposób zagospodarować dużego terenu tuż za garażami miejskimi? Chodzi mi dokładnie o tę dużą przestrzeń, na której co wtorek ma miejsce rynek. Czy nie można zbudować tam np. jakiegoś obiektu użyteczności publicznej/sportowej jakim jest np, orlik?

Sprawa nr 2
    Chciałbym także poruszyć bardzo niechlubny wątek. Mam nam myśli to, że w całym ciągu ulicą Jana Kilińskiego brak jest jakiegokolwiek kosza na śmieci. Nie uważa Pan, że jest to trochę nie w porządku? W końcu to główna ulica miasta.

Sprawa nr 3
    Panie Burmistrzu, czy można zmienić trasę transportu piachu na obwodnicę po finalizacji drogowych inwestycji w centrum miasta? Jeżeli po wyremontowanych ulicach nadal będą "przewijały" się tony ciężaru to na nic nam te remonty.

    Na koniec wyrazy uznania i gratulacje za pozytywny projekt a w efekcie pozyskanie pieniędzy na utworzenie gospodarczej strefy dla miasta jakim jest "Zagospodarowanie przestrzenne terenów zabudowy produkcyjno-usługowej i produkcyjnej w Szczuczynie" Te uzbrojenie terenów pod inwestycje jest naprawdę dużym skokiem gospodarczym w rozwoju Szczuczyna. Jestem pewien, że na pewno znajdą się firmy, które zechcą na tych terenach inwestować.

    Serdecznie Pana pozdrawiam i życzę kolejnych sukcesów.

czytaj odpowiedź

PRZEDSZKOLAKI

    Panie Burmistrzu! Co dalej będzie z naszymi przedszkolakami? Czy w przyszłym roku szkolnym też będzie możliwość uczęszczania dzieci od 8.00 do 15.30? Czy sytuacja się powtórzy jak w ubiegłym roku na początku dzieci mogły przebywać tylko do 12.30? Większość rodziców pracuje, ja też więc już się martwię. Pozdrawiam.

czytaj odpowiedź

Ulica Gumienna i Transport piachu

    Panie Burmistrzu. Często spaceruję po naszym mieście, i ciągle nasuwa mi się pytanie ...."Czy nie można zrobić czegoś z ulicą Gumienną?" Ulica znajduje się w centrum...a jej wygląd jest w chwili obecnej tragiczny...

    Rozumiem ,że teraz zaczęły się duże przedsięwzięcia jakimi są generalne remonty ulic i za bardzo nie ma na to pieniędzy. Ale nie trzeba pisać chyba kolejnego projektu na jedną ulicę, prawda? Nie dążę do tego, by zaraz wyremontować całą odcinek, bo obciąży to budżet, ale czy nie znalazłyby się fundusze własne na połatanie tych "znaczących" ubytków w jezdni? Nie sądzi Pan, że po modernizacji tych ulic, których realizacja zaczęła się teraz, wymieniana ulica za bardzo będzie lekko mówiąc "odstawała" i psuła coraz bardziej estetyczny wygląd naszego centrum? he

    Pozdrawiam Pana serdecznie.

    Mam do Pana jeszcze jedno pytanie, które mnie nurtuje od dłuższego czasu. A zatem przejdę do sedna. Czy w związku z budową obwodnicy takie ulice jak; Kolneńska, Grunwaldzka które są drogami dojazdowymi do placu budowy też będą remontowane? Ulice te strasznie niszczą wielotonowe samochody dowożące piach na budowę. Panie burmistrzu, czy firma budująca obwodnicę, a raczej która zajmuje się transportem piachu ma w umowie napisane , że remontuje ulice które zniszczyła?

czytaj odpowiedź

Fatalne ulice na Oś. Pawełki

    Witam Panie Burmistrzu, gdzie jest ta konkretna odpowiedź na temat ulic na oś Pawełki. Cytuję Pana " Konkretna i szczera odpowiedź już dzisiaj w aktualnościach na stronie głównej, ponieważ ta informacja jest ważna dla dużej grupy jej adresatów.

czytaj odpowiedź

Kolektory słoneczne

    Droga Władzo:) Zrobiliście w gminie wielkie halo z kolektorami słonecznymi... A teraz wielka cisza... Czy można wiedzieć co za tym się kryje?? Pozdrawiam

czytaj odpowiedź

Śmieci

    Dlaczego będziemy płacić tak dużo za śmieci?

czytaj odpowiedź

Ulica Nadstawna

    Treść pytania: Panie burmistrzu czy ma pan zamiar zrobić cokolwiek z ulicą Nadstawną, chociażby położyć tam asfalt?

czytaj odpowiedź

Harmonogram odbioru odpadów

    Witam, czy byłaby możliwość podpięcia gdzieś na stronie harmonogramu odbioru odpadów? Nie wszyscy mieszkańcy dostają na ten temat informacje w formie papierowej. Pozdrawiam.

czytaj odpowiedź

Droga

    Panie Burmistrzu! Co dalej będzie z naszymi ulicami na Pawełkach? Przecież to jest tragedia co tu się dzieje! Bardzo ciężko przejechać nie mówiąc przejść! Proszę bardzo o szczerą odpowiedź.

czytaj odpowiedź

drukuj
Związek Gmin Wiejskich
Biebrzański Dar Natury
Wrota Podlasia
Mikroporady
e-PIT 2019
e-Zdrowie
Podlaska Platforma Edukacyjna
KPP Grajewo
mikrorachunek podatkowy
Umów wizytę w urzędzie skarbowym
e-budownictwo
Czyste powietrze
Bezpłatne Leki 75+
PGE Informacje o wyłączeniach

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe