Dziś jest: Niedziela 22 maja 2022, Imieniny: Heleny, Julii .
Pytania do Burmistrza

Podziękowanie za sprawne usunięcie awari sieci wodociągowej

    Uważam że Panom z WPK, którzy pracowali przy usuwaniu awarii wodociągu należą się słowa podziękowania od mieszkańców gdyż dzięki nim mieliśmy już w godzinach rannych wodę, a nie słowa krytyki jak poniżej.

czytaj odpowiedź

Brak wody

    Panie Burmistrzu - jest niedziela 7 rano i nie ma wody ( w nocy tez nie było) brak komunikatu-Dlaczego? przecież już miało być lepiej

czytaj odpowiedź

Debata

    Szanowny Panie Burmistrzu, Piszę do Pana aby przedstawić pewną propozycję. Może się ona wydać dość nietypowa zwłaszcza, że mamy dopiero półmetek Pańskiej kadencji. Chodzi mi mianowicie o debaty wyborcze. Jak sam Pan pewnie zauważył wybory w naszej gminie przebiegały dość monotonnie, dopiero gdy Pan stanął w szranki o fotel burmistrza coś się zaczęło dziać m.in. spotkania z mieszkańcami czy portal internetowy podczas wyborów. Mam nadzieję, że następne wybory pozwolą nam zobaczyć kandydatów na burmistrza Szczuczyna, którzy debatują o konkretnych rozwiązaniach. Dobrze by było żeby taka debata odbyła się z udziałem szerokiej publiczności. A więc moje pytanie/-a brzmi/-ą czy podniósłby Pan rzuconą rękawicę a propos takiej debaty, czy wyraziłby Pan chęć na jej zorganizowanie?

czytaj odpowiedź

Wycięcie drzewa ul. Łomżyńska

    Powracając do mego pytania z dnia 04.02.2013 roku chce ponownie zasygnalizować, że zaplanowane prace przy pielęgnacji drzewa jak to Pan opisał doprowadziły do jego całkowitego wycięcia w dniu 28.02.2013 roku w godzinach około 21.00. Wniosek jeden nie było w tym przypadku zezwolenia na wycinkę drzewa. Pomijając to wycięcie, to ta pielęgnacja drzewa też była wykonana wbrew przepisom o ochronie przyrody. Z ustawy jednoznacznie wynika że można dokonać cięcia korony do 50 % na drzewach do lat 10,a w tym przypadku to drzewo było o wiele starsze. Korona drzewa została ścięta na pewno w 80 % co łatwo było stwierdzić. Proszę o wyjaśnienie tej samowolki.

czytaj odpowiedź

Staż

    Czy można odbyć staż w Urzędzie Miejskim w Szczuczynie? Czy taki staż mogą odbyć osoby spoza Gminy Szczuczyn?

czytaj odpowiedź

Podatki

    W związku z rozległością pytania podzieliłem je na części, by udzielić rzeczowej odpowiedzi.

Część I

    Panie burmistrzu! Czy Pan się orientuje kto mieszka w Szczuczynie? Ilu jest bezrobotnych ,emerytów i rencistów i jaka jest wysokość netto ich świadczeń. Na pewno w 90% są to świadczenia do 800 zł, tylko nieliczni była budżetówka mają więcej. Jak Pan przy tych obciążeniach podatkowych, śmieciowych itp. wyobraża sobie życie tych ludzi? Na pewno Pan wie ile kosztuje opał na zimę ,woda, ścieki, prąd ,lekarstwa i ogólnie utrzymanie domu (remonty ). Dlaczego więc podniósł Pan podatki od nieruchomości, grunty pozostałe w ubiegłym roku o 110 % a w tym o 40 %. Na naszym osiedlu działki mają po700m2 i prosty rachunek w tym roku podatek wzrósł o 70 zł w zeszłym z 12groszy na 25 od metra. O metrach powierzchni w mieszkaniach i pozostałych nie wspomnimy.

Część II

    Przy pańskich zarobkach i radnych co za darmo biorą pieniądze są to może grosze, lecz przy naszych jałmużnach, są to wysokie koszty których nie udźwigniemy. Bogatsze Grajewo zamieszkałe nie tylko przez emerytów, gdzie jest więcej pracy podatki są niezmienne od kilku lat i na ten rok wynoszą od gruntu 30gr. Dlaczego obniża Pan poziom życia wspomnianej grupie mieszkańców, chociaż i tak są na granicy egzystencji i wytrzymałości-godności ludzkiej.

Część III

    Panie Burmistrzu to że posiadamy domy nie świadczy o naszej zamożności. DOM JEŚĆ NIE DA.POWIE PAN COŚ za COŚ. NAM TE COŚ NIE POTRZEBNE. PRZEWIDYWANY WZROST ŚWIADCZEŃ NA TEN ROK O 3,4% BRUTTO czyli OD 800 ZŁ BRUTTO NASZYCH EMERYTUR 27.20zŁ A PAN PODNIÓSŁ NAM PODATEK OD GRUNTU O 70 zł. ŚMIECIE NA 1 OSOBĘ 26 ZŁ. PROSZĘ ODPOWIEDZIEĆ JAK MAMY ŻYĆ? JEST PAN PRĘŻNYM BURMISTRZEM LECZ PROSZĘ TEGO NIE ROBIĆ KOSZTEM WIĘKSZOŚCI NIEMOGĄCEJ UDŻWIGNĄĆ TEGO CIĘŻARU MIESZKAŃCÓW.

Część IV

    MAMY NADZIEJE, ŻE TO PYTANIE UKAŻE SIĘ W PYTANIU DO BURMISTRZA, NIE BĘDZIE WYRZUCONE Z EMITOWANIA I BĘDZIE UDZIELONA ODPOWIEDŻ. POZDRAWIAMY.

czytaj odpowiedź

Nieruchomość po byłej szkole w Bzurach

    Szanowny Panie Burmistrzu. W miejscowości Bzury została zlikwidowana szkoła podstawowa. Jakie ma Pan plany związane z zagospodarowaniem tej nieruchomością. Będzie przeznaczona na wieloletnie niszczenie, czy ma Pan inny pomysł.

czytaj odpowiedź

Świetlica - remiza w miejscowości Bzury

    Szanowny Panie Burmistrzu w jaki sposób ma działać świetlica-remiza-klub nowo wyremontowany w miejscowości Bzury. To jest budynek, który ma stać zamknięty pod kluczem. Czy może Pan zatrudni animatora, pracownika, który może ubiegać się o środki UE na projekty miękkie i organizować życie kulturalne mieszkańcom Bzur (osoby starsze, młodzież, dzieci). Jakie ma Pan plany w tym zakresie. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

czytaj odpowiedź

Wycinka drzewa

    Panie Burmistrzu w dniu dzisiejszym tj 04.02,2013 roku około godziny 15.00 Pan ………… zaczął wycinać drzewo, które może mieć około 70 lat. Drzewo to rośnie przy ul. Łomżyńskiej na byłej posesji Pana ………………….., a więc jestem ciekawy czy Pan ………….. ubiegał się i czy otrzymał decyzję, która by zezwalała na wycinkę tego drzewa.

czytaj odpowiedź

Droga przez Jambrzyki

    Panie Burmistrzu co z drogą przez Jambrzyki? - kiedy możemy spodziewać się drogi asfaltowej? Jak ta kwestia dokładniej wygląda w Pańskich planach?

czytaj odpowiedź

Zima

    Panie Burmistrzu dlaczego wieś Świdry Awissa nie jest odśnieżana???

czytaj odpowiedź

Droga przez wieś Mazewo

    Chciałbym zapytać Pana kiedy ruszy remont drogi przez naszą wieś i czy w ogóle do tego dojdzie?

czytaj odpowiedź

Wywóz nieczystości

    Panie Burmistrzu! Nie wiem komu na rękę takie obciążenie, np. do dwóch osób 26 zł a jeżeli jest jedna to też 26 zł. Dlaczego mniejsze mają płacić za większych? Po zatem interesuje mnie ten akapit //Ponadto?/Jest to absolutnie nie zrozumiałe-pisze się o papierach kolorowych, popiele, zużytych telewizorach ,meblach, popiele, gruzie, itp. lecz nic nie jest wyjaśnione, jak to ma być realizowane i jaka będzie odpłatność? Czy nie uważa Pan, że Szczuczyn przy takiej częstotliwości odbioru nie będzie siedliskiem szczurów i będzie brzydko pachniał?

czytaj odpowiedź

Odśnieżanie i posypywanie dróg

    Witam Kto odpowiada za utrzymywanie takich dróg jak Szczuczyn -Wąsosz, Szczuczyn -Niedźwiadna? Jechałem ostatnio tą drogą to moim zdaniem tej zimy tam pługa jeszcze nie było i niczym ta droga nie została posypana jak do tej pory bo jedzie się jak po wielkim lodowisku, pierwsza cześć drogi została odgarnięta gdyż jeżdżą tam Tiry z piaskiem a co z drugą częścią drogi do Niedźwiadnej i w samej Niedźwiadnej? Kto odpowiada za utrzymanie tych dróg zimą?

czytaj odpowiedź

Targowica i praca

    Witam Panie Burmistrzu. Wiem, że w związku z nową Targowicą powstaje budynek administracyjny. Czy będziecie potrzebować pracowników administracyjnych, czy w związku z tym będziecie kogoś (nowego) zatrudniać?

czytaj odpowiedź

Ulica strażacka

    Kiedy wreszcie będzie zrobiony remont ulicy strażackiej, aby nie szpeciła miasta i dawała bezpieczeństwo dla użytkowników tej ulicy oraz uwolnienie od smrodu wydobywającego sie z niby kratek burzowych mieszkańców tej ulicy jak również przechodniów.

czytaj odpowiedź

Obwodnica Szczuczyna i praca

    Witam Panie Burmistrzu, Czy wie Pan coś na temat możliwości pracy , zatrudnienia w firmie która zajmuje się budową obwodnicy Szczuczyna? Czy dla mieszkańców Szczuczyna jest to szansa na zatrudnienie? Czy prowadzona jest rekrutacja do pracy fizycznej tylko? Czy także np do biura , na ciężki sprzęt , kierowców i innych..?

czytaj odpowiedź

Krypty

    Panie burmistrzu, nie tak dawno w naszym mieście odbyły się prace archeologiczne pod prezbiterium szczuczyńskiego kościoła. Refleksje co do tychże badań były rożne. padły tez rozwiązania utworzenia regionalnego muzeum, w którym np. dziesiątki osiemnastowiecznych szat byłyby umieszczone, a ponoć są w bardzo dobrym stanie biorąc pod uwagę lata istnienia. Nasze miasto by się rozwijać musi mieć podstawy, pewne predyspozycje, a to właśnie mamy. Pod względem historycznym Szczuczyn jest naprawdę bogaty w tę dziedzinę. Historia w ówczesnych latach ma wielkie znaczenie wierze, że odegrałaby dużą role na naszej szczuczyńskiej ziemi. A więc, czy nie ma Pan w planach zrobienia jakiegokolwiek kroku w tym kierunku.? Utworzenie wspomnianego muzeum poświęconego lokalnej historii naprawdę jest świetnym pomysłem. Serdecznie pozdrawiam.

czytaj odpowiedź

Urząd Stanu Cywilnego

    Dzień dobry, proszę udzielić mi informacji od którego roku macie Państwo w swoim urzędzie akta zgonów narodzin i ślubów i czy macie to dostępne elektronicznie, czy trzeba poświęcić swój czas na papierkowe szukanie. Również proszę podać cennik takiego wglądu w akta.

czytaj odpowiedź

Konkurs na hasło i logo Szczuczyna

    Nie tak dawno odbył konkurs na hasło i logo Szczuczyna. A wyniku nadal nie znam. Kiedy to nastąpi? Jestem bardzo ciekawy jaki będzie finał konkursu?

czytaj odpowiedź

drukuj
Związek Gmin Wiejskich
Biebrzański Dar Natury
Wrota Podlasia
Mikroporady
e-PIT 2019
e-Zdrowie
Podlaska Platforma Edukacyjna
KPP Grajewo
Łomżyńskie Forum Samorządowe
mikrorachunek podatkowy
Umów wizytę w urzędzie skarbowym
Szczepimy się 2021
e-budownictwo
Czyste powietrze
Bezpłatne Leki 75+
PGE Informacje o wyłączeniach

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe