Dziś jest: Niedziela 22 maja 2022, Imieniny: Heleny, Julii .
Pytania do Burmistrza

Nowe chodniki

    Ostatnio ruszyła budowa nowego chodnika przy ulicy Senatorskiej. Czy po zakończeniu będą kolejne przebudowy, czy to jest zapowiedzią wymiany kolejnych chodników? Czy budowa obejmie jedynie ulice Senatorską?

czytaj odpowiedź

Recykling

    Podoba mi się wprowadzenie segregacji śmieci, niemniej jednak mam pytanie: Czy nie można by było pójść dalej z tym pomysłem i wprowadzić bezpłatny recykling różnego rodzaju sprzętu AGD, RTV, starych mebli itp. Będąc za granicą widziałem jak władze gminy udostępniły plac na który mieszkańcy wożą stare sprzęty , meble itp. Było to segregowane w kontenerach, a za pieniądze uzyskane z tego gmina inwestowała w infrastrukturę oraz inne cele.

czytaj odpowiedź

Tiry ze żwirem

    Czy ma Pan zamiar coś zrobić z tymi samochodami ciężarowymi ze żwirem które codziennie po kilka lub kilkanaście razy rozjeżdżają nasze centrum miasta. Przecież mogą jeździć ulicą Sportową do głównej drogi.

czytaj odpowiedź

Podatki za budynki gospodarcze dla emerytów i rencistów rolnych

    Dlaczego zdjęto i nie ma odpowiedzi Pana Burmistrza na moje pytanie odnośnie podatków od budynków gospodarczych dla emerytów z rolnictwa i rencistów rent strukturalnych?

czytaj odpowiedź

Pytania odnośnie klubu tenisowego

    Czy możliwe jest utworzenie klubu tenisa ziemnego w naszym mieście i czy kiedykolwiek powstanie prawdziwy kort tenisowy?

czytaj odpowiedź

Podatki za budynki gospodarcze dla emerytów i rencistów rolnych

    Co z podatkami od budynków gospodarczych dla byłych rolników, którzy pozbyli się ziem (a nie przekazali następcom) w zamian za emeryturę lub rentę strukturalną? Wiadomo, że w gminie Szczuczyn jest popyt na ziemie a nie na budynki, a ustawa nie przewiduje pozbywania się również budynków celem uzyskania świadczeń emerytalnych czy też rent strukturalnych. Zabudowania pozostałe po pozbyciu się ziemi (stodoły, obory, chlewiki, pomieszczenia na sprzęt itp.) są dużego metrażu i emeryt-rencista rolny z 600 zł emerytury nie jest w stanie opłacać tych podatków. Wiem, że inne gminy poradziły sobie z tym problemem i zwolniły takich emerytów-rencistów z podatku od wszelkich budynków pozostających w ich posiadaniu. Nie wiem, może z mocy ustawy ci emeryci-renciści są zwolnieni z tych podatków.

czytaj odpowiedź

Pytanie odnośnie placu zabaw w Szczuczynie

    Czy nie widzi Pan nic szczególnego w tym iż plac zabaw na Oś Pawełki jest wspólnie ogrodzony z rozdzielnią prądu elektrycznego. Nie widzi Pan w tym zagrożenia ?

czytaj odpowiedź

Pytania odnośnie oświetlenia ulic i fontanny

p. Helena

24.08.2012, godz. 20.17

Pytanie 1

Dlaczego o godzinie 1.00 gasną światła w naszym mieście?

Pytanie 2

Czy fontanna w parku została dofinansowana z Unii, czy została zbudowana tylko za pieniądze miasta i gminy?

czytaj odpowiedź

Zadaj pytanie Burmistrzowi

Przeładuj

Pytania i odpowiedzi:

drukuj
Związek Gmin Wiejskich
Biebrzański Dar Natury
Wrota Podlasia
Mikroporady
e-PIT 2019
e-Zdrowie
Podlaska Platforma Edukacyjna
KPP Grajewo
Łomżyńskie Forum Samorządowe
mikrorachunek podatkowy
Umów wizytę w urzędzie skarbowym
Szczepimy się 2021
e-budownictwo
Czyste powietrze
Bezpłatne Leki 75+
PGE Informacje o wyłączeniach

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe