Dziś jest: Piątek 22 września 2023, Imieniny: Tomasza, Maurycego .
Pytania do Burmistrza

PRZEDSZKOLAKI

    Panie Burmistrzu! Co dalej będzie z naszymi przedszkolakami? Czy w przyszłym roku szkolnym też będzie możliwość uczęszczania dzieci od 8.00 do 15.30? Czy sytuacja się powtórzy jak w ubiegłym roku na początku dzieci mogły przebywać tylko do 12.30? Większość rodziców pracuje, ja też więc już się martwię. Pozdrawiam.

Odpowiedź:

    Myślę, że powodów do zmartwień w związku z funkcjonowaniem przedszkola jest w chwili obecnej mniej niż na początku bieżącego roku szkolnego. Przypomnę tylko, że problemowy był ustawowy zakaz finansowania pracy przedszkola przez Gminę w czasie dłuższym niż 5 godzin dziennie. Resztę mieli finansować rodzice. W roku 2011/2012, w którym po raz pierwszy obowiązywała taka regulacja prawna, rodzice wyrazili chęć pracy przedszkola w dłuższych godzinach, lecz gdy przyszło od chęci do praktyki, to nagle okazało się, że dzieci były w przeważającej większości zabierane przez ciocie, babcie i samych rodziców. To oznaczało duży problem, nad którym w tym miejscu nie chciałbym się rozwodzić.

    Aby uniknąć w bieżącym roku podobnej sytuacji dzięki współpracy z p. Dyrektor Szkoły Podstawowej udało się wypracować takie rozwiązanie, które nie obciąża finansowo rodziców i pozwala na pracę przedszkola w pełnym zakresie godzinowym.

    Powiem tak, z dobrych rozwiązań nie należy rezygnować, niech więc trwają. Proszę się nie martwić przedszkole będzie otwarte od 8.00 do 15.30 Pozdrawiam.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 2490

Związek Gmin Wiejskich
Biebrzański Dar Natury
Wrota Podlasia
Mikroporady
e-PIT 2019
e-Zdrowie
Podlaska Platforma Edukacyjna
KPP Grajewo
mikrorachunek podatkowy
Umów wizytę w urzędzie skarbowym
e-budownictwo
Czyste powietrze
Bezpłatne Leki 75+
PGE Informacje o wyłączeniach

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe