Dziś jest: Sobota 02 lipca 2022, Imieniny: Jagody, Urbana .
Pytania do Burmistrza

Przybytek w parku.

    Panie Burmistrzu chce zaznaczyć, że centrum naszego miasta w ostatnim okresie bardzo się zmieniło na korzyść. Mamy piękny budynek Urzędu, Banku Spółdzielczego, powstała również piękna kawiarenka w parku. No i właśnie w tym parku obok pięknej kawiarenki stoi drewniany budynek w którym to od jakiegoś czasu spotyka się sam element i patologia Szczuczyńska. Element ten gromadzi się do późnych godzin nocnych gdzie również załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne na oczach przechodniów i małych dzieci. Wcześniej w budynku tym był sklep spożywczy, a jakie teraz jest jego przeznaczenie i czy przybytek ten działa w sposób legalny.

Odpowiedź:

    Właściciel "zielonego kiosku" działa legalnie, tzn. posiada umowę, która pozwala na to, by stojąca od wielu lat budka,; była tam nadal. Jednak sam sposób jej użytkowania budzi już wiele moich zastrzeżeń. Sklepik, artykuły spożywcze czy też warzywa nikomu nie przeszkadzały, jednak automaty to już zupełnie inna sprawa i tego tłumaczyć nikomu nie trzeba. Umowa z Urzędem kończy się jesienią i jeśli automaty będą tam do tego czasu, to po prostu jej nie przedłużę i to jedyne, co mogę zrobić, by zniknęły. O ich istnieniu wiedzą mieszkańcy, policja, służby celne (które nadzorują funkcjonowanie takich przybytków). Okazuje się, że wszyscy dużo mówią a żadna z nich nic nie może poradzić na ten problem. Jedyny konkret który mamy, to umowa.

    Koniec jej terminu to koniec budki i automatów ale niestety tylko w tym miejscu. W pozostałych pozostaje rozsądek ludzi, chociaż jak wiemy z tym bywa różnie.

Pozdrawiam Artur Kuczyński

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 2863

Związek Gmin Wiejskich
Biebrzański Dar Natury
Wrota Podlasia
Mikroporady
e-PIT 2019
e-Zdrowie
Podlaska Platforma Edukacyjna
KPP Grajewo
Łomżyńskie Forum Samorządowe
mikrorachunek podatkowy
Umów wizytę w urzędzie skarbowym
Szczepimy się 2021
e-budownictwo
Czyste powietrze
Bezpłatne Leki 75+
PGE Informacje o wyłączeniach

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe