Dziś jest: Wtorek 28 czerwca 2022, Imieniny: Ireneusza, Lena .
Pytania do Burmistrza

Tiry ze żwirem

    Czy ma Pan zamiar coś zrobić z tymi samochodami ciężarowymi ze żwirem które codziennie po kilka lub kilkanaście razy rozjeżdżają nasze centrum miasta. Przecież mogą jeździć ulicą Sportową do głównej drogi.

Odpowiedź:

    Pozostaje spytać tylko o jedno, co na to mieszkańcy ul. Sportowej? Panie Waldemarze, zdaje sobie doskonale sprawę z tego, iż ciężarówki te stanowią realny problem. Dodatkowo nasilił się on ponieważ ruszyła budowa obwodnicy Stawisk, a jak Pan zapewne wie za dosłownie kilka dni ruszy budowa obwodnicy Szczuczyna. Auta muszą na plac dojechać, dostarczając niezbędne kruszywo. Drogi transportu są trzy:

  • ul. Sobieskiego i Szpitalna do drogi krajowej 61, jest to droga gminna, do tego położona w pobliżu tak istotnego budynku jakim jest nasza zabytkowa świątynia. Na drodze tej ustawiliśmy zakaz wjazdu pojazdów, których rzeczywista masa całkowita przekracza 8 ton.
  • ul. Majewskiego, Wąsoska, Pl. 1000-lecia, do drogi krajowej 61, to szlak prowadzący drogami powiatowymi, których przepustowość nie daje możliwości wprowadzenia ograniczenia tonażu.
  • ul. Sportowa do drogi krajowej 61, to również szlak powiatowy, najprostrzy i najszybszy, tu jednak problemem jest feralny wyjazd z ul. Sportowej na krajówkę. Obciążona wywrotka ma tam problem z włączeniem się do ruchu, rozpędzone pojazdy z kierunku Grajewo, to realne zagrożenie.

    Jak więc Pan widzi problem nie jest taki łatwy do rozwiązania. Pozostaje jednak jedna rzecz i ta dokładnie teraz jest ustalana. Budowa obwodnicy będzie tym okresem największej eksploatacji naszych lokalnych dróg, dlatego zamierzam spowodować, by firmy, które będą w ten proces zaangażowane znalazły środki na późniejszy remont zniszczonych dróg. Nie jest to rozwiązanie wyjątkowe, zafunkcjonowało ono już w innych gminach, a pierwsze rozmowy z firmami wydają się być obiecujące.

    Musimy wytrzymać te 15 miesięcy, które dzielą nas od obwodnicy. Jeśli mądrze wykorzystamy ten czas, to drogi powinniśmy mieć lepsze a nie gorsze. Pozdrawiam.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 2298

Związek Gmin Wiejskich
Biebrzański Dar Natury
Wrota Podlasia
Mikroporady
e-PIT 2019
e-Zdrowie
Podlaska Platforma Edukacyjna
KPP Grajewo
Łomżyńskie Forum Samorządowe
mikrorachunek podatkowy
Umów wizytę w urzędzie skarbowym
Szczepimy się 2021
e-budownictwo
Czyste powietrze
Bezpłatne Leki 75+
PGE Informacje o wyłączeniach

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe