Dziś jest: Wtorek 28 czerwca 2022, Imieniny: Ireneusza, Lena .
Pytania do Burmistrza

Ulica Gumienna i Transport piachu

    Panie Burmistrzu. Często spaceruję po naszym mieście, i ciągle nasuwa mi się pytanie ...."Czy nie można zrobić czegoś z ulicą Gumienną?" Ulica znajduje się w centrum...a jej wygląd jest w chwili obecnej tragiczny...

    Rozumiem ,że teraz zaczęły się duże przedsięwzięcia jakimi są generalne remonty ulic i za bardzo nie ma na to pieniędzy. Ale nie trzeba pisać chyba kolejnego projektu na jedną ulicę, prawda? Nie dążę do tego, by zaraz wyremontować całą odcinek, bo obciąży to budżet, ale czy nie znalazłyby się fundusze własne na połatanie tych "znaczących" ubytków w jezdni? Nie sądzi Pan, że po modernizacji tych ulic, których realizacja zaczęła się teraz, wymieniana ulica za bardzo będzie lekko mówiąc "odstawała" i psuła coraz bardziej estetyczny wygląd naszego centrum? he

    Pozdrawiam Pana serdecznie.

    Mam do Pana jeszcze jedno pytanie, które mnie nurtuje od dłuższego czasu. A zatem przejdę do sedna. Czy w związku z budową obwodnicy takie ulice jak; Kolneńska, Grunwaldzka które są drogami dojazdowymi do placu budowy też będą remontowane? Ulice te strasznie niszczą wielotonowe samochody dowożące piach na budowę. Panie burmistrzu, czy firma budująca obwodnicę, a raczej która zajmuje się transportem piachu ma w umowie napisane , że remontuje ulice które zniszczyła?

Odpowiedź:

    Witam Panie Przemysławie i już na wstępie dziękuję za tak wartościowe i przemyślane zapytania, które w jasny sposób są dla mnie wynikiem nie tylko dobrej znajomości naszego miasteczka, ale przede wszystkim dbałości o nie. Miło jest kontaktować się z rozsądnie i rzeczowo myślącym człowiekiem, ale do rzeczy…

    Próbowaliśmy w planowanych na ten rok remontach ująć również ul. Gumienną, jednak o tym, że jej w planach nie ma zadecydowały dwa elementy:

  • pierwszy; rzecz jasna ograniczone możliwości finansowe. Jak Pan słusznie zauważył skromny budżet Gminy Szczuczyn najprościej w świecie tego zadania nie pomieścił.
  • drugi element jest jednak ważniejszy, jest nim brak dostępu do kanalizacji. W chwili obecnej jesteśmy na etapie wyłaniania wykonawcy / projektanta, którego zadaniem będzie przygotowanie projektu na kanalizację sanitarną dla centrum naszego miasta, dokładniej mówiąc ulic: części Sobieskiego, Szpitalnej, Kościelnej, Strażackiej, Placu 1000-lecia od strony wschodniej.

    Wszystkich zapewne będzie interesował czas wykonania. Jeśli w Urzędzie Marszałkowskim znajdą się jeszcze tzw. resztówki w PROW-ie, a jest na to szansa, to chcemy startować do projektu jeszcze jesienią tego roku, wtedy kopiemy kanalizację i odtwarzamy asfalty na tych ulicach od wiosny 2014r. Jeśli „resztówek” nie będzie, to walkę o środki zaczynamy od nowego roku, gdy w ruch pójdą środki unijne z budżetu na lata 2014 – 2020, wtedy wykonanie to jesień 2014, lub co bardziej prawdopodobne w tym wariancie lato 2015.

    Co do ubytków i w związku z nimi tzw. naprawami bieżącymi, to oczywiście będą one wykonywane. Pogoda wreszcie na to pozwala. Pozdrawiam serdecznie.

    Aaa…! Zapomniałbym, o kwestii odnowienia zniszczonych dróg w trakcie budowy obwodnicy. Przed wejściem na teren budowy firmy FCC została wykonana bardzo szczegółowa inwentaryzacja wszystkich dróg na terenie Gminy Szczuczyn, ich stan zostanie do tego poziomu po zakończeniu prac przywrócony. Co do ulic: Grunwaldzkiej i Kolneńskiej to wykonawca zobowiązał się do ich całkowitej odbudowy, co oznacza pełną nową nawierzchnię. Natomiast właściciel firmy transportowej, zajmującej się transportem kruszywa ma również swój istotny udział finansowy w rozpoczętych właśnie pracach w centrum naszego miasta.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 2048

Związek Gmin Wiejskich
Biebrzański Dar Natury
Wrota Podlasia
Mikroporady
e-PIT 2019
e-Zdrowie
Podlaska Platforma Edukacyjna
KPP Grajewo
Łomżyńskie Forum Samorządowe
mikrorachunek podatkowy
Umów wizytę w urzędzie skarbowym
Szczepimy się 2021
e-budownictwo
Czyste powietrze
Bezpłatne Leki 75+
PGE Informacje o wyłączeniach

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe