Dziś jest: Sobota 02 lipca 2022, Imieniny: Jagody, Urbana .
Pytania do Burmistrza

Ustawa śmieciowa

    Szanowny Panie Burmistrzu, Od 1 lipca 2013 roku na terenie naszej Gminy jak i na terenie całego kraju funkcjonuje nowa ustawa śmieciowa. Zanim więc zadam Panu pytanie chciałbym serdecznie i szczerze pogratulować , że w terminie uporał się Pan z jej wprowadzeniem i ustaleniem na jakich zasadach ma działać co na pewno nie było łatwym zadaniem A teraz moje pytanie/-a...czy ustawa obejmuje swoim działaniem/zasięgiem wszystkie gospodarstwa domowe obligatoryjnie czy też nie? Dlaczego ja w swoim budżecie domowym mam dopisywać dodatkową pozycje w wydatkach a ktoś nie? Nie kieruje mną zawiść, że "ja płacę a on nie" tylko złość, są gospodarstwa domowe, które jak zauważyłem nie oddają śmieci? Ciekawe gdzie te śmieci trafiają: do lasu, na pobocze drogi? DLATEGO TEŻ JESTEM CIEKAWY CZY MOZNA BY BYŁO SKONTROLOWAĆ GOSPODARSTWA DOMOWE NASZEJ GMINY GDZIE ODDAJĄ SMIECI? CO Z NIMI ROBIĄ. Pozdrawiam i życzę powodzenia w działaniach na rzecz naszej Gminy i przede wszystkim cierpliwości (chociaż pewnie sam Pan już o tym wie). Naprawdę są ludzie, którzy kibicują Panu i nie zawiodą przy urnie..

Odpowiedź:

    Szanowny Panie.

    Dziękuję za gratulacje i przyznam się szczerze, że sam jestem zadowolony z tych rozwiązań, które zostały u nas wypracowane i są właśnie wprowadzane. Oczywiście zgodzę się z Panem, że cechą najważniejszą gospodarki odpadami jest jej powszechność. Wszyscy mamy dzięki temu nie tylko takie same prawa ale również, a może przede wszystkim dokładnie takie same obowiązki. Jednym z nich jest złożenie deklaracji i wspólne ponoszenie kosztów.

    Każde zamieszkane gospodarstwo domowe jest objęte ustawą i odbiorem odpadów zgodnie z przedstawionym na naszej stronie harmonogramem. Po pierwszym miesiącu obowiązywania nowych przepisów zweryfikowaliśmy kilkadziesiąt gospodarstw, w których stwierdzono brak stosownych zgłoszeń. Miesiąc sierpień był czasem na dopełnienie obowiązku. Kolejnym sprawdzianem systemu będzie koniec kwartału, gdy zaczną napływać płatności. Jak zwykle w takich przypadkach spodziewamy się tu pewnych problemów i opóźnień czasowych.

    A co do tej "urny wyborczej" to zobaczymy...

Pozdrawiam Artur Kuczyński

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 2832

Związek Gmin Wiejskich
Biebrzański Dar Natury
Wrota Podlasia
Mikroporady
e-PIT 2019
e-Zdrowie
Podlaska Platforma Edukacyjna
KPP Grajewo
Łomżyńskie Forum Samorządowe
mikrorachunek podatkowy
Umów wizytę w urzędzie skarbowym
Szczepimy się 2021
e-budownictwo
Czyste powietrze
Bezpłatne Leki 75+
PGE Informacje o wyłączeniach

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe