Dziś jest: Wtorek 28 czerwca 2022, Imieniny: Ireneusza, Lena .
Pytania do Burmistrza

Wywóz nieczystości

    Panie Burmistrzu! Nie wiem komu na rękę takie obciążenie, np. do dwóch osób 26 zł a jeżeli jest jedna to też 26 zł. Dlaczego mniejsze mają płacić za większych? Po zatem interesuje mnie ten akapit //Ponadto?/Jest to absolutnie nie zrozumiałe-pisze się o papierach kolorowych, popiele, zużytych telewizorach ,meblach, popiele, gruzie, itp. lecz nic nie jest wyjaśnione, jak to ma być realizowane i jaka będzie odpłatność? Czy nie uważa Pan, że Szczuczyn przy takiej częstotliwości odbioru nie będzie siedliskiem szczurów i będzie brzydko pachniał?

Odpowiedź:

    Zaręczam Panu, że na pytanie,”… komu na rękę takie obciążenie?”, moja odpowiedź jest druzgocąca, Nikomu! Jednak odpowiedź Ministra Ochrony Środowiska jest zupełnie inna, Musimy dbać o nasze środowisko i stąd konieczność wprowadzenia zmian… Tylko dlaczego te zmiany wprowadzane są bez sensu i odpowiedniego przemyślenia tematu…, a tu już odpowiedzi niestety nie znajduję.

    Mamy jednak obowiązującą nas wszystkich „nową” ustawę śmieciową, które w sposób jednoznaczny wyjaśnia i ujmuje nasze nowe obowiązki. Określa również sposób ustalania opłaty śmieciowej, o którą Pan pyta. Wyjaśniałem już moje stanowisko w tej sprawie w formie artykułu zamieszczonego na naszej stronie. Stawka, o której Pan pisze dotyczy śmieci niesegregowanych, żeby ja obniżyć wystarczy je segregować na bieżąco. Proszę również wziąć pod uwagę fakt, iż bez znaczenia pozostaje fakt, czy w domu mieszkają dwie, czy jedna osoba, koszty odbioru odpadów są praktycznie identyczne, a argument, że ja nie mam śmieci, chyba nie wymaga komentarza.

    Kategorie odpadów o których pisze Pan w pytaniu będą przyjmowane w Gminnym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów zupełnie nieodpłatnie. (Oczywiście tak naprawdę nie ma niczego za darmo i koszty funkcjonowania tego punktu zawierają się w opłacie śmieciowej, która obejmie nas wszystkich.

    Wszystkie kwestie dotyczące zasad funkcjonowania gospodarki odpadami według nowych (niestety mam wątpliwości, czy lepszych) zasad zostaną dokładnie mieszkańcom wyjaśnione, już w lutym rusza specjalna kampania informacyjna poświęcona temu tematowi.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 2198

Związek Gmin Wiejskich
Biebrzański Dar Natury
Wrota Podlasia
Mikroporady
e-PIT 2019
e-Zdrowie
Podlaska Platforma Edukacyjna
KPP Grajewo
Łomżyńskie Forum Samorządowe
mikrorachunek podatkowy
Umów wizytę w urzędzie skarbowym
Szczepimy się 2021
e-budownictwo
Czyste powietrze
Bezpłatne Leki 75+
PGE Informacje o wyłączeniach

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe