Dziś jest: Wtorek 06 czerwca 2023, Imieniny: Pauliny, Norberta .
Znajdujesz się tutaj: Strona główna Szkoły ZSP Szczuczyn
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szczuczynie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szczuczynie

SP_Szczuczyn_1

Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego w Szczuczynie
Przedszkole Samorządowe w Szczuczynie

ul. Kilińskiego 42
19-230 Szczuczyn
tel./fax 86 2725032
e-mail: spszczuczyn@o2.pl
strona internetowa: sp-szczuczyn.edupage.org


Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szczuczynie liczy około 340 uczniów, 85 przedszkolaków, 38 nauczycieli, w tym pedagoga szkolnego, logopedę oraz bibliotekarkę szkolną. Uczęszczają do niego dzieci ze Szczuczyna oraz okolicznych wsi: Guty, Gutki, Załuski, Czarnówek, Chojnowo, Obrytki, Zacieczki, Wólka, Rakowo, Jambrzyki, Skaje, Świdry Awissa, Danowo, Bęćkowo, Tarachy, Lipnik, Niećkowo, Koniecki, Sokoły. Od roku szkolnego 2005/2006 w szkole funkcjonują klasy integracyjne.

Uczniowie mają do dyspozycji 18 sal lekcyjnych (dwie z nich wyposażone w tablice interaktywne i wizualizer), multimedialną pracownię językową, komputerową, bibliotekę z czytelnią i Centrum Multimedialnym, świetlicę, dwie sale gimnastyczne, salę do ćwiczeń korekcyjnych oraz stołówkę szkolną.

SP_20Szczuczyn_20sale_1_ SP_20Szczuczyn_20swietlica_1_

Zajęcia w szkole rozpoczynają się o godz. 800 i trwają do godz. 1510. Oprócz zajęć obowiązkowych działa wiele kół zainteresowań, zajęć artystycznych, sportowych oraz wyrównawczych. Po zakończonych zajęciach dzieci wolny czas spędzają w świetlicy szkolnej bądź czytelni. Mają do dyspozycji 8 komputerów, wiele gier planszowych, ciekawych książek, aktualne czasopisma, zabawki edukacyjne. Gdy jest ciepło z radością wybiegają na dziedziniec szkolny do „Zielonej Sali” i na plac zabaw wyposażony w huśtawki, karuzelę, zjeżdżalnię oraz drewniane drabinki do wspinania. W tym czasie znajdują się pod czujnym okiem nauczycieli – opiekunów.

SP_20Szczuczyn_20harcerze_1_ SP_20Szczuczyn_20zajecia_1_

Przy szkole prężnie działa gromada zuchowa „Srebrne lwiątka” i drużyna harcerska „Złote lwy”.

Uczniowie często wyjeżdżają na szkolne wycieczki krajoznawcze, sportowe, do teatru, kina. Rokrocznie łączą naukę i zabawę podczas kilkudniowego wyjazdu w ramach tzw. „Zielonej szkoły”. Chętni uczniowie biorą udział w wielu konkursach przedmiotowych i artystycznych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Są laureatami, otrzymują nagrody, wyróżnienia. Dwukrotnie uczestniczyli w wycieczkach zagranicznych (Legoland – Dania, Tropikalny Park Rozrywki – Niemcy), które były nagrodą za zdobycie pierwszego miejsca w konkursach.

W szkole panuje miła atmosfera sprzyjająca nauce i zabawie. Dzieci czują się bezpieczne, otoczone należytą troską.

SP_20Szczuczyn_20wycieczki_1_ SP_20Szczuczyn_20teatr_1_

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szczuczynie to placówka z tradycjami, spełniająca wymagania szkoły XXI wieku.

SP_20Szczuczyn_20nagrody_1_ SP_20Szczuczyn_20zajecia_3_
drukuj

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe