Dziś jest: Poniedziałek 06 lipca 2020, Imieniny: Dominika, Gotarda .
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019
Opublikowano: 2019-04-16

Obwieszczenie Burmistrza Szczuczyna z dnia 16 kwietnia 2019 r. w sprawie informacji o numerach oraz granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych, lokalach obwodowych komisji wyborczych dostosowanych do potrzeb wyborców niepełnosprawnych, możliwości głosowania korespondencyjnego i głosowania przez pełnomocnika, w wyborach do Parlamentu Europejskiego zarządzonych na dzień 26 maja 2019 roku

OBWIESZCZENIE

Burmistrza Szczuczyna

z dnia 16 kwietnia 2019 r.

 

w sprawie informacji o numerach oraz granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych, lokalach obwodowych komisji wyborczych dostosowanych do potrzeb wyborców niepełnosprawnych, możliwości głosowania korespondencyjnego i głosowania przez pełnomocnika, w wyborach do Parlamentu Europejskiego zarządzonych na dzień 26 maja 2019 roku

 

            Na podstawie art. 16 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2019 r., poz. 684) Burmistrz Szczuczyna podaje do wiadomości publicznej informację o numerach oraz granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych, lokalach obwodowych komisji wyborczych dostosowanych do potrzeb wyborców niepełnosprawnych, możliwości głosowania korespondencyjnego i głosowania przez pełnomocnika, w wyborach do Parlamentu Europejskiego zarządzonych na dzień 26 maja 2019 roku.

 

Numer

obwodu

głosowania

Granice obwodu

Siedziba obwodowej

komisji wyborczej

1.

Szczuczyn ulice: Graniczna, Grunwaldzka, Przemysłowa, Sportowa, Szczuki, Henryka Sienkiewicza 1-6A, 12, od 12B do końca, Jana Kilińskiego

Zespół Szkolno-Przedszkolny 
ul. Jana Kilińskiego 42                    

19-230 Szczuczyn  

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych              

2.

Szczuczyn: Gumienna, Kolneńska, Łomżyńska, plac 1000-lecia, Jan Sobieskiego, Jakuba Falkowskiego, Katarzyny Jagiellonki, Królowej Marysieńki, Księży Pijarów, Pawełki, Józefa Pioli, Słoneczna, Spokojna, Jakuba Wagi, Michała Wołodyjowskiego, Krzywa, Stefana Majewskiego, Nadstawna, Stodolna, Wąsoska, Wiśniowa, Zaciszna

Publiczne Gimnazjum        

plac 1000-lecia 15

19-230 Szczuczyn 

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych                  

3.

Sołectwa: Rakowo, Skaje, Wólka, Zacieczki, Bęćkowo, Gutki, Guty, Lipnik, Tarachy

Świetlica wiejska

Skaje 53 19-230 Szczuczyn

4.

Szczuczyn ulice: Kościelna, Ogrodowa, Senatorska, Strażacka, Szpitalna, Łąkowa, Henryka Sienkiewicza 10, Henryka Sienkiewicza 12A.

Sołectwa: Dołęgi, Jambrzyki, Koniecki Małe, Koniecki- Rostroszewo, Obrytki, Sokoły.

Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej ul. Strażacka 11

19-230 Szczuczyn

5.

Sołectwa: Bzury, Danowo, Milewo, Niedźwiedzkie, Niećkowo, Świdry-Awissa

Zespół Szkół                                                            

Niećkowo 63 19-230 Szczuczyn     

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych              

6.

Sołectwa: Brzeźno, Kurki, Niedźwiadna, Chojnowo, Czarnowo, Czarnówek, Mazewo, Załuski

Szkoła Podstawowa

Niedźwiadna 49

19-230 Szczuczyn

 

      

            Głosować korespondencyjnie mogą wyborcy posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w tym także wyborcy posiadający orzeczenie organu rentowego o całkowitej niezdolności do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji, całkowitej niezdolności do pracy, niezdolności do samodzielnej egzystencji, o zaliczeniu do I grupy inwalidów, o zaliczeniu do II grupy inwalidów a także osoby о stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, którym przysługuje zasiłek pielęgnacyjny.

Zamiar głosowania korespondencyjnego powinien zostać zgłoszony do Komisarza Wyborczego w Łomży najpóźniej do dnia 13 maja 2019r.

Głosować przez pełnomocnika mogą wyborcy którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 75 lat lub posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w tym także wyborcy posiadający orzeczenie organu rentowego o całkowitej niezdolności do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji, całkowitej niezdolności do pracy, niezdolności do samodzielnej egzystencji, o zaliczeniu do I grupy inwalidów, o zaliczeniu do II grupy inwalidów a także osoby о stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, którym przysługuje zasiłek pielęgnacyjny.

Wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa powinien zostać złożony do Burmistrza Szczuczyna najpóźniej do dnia 17 maja 2019 r.

Głosowanie w lokalach wyborczych odbywać się będzie w dniu 26 maja 2019 r. od godz. 700 do godz. 2100.

Informacje w sprawach rejestru i spisu wyborców, udzielenia pełnomocnictwa, głosowania korespondencyjnego można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Szczuczynie plac 1000-lecia 23 pokój nr 13 pod nr telefonu: 86 2735080 wew. 213, albo pokój nr 9 pod nr telefonu 86 2725080 wew. 220.

 

Burmistrz Szczuczyna

mgr Artur Kuczyński

 

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 239

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe