Przebudowa ulicy Łąkowej w Szczuczynie

Zadanie pn. „Przebudowa ulicy Łąkowej w Szczuczynie” zostało zrealizowane z   państwowego funduszu celowego   w ramach   Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W marcu 2023 roku wyłoniono Wykonawcę zadania, tj. firmę Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Piszu Sp. z o.o., która zaraz po podpisaniu umowy rozpoczęła roboty budowlane.

W ramach zadania wykonano drogę o długości 630 mb z nawierzchni bitumicznej wraz z chodnikiem jednostronnym oraz częściowo obustronnym. Szerokość jezdni zmienna od 5 do 5,5m i chodników od 0,9 do 2,2m. Częściowo zostały przebudowane skrzyżowania i wykonane nowe zjazdy na poszczególne posesje. Inwestycja była realizowana w części ul. Łąkowej, od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do Miejskiej Oczyszczalni Ścieków Komunalnych oraz w obrębie nowo budowanych bloków.

DOFINANSOWANIE: 1 003 675,66 zł

CAŁKOWITA WARTOŚĆ: 1 672 792,78 zł

Dzięki dofinansowaniu jakie udało się pozyskać kolejni mieszkańcy naszej Gminy otrzymali możliwość poruszania się po utwardzonych drogach i chodnikach, które przez fakt swojej „uboczności”, do tej pory czekały na nowe nawierzchnie utwardzone.

Przebudowany odcinek drogi gminnej zalicza się do Programu „Asfaltowa Gmina”, który Gmina stara się wykonać już od kilku lat.

Referat Rozwoju i Inwestycji

Odnośnik do artykułu na archwialnej stronie Urzędu Miejskiego w Szczuczynie: Przebudowa ulicy Łąkowej w Szczuczynie