Gmina Szczuczyn otrzymała dotacje w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”

29 grudnia 2023

Dzięki pozyskanej przez Gminę Szczuczyn dotacji celowej w ramach realizacji modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023 udało się wyposażyć kuchnię i pomieszczenia do wydawania posiłków w dwóch działających na terenie gminy Szczuczyn szkołach.

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie z przeznaczeniem na doposażenie i poprawę standardu obecnie funkcjonującej stołówki szkolnej (własnej kuchni i jadalni)

- 80 000,00 zł – kwota dotacji

- 20 000,00 zł – wkład własny Gminy

Szkoła Podstawowa im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej (z przeznaczeniem na doposażenie lub poprawę standardu pomieszczenia przeznaczonego do spożywania posiłków (jadalni):

- 25 000,00 zł – kwota dotacji

- 6 300,00 zł – wkład własny Gminy

Całkowity koszt zadania: 131 300,00 zł

Kwota dofinansowania: 105 000,00 zł

Kwota wkładu własnego: 26 300,00 zł

W ramach zadania zakupiono m.in.: obieraczkę do ziemniaków, zmywarkę, piece konwekcyjno-parowe, szafę chłodniczą, taboret elektryczny, mikser ręczny, separator obierzyn, blachy do pieczenia i smażenia, noże, szafy magazynowe, stoły przenośne itp.

Obie szkoły zyskały nowy, sprawny sprzęt, który pozytywnie wpłynie na jakość przygotowywanych i wydawanych posiłków, a także podwyższy standard pracy szkolnej kuchni i jadalni.