Szczuczyn zagrał wspólnie z WOŚP!

7 lutego 2024

Ostatnie dni stycznia w Gminie Szczuczyn upłynęły pod hasłem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zgodnie z celem tegorocznej zbiórki „Płuca po pandemii” zebrane środki finansowane zostały przeznaczone na zakup sprzętu medycznego służącego do diagnostyki i rehabilitacji chorób płuc.

Tegoroczny Szczuczyński WOŚP grał przez dwa dni. W sobotę do późnych godzin nocnych odbywały się licytacje on-line. Licznie przekazane vouchery na zabiegi kosmetyczne, makijaże, usługi, a także bilety na mecze, zabawki, książki, filiżanki cieszyły się ogromnym powodzeniem. W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy bezinteresownie przekazali przedmioty na licytację, jak również tym, którzy sobotniego wieczoru uczestniczyli w internetowych zmaganiach. Dziękujemy! Szczególne podziękowania należą się firmie AMG Partner, która na tegoroczny 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczuczynie przekazała 10 wyjątkowych serc: złote, srebrne, brązowe oraz czerwone.

Serce nr 1 „złote” pozłacane 24 karatowym złotem  zostało wylicytowane za 9 500,00 zł

Serce nr 2 „srebrne” próby 999 zostało wylicytowane za 9 400,00 zł

Serce nr 3 „brązowe” zostało wylicytowane za 5 000,00 zł.

Drugi dzień natomiast upłynął pod hasłem koncertów i rywalizacji sportowych. Od godzin porannych fani sportów mogli wybrać coś dla siebie. Hala sportowa przy ul. Nadstawnej przemieniła się w królestwo piłki nożnej. To tutaj „rywalizowało” ze sobą 10 drużyn 5-osobowych: Wiśniowo Ełckie, Agro Rolnik Śniadowo, Promil Szczuczyn, Junior Wissa Szczuczyn, RKS HUWDU, Torpol Szczuczyn, Kulturalni Łomża, Narew Łomża, Może Jeszcze Przyjdą, Wissa Fans Chuligans.

Natomiast hala sportowa przy ul. Grunwaldzkiej zamieniła się w raj dla zapaleńców szachów. Miłośnicy tego sportu rozegrali 9 rund, z tempem 10 minut na posunięcia. W turnieju wzięło ponad 20 uczestników. Na podium stanęli:

1. Filipkowski Jerzy
  2. Roszkowski Filip KLUB MUKS "Stoczek 45" Białystok
  3. Filipkowska Martyna Klub Wieża Północy

Oba turnieje zostały rozegrane w koleżeńskiej atmosferze.

Oczywiście WOŚP Szczuczyn nie mógł odbyć się bez słodkich niespodzianek. A mianowicie galaretowego kwadransu przygotowanego przez BCK w Szczuczynie oraz czekoladowej niespodzianki autorstwa Burmistrza Szczuczyna. Nie zabrakło także przygotowanego przez Panie Kucharki ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie gulaszu  z mięsa przekazanego przez Zakłady Mięsne Zakrzewscy w Szczuczynie.

Niedzielne popołudnie w Szczuczynie stało się WOŚPowym miejscem występów młodych i utalentowanych wokalistów. Pierwszy występ inaugurujący ten dzień należał do Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie pod przewodnictwem kapelmistrza Roberta Świderskiego tradycyjnie już zagrali oficjalny sygnał WOŚP oraz kilka innych również tanecznych utworów.  Na scenie wystąpili także p. Ewelina  Chrzanowska, chór szkolny wraz z p. Pauliną Wiśniewską, p. Aleksandra Czaplicka oraz zespół „Po sezonie”. Ich klimatyczny koncert porwał niejednego widza, a dobór repertuaru przeniósł słuchaczy w wyjątkowy czas. Dodatkowo Izabela Randzio Wodzirej Band zadbała o kondycję taneczną podczas WOŚPowej ZUMBY. Dla fanów dużych aut czekały przejażdżki TIR TAXI, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród wszystkich uczestników tego wydarzenia. Zwieńczeniem dnia był niezapomniany występ zespołu Piękni i Młodzi, po którym Szczuczyńskie niebo oświetliło „światełko do nieba”.

Podsumowując dwudniową zbiórkę wspólnie udało się zebrać łącznie 66 915,83 zł ($ 8,72; €10,20; £19,53).

Dziękujemy WSZYSTKIM za okazane serca podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczuczynie. Po raz kolejny pokazaliśmy, że razem potrafimy zrobić coś niesamowitego. Razem możemy więcej!