Klub Seniora w Gminie Szczuczyn

Gmina Szczuczyn pozyskała dofinansowanie z programu Wieloletniego „Senior +” na lata 2021 – 2025 edycja 2023,

Moduł I „Utworzenie lub wyposażenie placówki Senior +”.

W ramach umowy o dofinansowanie nowe oblicze i funkcję zyska dotychczasowa świetlica wiejska w Niećkowie, która dzięki pozyskanemu z budżetu państwa wsparciu zostanie wyremontowana. Projekt pn. „Utworzenie Klubu Senior + na terenie Gminy Szczuczyn” odpowiada na aktualne potrzeby społeczne i zakłada przystosowanie niefunkcjonalnego do tej pory budynku do potrzeb osób starszych. W ramach pozyskanego wsparcia m.in. została wykonana instalacja centralnego ogrzewania, doprowadzono wodę do pomieszczenia adaptowanego na kuchnię oraz wykonano odpływ, wyremontowano łazienki, zakupiono meble kuchenne, sprzęt AGD i RTV.

Miejsce, które niebawem powstanie będzie przestrzenią do spotkań, integracji i współpracy seniorów z terenu Gminy Szczuczyn w zakresie m.in. odnowienia i krzewienia tradycji regionu, edukacji, sztuki, kultury i sportu. Dzięki temu, zwiększy ilość inicjatyw podejmowanych przez ludzi starszych, rozwinie się również oferta kulturalna dostosowana do ich potrzeb, co mamy nadzieję, poskutkuje poszerzeniem wiedzy w zakresie edukacji obywatelskiej, wolontariatu, wpłynie na wymianę doświadczeń podczas warsztatów i spotkań międzypokoleniowych.

Całkowity koszt zadania to 246 424,00, z czego dofinansowanie wynosi 194 749,00 zł (79,03%), wkład własny Gminy Szczuczyn to 51 675,00 zł