Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem

Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczuczynie informuje o możliwości skorzystania ze wsparcia w Lokalnym Punkcie Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Grajewie, mieszczący się w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grajewie. Istnieje możliwość skorzystania w 2024 roku z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, materialnej, rzeczowej i wolontarystycznej, która udzielana jest osobom pokrzywdzonym przestępstwem i członków ich rodzin, a także świadkom i osobom im najbliższym. Pomoc udzielana jest osobom, których dotknęły m.in. takie przestępstwa jak: przemoc domowa, niealimentacja, groźby karalne, bójki lub uszkodzenie ciała czy też pobicie, kradzież, rozbój, oszustwo, uszkodzenie mienia, wypadek komunikacyjny i inne.

Każdy, kto zgłosi się do nas z tego rodzaju problemami może otrzymać pomoc prawną, psychologiczną i finansową . W przypadku udzielania pomocy finansowej konieczne jest „ udokumentowanie pokrzywdzenia” w postaci potwierdzenia z policji, prokuratury czy też wyroku sądu.

Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Grajewie:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

19-200 Grajewo, ul. Strażacka 6

pokrzywdzeni.grajewo@pryzmat.org.pl

Doradca ds. osób pokrzywdzonych:

Środa: 15.00-20.00

Sobota: 08.00-13.00

Pomoc prawna i psychologiczna udzielana jest po wcześniejszym umówieniu wizyty.

21 października 2024
OCTOBERFEST & DZIEŃ ZIEMNIAKA
3 października 2024
ZARZĄDZENIE NR 71/24 BURMISTRZA SZCZUCZYNA z dnia 3 października 2024 roku w sprawie przeprowadzenia konsultacji projektu uchwały Rady Miejskiej w Szczuczynie w sprawie uchwalenia programu współpracy