Edukacja

Zespół Szkół w Niećkowie
13 września 2023
Zespół Szkół w Niećkowie to instytucja edukacyjna z ponad pięćdziesięcioletnim stażem na polu edukacji. Oferta obejmuje zarówno szkoły dla młodzieży, jak i dla dorosłych.
Zespół Szkól w Szczuczynie
13 września 2023
W Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie funkcjonują następujące szkoły: Liceum Ogólnokształcące Technikum technik pojazdów...
Szkoła Podstawowa w Niedźwiadnej
13 września 2023
Przed I wojną światową w Niedźwiadnej istniała jednoklasowa szkoła elementarna prowadzona przez władze carskie. Historia szkoły w okresie międzywojennym zaczyna się w roku 1920- powstaje Publiczna Szkoła Powszechna a posadę pierwszego nauczyciela obejmuje Pan Zygmunt Jasionowski. Do roku 1926 jest to szkoła I stopnia, czyli są cztery klasy szkoły podstawowej.
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szczuczynie
13 września 2023
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szczuczynie liczy około 340 uczniów, 85 przedszkolaków, 38 nauczycieli, w tym pedagoga szkolnego, logopedę oraz bibliotekarkę szkolną. Uczęszczają do niego dzieci ze Szczuczyna oraz okolicznych wsi: Guty, Gutki, Załuski, Czarnówek, Chojnowo, Obrytki, Zacieczki, Wólka, Rakowo, Jambrzyki, Skaje, Świdry Awissa, Danowo, Bęćkowo, Tarachy, Lipnik, Niećkowo, Koniecki, Sokoły. Od roku szkolnego 2005/2006 w szkole funkcjonują klasy integracyjne.
Szczuczyn
Miasto z klimatem

Bądź na bieżąco! Otrzymuj ważne powiadomienia i alerty ze Szczuczyna, odkrywaj ciekawe trasy i miejsca. Nawiguj pieszo i na rowerze.